• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pabudus po vakarėlio neretai jaučiamės prastai – neišsimiegoję, vis dar apsnūdę. Tokių pojūčių galima tikėtis dėl to, kad mūsų organizmas sekantį rytą vis dar skaido alkoholį, patekusį į kraują.

Pabudus po vakarėlio neretai jaučiamės prastai – neišsimiegoję, vis dar apsnūdę. Tokių pojūčių galima tikėtis dėl to, kad mūsų organizmas sekantį rytą vis dar skaido alkoholį, patekusį į kraują.

REKLAMA

Po linksmybių kupinos nakties žinote, kad kitą rytą atsibusite nepailsėję. Taip yra dėl to, kad dauguma žmonių atsibunda naktį.

Visą naktį stengiasi suskaidyti alkoholį

Po prastai išmiegotos nakties ir kankinančių pagirių dažnas norėtų užsimesti antklodę ant galvos ir nesikelti. Tačiau yra būdas, kaip išvengti dažnų prabudimų naktį, net iš vakaro vartojus alkoholį, ir kokybiškai pailsėti. Kadangi daugelis žmonių šventiniu laikotarpiu mėgausis vienu ar dviem gėrimais, pateikiame būdą, kuris padės pabusti jaučiantis žvaliai.

Paskutinis gėrimas arba vadinamasis „naktinis gėrimas“ gali padėti jums užmigti. Alkoholis gali nuraminti kūną ir padėti pailsėti, tačiau padauginus svaigiųjų gėrimų jūsų organizme bus per didelis alkoholio kiekis. Tuomet organizmas sunkiai dirba, kad galėtų suskaidyti ir apdoroti alkoholį, todėl gali sutrikti miegas, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų svetainėje „The Conversation“ buvo aiškinama: „Netrukus po to, kai išgeriate, alkoholis patenka į kraują ir keliauja į smegenis. Ten jis veikia cheminius signalus, vadinamus neurotransmiteriais, ir sulėtina nervinių ląstelių tarpusavio ryšį. Tam tikros smegenų sritys yra ypač jautrios alkoholio poveikiui.“

REKLAMA

Dėl to jaučiamės atsipalaidavę, nerišliai kalbame ir juntame mieguistumo jausmą. Tačiau alkoholis taip pat veikia širdį, dėl ko išsiplečia kraujagyslės, sumažėja kraujospūdis. Dėl šių procesų galite jausti galvos svaigimą. Taigi, visą naktį mūsų organizmas stengiasi suskaidyti alkoholį.

Galima sau padėti

Būtent alkoholio skaidymas visą naktį prisideda prie prastos rytinės savijautos. Tačiau tam galima užkirsti kelią.

„Ryte jūsų smegenys atsigauna nuo mieguistumo, kurį būtumėte jautę anksčiau, naktį. Alkoholio skaidymas sutrikdo jūsų miegą ir gali jus pažadinti kelis kartus, ypač antroje nakties pusėje. Taip pat galite sapnuoti ryškius ir įtemptus sapnus. Šis miego sutrikimas daugiausia pasireiškia gilioje, vadinamojoje „greitų akių judesių“ arba REM, fazėje“, – pridūrė „The Conversation“.

REKLAMA
REKLAMA

REM miegas yra svarbus kognityvinių funkcijų ir emocijų reguliavimui, todėl jei jo gauname nepakankamai, ryte galime jaustis prislėgti ir irzlūs.

Taigi, prieš miegą apsiriboję mažesniu svaigiųjų gėrimų kiekiu, užtikrinsite, kad jūsų organizmas pakankamai anksti suskaidys didelį alkoholio kiekį ir nesutrikdys miego.

Apie nieką straipsnis.
Kaip visada antraštė suvilios o straipsnis apie nieką, kurį galėtu parašyti ir pradinukas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų