• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus Kauno apylinkės teismas atvers unikalią bylą. Kauno teisėjams perduota ikiteisminio tyrimo metu surinkta informacija apie populiaraus vaizdo, garso failų tinklalapio Linkomanija.net vartotoją, kuris esą nelegaliai atsisiuntė ir platino operacinę sistemą „Windows 7 Ultimate“, praneša žiniasklaidos priemonės.

REKLAMA
REKLAMA

Šis tyrimas buvo pradėtas, kai į Kauno policiją kreipėsi jau ne vienierus metus su autorių teisių pažeidimais kovojančios Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) atstovai.

REKLAMA

Piratavimu kaltinamas asmuo jau buvo iškviestas į vieną Kauno policijos komisariatą ir apklaustas. Įtariamojo apklausa policijoje truko per pusantros valandos, joje dalyvavo ir LANVA pirmininkas Vytas Simanavičius.

Prieštaringi įrodymai?

Portalui balsas.lt nepavyko pakalbinti įtariamuoju dėl piratavimo tapusio asmens bei jo gynėju viešojoje erdvėje prisistatančiu Kęstu Ermanu, Linkomanija.net atstovo.

Susidarė įspūdis, jog Linkomanija.net yra tarsi slaptą veiklą vykdanti organizacija, kurios kontaktinio telefono ar kitų duomenų nėra nei google.lt internetinėje paieškos sistemoje, nei bet kokią informaciją apie būtinas paslaugas ar reikiamas įmones teikiančioje telefonų tarnyboje 118.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai elektroniniu paštu susisiekus K. Ermanas atsakė: „Net nežinau ką ir sakyti. Kol teismas neįrodė, tai žinoma, kad teisiamasis yra nekaltas. Taip pat neaišku kokie įrodymai yra surinkti“.

Tinklai užmesti visoje Lietuvoje

LANVA pirmininkas V. Simanavičius portalui balsas.lt pareiškė, jog šiuo metu jų tinkluose yra ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose šalies miestuose gyvenantys internetiniai piratai. Tai ne tik studentiško amžiaus jaunimas, bet ir solidžias pajamas uždirbantys 30 – 40 metų verslininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiu metu LANVA pajėgos žada suduoti rimtą smūgį kitos ne mažiau populiarios įvairius failus platinančios internetinės svetainės emule.lt iniciatoriams.

„Daugeliui kelia šypseną mūsų (LANVA) plėtojama veikla. Skeptikai aiškina: Na, ir kas, kad vieną filmą nemokamai atsisiųnčiau internetu, peržiūrėjau, o galiausiai jį ištryniau. Ar tai nusikaltimas? Tai nėra didelis nusikaltimas, tačiau tokiu atveju kėsinamasi į intelektinę nuosavybę. Tegul kiekvienas žmogus pabando nueiti į kino studiją ir už savo lėšas sukurti prabangų vaizdo klipą ar nedidelio biudžeto filmą su ryškiausiomis Holivudo žvaigždėmis. Tokio pobūdžio projektuose besifilmuojančių garsenybių honorarai vien siekia 10 milijonų dolerių ir gerokai didesnes sumas. Manau, kad kiekvienas tiek investavęs savo lėšų į tokį projektą, paskui jau nenorėtų, jog jis būtų už dyką išplatintas plačiajame interneto vandenyne”, - kalbėjo V. Simanavičius.

REKLAMA

Nubausti garsių svetainių kūrėjai

Balsas.lt žiniomis, praėjusiais metais Tracker.lt tinklalapio autorius – KTU (Kauno Technologijos universiteto) studentas dėl piratavimo buvo nubaustas pinigine bausme - tūkstančio litų bauda.

Praėjusių metų gruodžio 11-ąją Vilniaus apylinkės 1-ajame teisme buvo nubaustas kitos populiarios interneto failų bibliotekos Torrent.lt direktorius. Jaunimo pamėgto tinklapio bosas sostinės teismo sprendimu buvo nubaustas maždaug 50 MGL dydžio (6250 Lt) bauda.

„Tyrimo metu buvo išimti ir šiai įmonei priklausantys serveriai. Torrent.lt direktoriaus kaltė buvo įrodyta per labai trumpą laiką. Jis pats pripažino savo kaltę, nepasirodė nė viename posėdyje, todėl be didesnių ginčų buvo paskelbtas teismo verdiktas. Matyt, jaunuolis suprato, jog beviltiška ginčytis. Mat tai būtų užtrukę nemažai jo brangaus laiko, be to advokatai savo paslaugoms padengti būtų pareikalavę nemažai lėšų“, - pasakojo V. Simanavičius.

REKLAMA

Anot pašnekovo, niekas nenori visą gyvenimą ant kupros užsikabinti šimto ar daugiau tūkstančių litų baudos inkarą, todėl be didesnių diskusijų sutinka apmokėti savo padarytą žalą. 



Uždirba tik koncertuose

Vakarų šalyje jau kurį laiką plačiai diskutuojama dėl muzikos įrašų, kino filmų ir kompiuterinių žaidimų nelegalaus platinimo bei piratavimo internetiniuose serveriuose.

Ši aktuali XXI amžiaus technologijos ir šou verslo problema bene skaudžiausiai atsiliepė praėjusiame dešimtmetyje milijonus iš muzikos įrašų susikrovusiems popatlikėjams bei grupėms.

Pastaraisiais metais jų sukurtais muzikos įrašais nemokamai mėgaujasi milijonai gerbėjų visame pasaulyje. Jie tiesiog juos gauna nemokamai parsisiųsdami  internetu. Kadangi atlikėjams iki šiol nepavyko sustabdyti šios plačiai išsikėrojusios mados – tarpusavyje nekomakamai keistis muzikos bei video failais, jie paskelbė, jog ketina kur kas dažniau koncertuoti ir tokiu būdu aplankyti savo gerbėjus visame pasaulyje. Taip jie tikisi susigrąžinti pajamas, kurias praranda dėl prastai perkamų muzikos įrašų. Apie ketinimus dažniau pasirodyti gyvai koncertų arenose žiniasklaidoje jau prabilo netgi tokios pirmo ryškumo pramogų pasaulio žvaigždės kaip U2, Metallica, Madonna bei daugelis kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų