REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors daliai sveikatos paslaugų gauti nereikia turėti šeimos gydytojo siuntimo, ar pavyks pakliūti pas norimą gydytoją, priklauso ir nuo dar keletos veiksnių. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena apie svarbiausius jų. 

Nors daliai sveikatos paslaugų gauti nereikia turėti šeimos gydytojo siuntimo, ar pavyks pakliūti pas norimą gydytoją, priklauso ir nuo dar keletos veiksnių. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena apie svarbiausius jų. 

REKLAMA

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai be siuntimo gali gauti pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas: kreiptis į savo šeimos gydytoją, gydytoją odontologą, psichikos sveikatos centro specialistus.

Siuntimo nereikia ir norint dėl antrinio lygio paslaugų patekti pas gydytoją dermatovenerologą.

Kada siuntimas nereikalingas?

VLK specialistai priminė, kad siuntimo norint patekti pas gydytoją specialistą nereikia ir dar tam tikrais atvejais: 

1) jei teikiama būtinoji pagalba;

2) jei pas tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai, t. y., jei gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą, atlieka tyrimus ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

3) jei pacientas serga lėtine liga ir jam taikomas ilgalaikis stebėjimas.

Ligonių kasų specialistų aiškinimu, siuntimai garantuoja, kad pacientui būtų suteikta reikiamo gydytojo specialisto konsultacija, nes neretai pacientui sunku pačiam įvertinti savo būklę ir kreiptis į tinkamą specialistą.

REKLAMA

Taigi siuntimas išduodamas, jei siunčiančiajam gydytojui reikia pasikonsultuoti dėl paciento sveikatos būklės, nustatyti ar patikslinti diagnozę, gydymo taktiką ir pan.

„Atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, siuntimą dėl nemokamos, t. y. ligonių kasų kompensuojamos, gydytojo specialisto konsultacijos išduoda šeimos gydytojas arba kitas gydytojas specialistas.

„Norėtume atkreipti dėmesį, kad pacientai rūpimą sveikatos problemą gali išspręsti dar pirminiame asmens sveikatos priežiūros lygyje, nes šeimos gydytojas pagal savo kompetenciją gali diagnozuoti ir gydyti daug ligų“, – rašoma portalui tv3.lt atsiųstame komentare. 

REKLAMA
REKLAMA

Privalo turėti sutartį

VLK specialistai taip pat priminė, kad labai svarbu privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui kreiptis į tą gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su ligonių kasomis dėl atitinkamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. 

Be kita ko, gydymo įstaigose būna įvairių situacijų, kai pas specialistus registracija negalima. 

„Pavyzdžiui, medikas (-ai) atostogauja, serga, išeina iš darbo ir kt. Kilus klausimų ar neaiškumų dėl registracijos pas gydytoją specialistą tvarkos, siūlytume kreiptis į gydymo įstaigos registratūrą, o negavus ten atsakymo – į gydymo įstaigos administraciją“, – dėstė VLK. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pažymima, kad užsiregistruoti reikiamoms paslaugoms pacientai gali keliais būdais, t. y. per išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinę sistemą, gydymo įstaigos elektroninę registracijos sistemą, suintegruota su IPR informacine sistema, jei įstaiga ją turi, arba atvykus asmeniškai į gydymo įstaigos registratūrą ar telefonu.

Siuntimas galioja net pusę metų

Siekiant sumažinti situacijų, kai dėl pasibaigusio galioti siuntimo pacientai priversti vėlei kreiptis į šeimos gydytoją, nuo balandžio 1 d. siuntimo terminas prailgintas trigubai – iki 180 dienų vietoj 60-ies. Pakeitimais tikimasi sumažinti perteklinių pacientų apsilankymų skaičių gydymo įstaigose, taip pat šeimos gydytojams tenkantį krūvį.

Ilgesnis terminas galioja šeimos gydytojų išrašytiems siuntimams gydytojo specialisto paslaugai, išskyrus fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, kurioms paliktas 60 dienų terminas.

Pas gydytojus patekt tai pas popieziu lengviau man tos deklaracijos jog eikit tikrintis ta ar ana tik pykti kelia nuotolinis pas seimos po 2 savaiciu jeigu tiesiog poliklinikoj tai gali but ir po 3 savaiciu kam reikalingos tokios istaigos jeigu galima ir numirt del ligos nustatymo pas 1 spec. Nuo men.iki 6 jeigu dar reikia kreiptis pas kita tai jau ziurek ir metai o kitiems svarbi kiekviena minute skausmai malsinami savagyda su vaistu pagalba kuomet prieina eile skausmas buna atsluges arba jeigu nori gevent eini pas privatininkus nors labai sunku atsisveikint su pinigais o yra tokiu kainu kur paprastam mirtingajam net negalima svajot va tau ir laisva Lietuva ir rupestis ligonim taip kad tokie straipsniai mane siutina nemokamai tik vartai i pragara nes kapinese vieta taip pat brangi
Begalinės reformos paremtos popieriukų - instrukcijų rašymu. Kol įgyvendina ką nors, jau reikia tris kartus keist. Be jokios nostalgijos sovietiniams laikams: suskaudo, susirgai, nuėjai tą pačią dieną į polikliniką ir tą pačią dieną buvai priimtas. Ir tuomet lietuvių buvo kaip.Marijonas dainuoja "trys milijonai" su biškiu, o kiek liko dabar? Ir taloniukas pas daktarą pusri metų į priekį? Vyt lauk šūdi..na šluota tokius reformatorius.













galvoje netelpa jūsų sapalionės, kad tik daugiau problemų ligoniams būtų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų