REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabudimas naktį, sukiojimasis iš vieno šono į kitą – ženklai, kurie rodo, kad esate sunkiai užmiegantis asmuo. Pasak James Wilson, kuris yra miego ekspertas, tam, kad greičiau užmigtumėte iki miego vertėtų praleisti bent valandą be jokių trikdžių, pabūti ramiai.

Prabudimas naktį, sukiojimasis iš vieno šono į kitą – ženklai, kurie rodo, kad esate sunkiai užmiegantis asmuo. Pasak James Wilson, kuris yra miego ekspertas, tam, kad greičiau užmigtumėte iki miego vertėtų praleisti bent valandą be jokių trikdžių, pabūti ramiai.

REKLAMA

James Wilson tikina, kad iš tiesų, nėra svarbu kuriuo metu užmigsite, jei tik būsite gerai apsikamšę save minkštais patalais. Žinoma, taip sakydamas miego specialistas juokauja, tačiau, visgi tikina, kad tai pagerina miego kokybę ir miegas tampa efektyvesnis.

Nors yra daugybė patarimų, kurie gali padėti užmigti ir miegoti be trikdžių, tačiau J. Wilson savo visiems klientams dažniausiai pataria vos vieną gudrybę, kuri dažnu atveju suveikia geriausiai.

Pasak jo, tokia gudrybė geresniam miegui nereikalauja didelių pastangų, o ir gali būti paruošta net ir tada, kai vakarą leidžiate stebėdami televizorių.

REKLAMA
REKLAMA

James aiškino, kad į butelį reikia pripilti karšto arba drungno vandens, o tuomet ant jo uždėti basas pėdas ir ilsėtis.

Vyras „The Sun“ portalui pasakojo: „Tai šiek tiek padidins natūralią jūsų kūno temperatūrą, o jai sukilus ir šiek tiek paprakaitavus, ji miego metu šiek tiek nukris. Kūno temperatūros sumažėjimas yra svarbi miego proceso dalis, todėl tai pabandyti padaryti vertėtų dar prieš einant miegoti. Toks procesas mūsų smegenims ir kūnui yra tarsi ženklas, kad esame pasiruošę miegui, todėl galime atsipalaiduoti.“

REKLAMA

Pagerės miego kokybė

Tam, kad žmogus patektų į mieguistą zoną, yra labai svarbu sumažinti įprastą kūno temperatūrą ir širdies susitraukimų dažnį. Kad pavyktų tai padaryti, James rekomenduoja naudoti karšto vandens butelio metodą, kuomet per televizorių vakare žiūrite gyvenimo būdo laidas, kurios nereikalauja protinės veiklos darbo.

Toks metodas užtikrins, kad dar prieš einant miegoti ir kūnas, ir protas bus pailsėję. Visgi, nevertėtų kartu su savimi neštis karšto vandens butelio į lovą, nes tuomet viskas pasisuks atvirkščiai. Bus ne tik pernelyg šilta miegoti, tačiau taip pat jūsų kūnas neatsipalaiduos ir nepasiruoš giliam miegui.

REKLAMA
REKLAMA

James sakė: „Vonia ar dušas duoda tą patį efektą, tačiau jei vakare neturite tam laiko, puikiai tiks ir siūlytas karšto butelio variantas. Ypač vasaros metu tai suveikia labai gerai.“

Atlikti tyrimai

Šią pasiruošimo miegui teoriją miego ekspertai tyrė atlikdami tyrimą, kuriame dalyvavo 15 suaugusiųjų, turinčių miego problemų. Rezultatas nustebino daugumą, nes buvo nustatyta, kad vos 40 minučių pėdų šildymas prieš miegą sumažina asmens pabudimo dažnumą naktį.

Visgi, kitas atliktas tyrimas nerado jokio pranašumo atlikti tokias procedūras, kurios neva turėtų pagerinti miego kokybę.

Tačiau ši gudrybė veiksmingai parodė tai, kad tai daug greičiau padidina žmogaus įprastą kūno temperatūrą, kuri jam prieš užmiegant nukrenta šiek tiek žemiau nei buvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pėdoms sušilti prieš miegą naudoti galite taip pat ir šiltas kojines, kurias mūvėsite tiek prieš eidami miegoti, tiek miego metu.

Žurnalo „Nature“ paskelbtame straipsnyje ekspertai teigė, kad pėdų šildymas yra efektyviausias būdas paskatinti lengvą užmigimą.

Kitas, Pietų Korėjoje atliktas tyrimas parodė, kad tų, kurie naktį laikė kojas šiltai ir miegojo vėsioje patalpoje, miegas tapo daug geresnis ir gilesnis. Vyrams užmigti prireikė vidutiniškai septyniomis minutėmis trumpiau, tačiau jie miegojo pusvalandžiu ilgiau. Visgi, naktį šie keldavosi dažniau nei moterys – apie septynis kartus.

Neretai prabudimą nakties metu sukelia ir knarkimas. Tačiau J. Wilson tikina, kad yra viena natūrali priemonė, kuri padės jį prislopinti, rašoma thesun.co.uk.

James „The Sun“ portalui sakė: „Galite išgerti šaukštą alyvuogių aliejaus, jis prislopina uždegimą ir mažina knarkimą. Iš patirties galiu patvirtinti, kad tai nėra labai malonu ar skanu. Tačiau tai galbūt padės padaryti paslaugą, jūsų partneriui, nes dažniausiai šiems dėl kito asmens knarkimo tampa sunkiau užmigti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų