REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aktyviai Lietuvoje vykstančiomis Eglės Kusaitės, jos tariamų bendrininkų Apti ir Aišat Magmadovų, taip pat Maliko ir Khadizhat Gatajevų bylomis besidomintis Rusijos žurnalistas Dmitrijus Florinas tapo šios šalies jėgos struktūrų taikiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Teko išvykti

Žurnalistas, interneto portalo „Inter–Kavkaz“ redaktorius D. Florinas portalui „Balsas.lt“ pasakojo, kad dabar su šeima gyvena Europoje, o jo tėvų bute lankėsi buvę kolegos karininkai iš specialaus milicijos būrio OMON, su kuriais jam anksčiau teko darbuotis. „Mano tėvas prašė mano brolio perduoti, kad niekam į Rusiją neskambinčiau. Brolis dar patarė būti atsargiam“, – sakė žurnalistas.

REKLAMA

Apie tai, kad jam teks išvykti iš Rusijos, D. Florinas kolegai iš „Balsas.lt“ redakcijos pranešė prieš kelias savaites, kartu pridėdamas nuorodą į savo straipsnį, kuriame jis pasakoja apie savo patirtį Rusijos jėgos struktūrose, Čečėnijos antrajame kare, žurnalistinę veiklą ir patirtą smurtą, persekiojimus už kritiką jėgos struktūroms bei tiesioginius užpuolimus ir patiriamus grasinimus jam bei jo šeimai.

D. Florinas aktyviai domėjosi Gatajevų ir E. Kusaitės bylomis, bendradarbiavo su žinoma Rusijos žurnaliste ir žmogaus teisių gynėja Oksana Čelyševa, kurios pasiklausytus pokalbius su E. Kusaitės artimaisiais bandė išnaudoti Lietuvos Generalinė prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Suplėšė bilietus

Į užsienį D. Florinas sugebėjo išvykti, anot jo paties, tik Skandinavijos oro linijų darbuotojų dėka. Pirmasis mėginimas buvo nesėkmkingas.

Incidentas įvyko rugpjūčio 15 dieną, kai Maskvos Šeremetjevo oro uoste Florinų šeimos bilietus suplėšė oro uosto darbuotoja. Vėliau prisistatę du civiliai apsirengę vyriškiai pradžioje aiškino, kad tiesiog anuliuota bilietų rezervacija.

Vėliau pareiškė, kad D. Florino ir jo šeimos nepageidauja įsileisti Latvija. „Visą tą laiką, nereaguodami į jokius mano argumentus, jie su kažkuo aptarinėjo situaciją telefonu. Aš dar norėčiau gauti oficialų popierių iš Latvijos ir Rusijos, kur man būtų paaiškinta ar tikrai Latvija buvo atsisakiusi mane priimti ir kodėl. Juolab, kad Ryga man buvo tik tranzitinis punktas pakeliui į Milaną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą procesą stebėjusi kitos aviakompanijos darbuotoja pamėgino pagelbėti ir greit išsiaiškino, kad minėtame reise pilna laisvų vietų, tad jokių kliūčių atsitiktinis rezervavimo panaikinimas negalėjo sukelti – galima skristi pagal elektroninius bilietus.

Tai irgi nepadarė bilietų plėšytojams jokio įspūdžio. Galiausiai, kiek vėliau, palikti Rusiją man pavyko tik todėl, kad padėjo aviakompanijos SAS darbuotojų padorumas. Jie, galima sakyti, išvežė mus iš Maskvos į Kopenhagą“, – pasakojo žurnalistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų