REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

To dar nebuvo – ieškomi dainininkai, muzikantai, aktoriai, kuriems Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA nori išmokėti atlyginimą. Per 200 tūkst. litų išmokas už kūrybinę veiklą norintiems išmokėti asociacijos darbuotojams menininkų neretai tenka ieškoti net socialiniuose tinklalapiuose.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais laikais retai taip būna, kad žmonių paieškos skelbiamos ne dėl to, jog norima iš jų atimti pinigų, bet atvirkščiai – juos atiduoti. AGATA ieško muzikos atlikėjų bei aktorių, norėdama jiems išmokėti per 200 tūkst. litų.

REKLAMA

Kai kurių menininkų, kuriems nori išmokėti atlyginimą už jų muzikos įrašų naudojimą radijo ir televizijos transliacijose bei viešose vietose, taip pat už muzikos įrašų atgaminimą asmeniniais tikslais ar suvaidintų kūrinių atgaminimą, AGATA darbuotojams tenka ieškoti pasiraitojus rankoves.

Ypatingų asmenų paieškų sąraše – Daliaus Mertino, Gabijos Ryškuvienės, Augustės Skaisgirytės, Dariaus Auželio, Petro Dimšos, Rimgaudo Karvelio, Giedriaus Savicko ir Vytauto Šapranausko, Liubomiro Laucevičiaus, Jurgitos Jurkutės, Vido Bareikio, Gražinos Baikštytės, Gintarės Latvėnaitės, Žemynos Ašmontaitės pavardės. Taip pat jame yra Vaida Genytė, Giedrius Leškevičius, Gintaras Tautkus, Liudas Mikalauskas, Skaiva Jasevičiūtė, Valdas Karklelis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesistengiame ieškoti atlikėjų, kuriems susikaupę tik, pavyzdžiui, 10 litų ar 1 centas... Mums ir patiems nelabai patogu dėl to juos trukdyti. Tačiau yra keli šimtai atlikėjų ir aktorių, kuriems norime išmokėti nuo 500 litų ir didesnes sumas. Asmenims, kurių pavardės skelbiamos mūsų tinklalapyje, neišmokėtos sumos siekia ir kelis tūkstančius litų“, – „Vakaro žinioms“ pasakojo AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Pašnekovė užsiminė, kad menininkų tenka ieškoti pačiais įvairiausiais būdais. Vienas efektyvesnių pasiekti menininkus - dabar populiarūs socialiniai tinklalapiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių atrodė keista, tačiau pabandę susisiekti su atlikėjais ar aktoriais per socialinius tinklalapius įsitikinome, jog tai – labai veiksmingas būdas prieiti prie jų tiesiogiai. Sąrašus iškabiname ir teatruose, skambiname kolegoms, grupės nariams, – pasakojo A. Masalskytė. – Retai taip būna, kad ieškai žmogaus norėdamas ne atimti iš jo pinigų, bet juos atiduoti. Tai – pati maloniausia darbo dalis. Deja, dažnas, nesidomintis savo teisėmis, netgi nustemba, kad taip negali būti. Todėl patys taip pat dedame labai daug pastangų, kad kūrėjai sąmoningėtų ir žinotų apie savo teises.“

REKLAMA

AGATA direktorė apgailestavo, jog menininkų požiūris į finansus neretai būna komplikuotas. „Kartais tikrai būna juokinga, kai net susitarę dėl susitikimo niekaip nesulaukiame atvykstančių pasiimti išmokų. Delsia pusę metų, nes nespėja anksti rytą atsikelti ar panašiai. Suprantame, kad jiems tai – labai tolima, ir stengiamės prie jų prieiti suprantama kalba. Kaip mes sakome, kalbėti natomis“, – šypsodamasi sakė A. Masalskytė.

Primename, kad pagal Lietuvos įstatymus kiekvienas žmogus savo asmeniniam naudojimui gali pasidaryti legaliai įsigyto filmo ar kito kūrinio kopiją, tačiau mainais už tai visi aktoriai ir kiti kūrėjai turi teisę gauti kompensacinį atlyginimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų