REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
„Iki“ autonominė parduotuvė. „Iki“ nuotr.

Trečiadienį, vasario 23 d., Vilniuje pirkėjams duris oficialiai atvėrė pirmoji autonominė vieno didžiausių šalies prekybos tinklo parduotuvė. Joje nebus kasininkų-pardavėjų. Pirkėjai patys susirinks prekes, jas nuskenuos ir susimokės. 

11

Trečiadienį, vasario 23 d., Vilniuje pirkėjams duris oficialiai atvėrė pirmoji autonominė vieno didžiausių šalies prekybos tinklo parduotuvė. Joje nebus kasininkų-pardavėjų. Pirkėjai patys susirinks prekes, jas nuskenuos ir susimokės. 

REKLAMA

Pirmoji autonominė parduotuvė, paženklinta „Iki“ prekės ženklu, atidaryta šalia Vilniaus rotušės, adresu Didžioji g. 6.

„Poreikis apsipirkti itin greitai ir patogiai tik didėja, todėl nuolat ieškome sprendimų, kad pagerintume savo klientų apsipirkimo patirtį ir šį poreikį išpildytume.

Džiugu, kad tokias galimybes suteikiantį partnerį, turintį patirties kuriant veikiančias ir funkcionalias autonomines parduotuves, radome čia, Lietuvoje“, – sako prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė. 

Pasak generalinės direktorės, tai ir savotiškas pokyčio taškas rinkoje, pirkėjams leisiantis pajausti visiškai kitokią savarankiško apsipirkimo patirtį bei užduosiantis dar spartesnį tempą kitų inovacijų diegimui. 

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji autonominė parduotuvė esą susieja dirbtinį intelektą ir pažangiausias modernias prekybos technologijas. 

„Autonominėse parduotuvėse dirbtinis intelektas suteikia ne tik geriausią patirtį klientams, bet kartu realiu laiku valdo parduotuvės procesus – pateikia nurodymus prekybos salės darbuotojams, įspėja apie prekių trūkumą lentynose, atlieka prekių poreikio prognozavimą, užsakymus, planuoja salės darbuotojų poreikį“, – dirbtinio intelekto pranašumus įvardija Mindaugas Eglinskas, „Pixevia“ vadovas ir įkūrėjas. 

REKLAMA

Autonominėje parduotuvėje pirkėjas visą vartotojo kelią įveikia savarankiškai – išsirenka prekes, susikrauna jas į savo krepšį ir atsiskaito už jas.

Įprastų ar savitarnos kasų parduotuvėje nėra. Skaičiuojama, kad apsiperkant tokiu būdu kelias reikalingiausias prekes galima įsigyti vos per 20 sekundžių. 

Norint apsipirkti naujojoje autonominėje parduotuvėje reikės turėti mobiliąją programėlę arba banko mokėjimo kortelę.

Prie vartelių specialiame terminale nuskenavęs kortelę ar programėlę pirkėjas galės patekti į parduotuvę, patogiai ir greitai išsirinkti prekes, o išeidamas pro vartelius patvirtinti mokėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Apsipirkimo metu pirkėjas visas prekes gali dėti į savo maišelį ar kuprinę, jam nereikia papildomai imti prekių krepšelio. 

Žadama, kad autonominėje parduotuvėje pirkėjai ras platų įvairių užkandžių, jau paruoštų vartoti produktų, gėrimų, pirmojo būtinumo higienos ir buities prekių asortimentą, aukščiausios kokybės įvairių rūšių kavą išsinešti.

Skaičiuojama, kad parduotuvės asortimentą sudarys maždaug 500 skirtingų rūšių prekių. 

Naujoji autonominė parduotuvė veiks visą parą septynias dienas per savaitę. Nuo 23 val. iki 7 val. ryto į ją patekti bus galima naudojantis programėle. Parduotuvėje nakties metu galės būti tik vienas pirkėjas. 

Kiek gaus vergai už palečių iškrovimą ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų