REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
„Rytas” atskleidė klubo finansinę padėtį ir prasitarė apie arenos planus. (Lukas Balandis/BNS)

Iš pirmų lūpų: „Rytas” atskleidė klubo finansinę padėtį ir prasitarė apie arenos planus

Auksinio sezono biudžetas – deficitinis

Vilniaus „Ryto“ klubas žiniasklaidos atstovus ketvirtadienio vakarą pakvietė į susitikimą, kuriame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai atskleidė klubo finansinę padėtį.

15

Vilniaus „Ryto“ klubas žiniasklaidos atstovus ketvirtadienio vakarą pakvietė į susitikimą, kuriame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai atskleidė klubo finansinę padėtį.

REKLAMA

Susitikime su žurnalistais ir sirgaliais dalyvavę klubo direktorius Jaroslavas Latušinskij  ir sporto direktorius Donatas Zavackas pristatė „Ryto“ klubo administracijos struktūrą, dalininkus, miesto savivaldybės, privataus verslo paramą ir skolas.

Klubas šiuo metu priklauso šešiems dalininkams. Didžiausią klubo dalių skaičių (16 iš 40) valdo Vilniaus miesto savivaldybė.

Po devynias dalis turi klubo valdybos pirmininkas Darius Gudelis ir Sostinės krepšinio mokykla (SKM).

Po dvi dalis turi teisininkas Olegas Šibkovas. UAB „Norvelita“ ir VŠĮ KK „Perlas“.

Valdybą kartu su minėtu D. Gudeliu sudaro SKM atstovas Andrius Jančiauskas ir savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo paliestas ir arenos klausimas. Pasak J. Latušinskij, ilgalaikėje perspektyvoje klubo netenkina žaidimas 2,5 tūkstančio žiūrovų talpinančioje „Jeep“ arenoje, todėl šiuo metu kartu su miesto savivaldybe aktyviai ieškoma kitų variantų.

REKLAMA

Nors praėjusį birželį „Rytas“ pirmą kartą po 12 metų pertraukos tapo Lietuvos čempionu ir gavo premijas iš LKL ir FIBA Čempionų lygos, išsimokėjus premijas ir suvedus galutines eilutes paaiškėjo, kad auksinis sezonas finansiškai buvo minusinis.

„2021–2022 m. sezonas mums buvo nuostolingas. Didžiąja dalimi tai lėmė COVID pandemija. Kalbant apie arenos klausimus, tai yra tikrai aktualu. Norime žaisti didesnėje arenoje nei „Jeep“, nes turime daug žmonių, norinčių pažiūrėti mūsų rungtynes. Ties tuo klausimu labai kryptingai dirbame su miesto savivaldybe. Tam tikrus tarpinius atsakymus pateiksime sezono metu arba kito pradžioje“, – kalbėjo J. Latušinskij.

REKLAMA
REKLAMA

Klubas skelbia, kad 2021–2022 m. sezone buvo surinkta 3,87 mln. pajamų, o sezonas buvo baigtas su 129 tūkst. eurų nuostoliu.

Šio sezono metu planuojama surinkti daugiau kaip 3,5 mln. pajamų, o išlaidos turėtų siekti 3,47 mln eurų. Siekiama, kad sezono biudžetas nebebūtų deficitinis ir būtų baigtas turint 56 tūkstančių eurų rezervą.

Jeigu tai pavyktų įgyvendinti, klubo skola būtų sumažinta 0,52 mln. eurų. Šiuo metu ji siekia 2,43 mln, eurų. Klubą 2017 m. vasarą perimus Dariui Gudeliui ir miesto savivaldybei, skolos siekė 4 mln. eurų.

Ar atmetate galimybę žaisti ASG arenoje?, – žurnalistai paklausė klubo atstovų. 

J. Latušinskij: „Ne, tikrai neatmetame. ASG vadovai mums aiškiai pasakė, kad po rekonstrukcijos mūsų klubas ASG arenoje bus laukiamas ir arenos vadovai yra pasiruošę bendradarbiauti.“  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek siekia įsiskolinimai ir per kiek laiko juos planuojama padengti?

J. Latušinskij: „Kaip matote iš prezentacijos, nuo 2017 m., kai perėmėme klubą, jau atidavėme nemažą dalį skolos. Žinoma, galutinis tikslas yra atiduoti visą skolą. Šiuo metu ji siekia 2,43 mln. Kita vertus, nėra taip, kad jeigu iš dangaus nukristų tokio dydžio pinigų maišas, mes jį iškart atiduotume skoloms padengti. Tai būtų tiesiog kontrproduktyvu. Mes irgi skaičiuojame, vertiname infliaciją. Jeigu pavyktų turėti nedeficitinį biudžetą, jis būtų panaudotas dviem kryptimis – pinigai būtų skirti sporto skyriui ir skolos mažinimui.“

Kokį indėlį įneša dalininkai?

J. Latušinskij: „Kiekvienas skirtingai. Visi dalininkai yra aktyvus ir prisideda savaip – padeda atvesti stambius rėmėjus ir pan.“

REKLAMA

Ar ketinate prašyti daugiau miesto savivaldybės paramos?

J. Latušinskij: „Kol kas ne. Tačiau ryšys su savivaldybe yra labai artimas ir jie labai lanksčiai reaguoja į bet kokius ekonominius pokyčius.“

Atsižvelgiant į rungtynių skaičių ir bilietų pardavimus. ar klubui nebūtų naudingiau žaisti Europos taurėje nei Čempionų lygoje, kur dabar Vilniuje žaidžiamas vienas mačas per mėnesį?   

D. Zavackas: „Mes bandėme ir norėtume tai pakeisti. Tikrai norėtume grįžti prie buvusio formato, kai rungtynių buvo daugiau, bet lygos valdyboje turime tik vieną balsą. Vadovybė atsakė, kad lyga nesiorientuoja į tokią mažą rinką kaip mes. Jie kreipia dėmesį į Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, kas sudaro beveik 18 klubų. Jiems daugiau rungtynių reikštų daugiau problemų su išvykomis ir pan. Deja, šiuo metu negalime įtakoti tokių pokyčių.“

REKLAMA

Šiuo metu miesto parama sudaro apie 50 proc. visų klubo biudžeto. Kokia yra klubo vizija? Kokį indėlį į biudžetą turėtų įnešti privatus verslas ir miesto savivaldybė?

J. Latušinskij: „Nesinori į nieką badyti pirštais, bet atsižvelgiant į daugelį LKL klubų, manau, esame labai savarankiški.“

Kokie yra verslo argumentai atsisakant remti klubą?

J. Latušinskij: „Iš verslo pusės yra tylėjimas ir atgalinio ryšio nebuvimas. Galbūt nemato naudos ir vertės. Visi žiūri savęs ir mato artėjančią energetikos krizę.“

Vis dar atsiranda naujų kreditorių ar skola yra galutinė?

J. Latušinskij: „Girdėjau visokių istorijų, kad anksčiau ateidavo vis naujų kreditorių. Dabar tokių nebėra ir skola šiai dienai yra faktinė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia yra „Ryto“ klubo pozicija dėl žaidėjų atstovavimo Lietuvos rinktinei?

D. Zavackas: „Nedarysime jokių kliūčių žaidėjams atstovauti Lietuvos rinktinei, jeigu jie yra sveiki. Pavyzdžiui, Gytis Radzevičius nesijautė labai gerai ir aš, galbūt, norėjau jį šiek tiek pasaugoti. Tačiau pats Gytis degė noru atstovauti Lietuvai ir mes jam nesudarėme jokių barjerų tai padaryti. Taip darysime ir ateityje.“

Kokie klubo sezono tikslai?

D. Zavackas: „LKL finalas. Žiūrėsime, kaip viskas gausis. Norėtųsi pakartoti praėjusių metų sėkmę, bet nežinia, kaip gausis. FIBA Čempionų lygoje norime patekti į „Top 8“, nors tai bus padaryti sudėtinga.“

REKLAMA

Ar nebijote artėjančių savivaldybių rinkimų?

J. Latušinskij: „Matote, ryšys su savivaldybe buvo geras ir ten dirbant kitiems žmonės, yra sklandus ir dabar. Manau, nepriklausomai nuo to, ką žmonės išrinks, klubas toliau artimai bendradarbiaus su savivaldybe.“

Ar svarstote galimybę parduoti klubo pavadinimo poziciją? Atsižvelgiant į LKL klubų pavadinimus tai, atrodo, tampa įprasta praktika.

J. Latušinskij: „Buvome sulaukę tokio pasiūlymo. Suprantame, kad klubo pavadinimo keitimas yra jautrus klausimas. Visgi, jeigu sulauktume tinkamo pasiūlymo, jį tikrai svarstytume.“

Kai prie klubo dalininkų prisijungė SKM, vienas jos įkūrėjų Andrius Čerškus buvo labai aktyvus ir matomas. Dabar jo beveik nesimato. Koks tolimesnis jo vaidmuo klube?

REKLAMA

J. Latušinskij: „Nuo mano atėjimo į klubą, SKM deleguotas atstovas visada būdavo Andrius Jančiauskas, kuris yra klubo valdybos narys. Su Andriumi Čerškumi kartais pasikalbame, jis turi tam tikrų idėjų ir minčių, bet jis klube jokių pareigų neužima ir funkcijų nevykdo.“

Kaip gali pasikeisti klubo finansinė padėtis į Vilnių persikėlus „Wolves“ klubui?

J. Latušinskij: „Nematau priežasčių, kodėl finansinė padėtis turėtų pasikeisti. Kaip minėjau, su ASG vadovybe palaikome ryšius, jie nori bendradarbiauti.“

Ar buvo nerimo, kai „Wolves“ bandė užpatentuoti „Ryto“ pavadinimą ir spalvas?

J. Latušinskij: „Kaip čia gražiau pasakyti ir nieko neįžeisti... Į tai žiūrėjome su šypsena. Klubo vardas, spalvos ir visa kita yra patentuota, mūsų atsakingi žmonės įdėmiai sekė situaciją, todėl jokio nerimo nebuvo.“  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų