REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Italijos perliuką Veneciją pagaliau grįžta šurmulys. Mieste nebereikės namo grįžti iki komendanto valandos, neribojami dirba barai ir restoranai. Savo ruožtu Ispanija skelbia, kad visiškai atveria sienas pasiskiepijusiems žmonėms iš viso pasaulio.

Į Italijos perliuką Veneciją pagaliau grįžta šurmulys. Mieste nebereikės namo grįžti iki komendanto valandos, neribojami dirba barai ir restoranai. Savo ruožtu Ispanija skelbia, kad visiškai atveria sienas pasiskiepijusiems žmonėms iš viso pasaulio.

REKLAMA

Po aštuonių karantino mėnesių į Veneciją vėl grįžta gyvybė. Miestas skelbiamas „baltąja zona“, tad čia atšaukiama komendanto valanda, barai ir restoranai jau gali dirbti be laiko apribojimų. Tiesa, ir vietiniai, ir turistai privalo dėvėti kaukes ir laikytis saugaus atstumo. Visgi dalis žmonių sako: pandemija taip išvargino, kad net ir gerėjančia situacija pasidžiaugti nėra jėgų.

„Nejaučiu entuziazmo. Galbūt vakare nuotaika pasikeis, kai suprasiu, kad nebėra komendanto valandos. Po pusantrų pandemijos metų man sunku rasti jėgų džiaugtis. Labai tikiuosi, kad viskas susitvarkys“, – pasakoja Venecijos gyventoja Marzia Vianello.

REKLAMA
REKLAMA

Nors dalies žmonių nuotaikos slogios, gyvenimas Venecijoje pamažu grįžta į senas vėžes. Nuo turizmo priklausomi miesto gyventojai viliasi, kad turistų srautai pradės augti. Įprastai Veneciją kasmet aplankydavo daugiau nei 30 milijonų turistų.

REKLAMA

„Venecijoje be turistų labai liūdna. Tikiuosi, kad jau greit sulauksime jų daugiau“, – teigia Venecijos gyventoja Tiziana Alterio.

Daugiau turistų tikisi ir Ispanija. Madridas skelbia, kad nuo šiandienos atveria sienas pasiskiepijusiems keliautojams iš viso pasaulio. Skiepo neturintys keliautojai iš Europos Sąjungos, kurie šiuo metu gali atvykti į Ispaniją turėdami neigiamą PGR testo rezultatą, gautą per 72 valandas iki kelionės, nuo šiandienos galės atlikti pigesnį antigenų testą. Visgi Jungtinė Karalystė – didžiulis į Ispaniją atvykstančių turistų šaltinis – vis neišbraukia Ispanijos iš rizikos šalių sąrašo, o tai reiškia, kad britų keliautojai grįžę namo privalės karantinuotis, taip pat mokėti už brangius COVID-19 testus. Londonas savo sprendimą persvarstyti žada tik po trijų savaičių ir skubėti nenori, kad nenutiktų kaip su Portugalija.

REKLAMA
REKLAMA

O Faro oro uoste tūkstančiai britų skuba namo, nes nuo rytdienos, grįžtantiems iš Portugalijos, teks karantinuotis 10 dienų ir pasidaryti du koronaviruso testus. Britai nepatenkinti, daliai jų teko trumpinti atostogas.

„Taip ilgai laukėme atostogų, o dabar esame priversti išvykti trimis dienomis anksčiau, nes grįžę negalime dešimt dienų karantinuotis. Dar turėjome pirkti naujus skrydžio bilietus. Labai nepatogu. Atrodo, kad šįkart surizikavome, bet pralošėme“, – dalijasi turistas Patrick Morton.

O štai Graikijos Salonikų mieste, Aristotelio universitete – vakarėlis. Ir jei manote, kad jį ims vaikyti policija, klystate. Nuo gegužės vidurio Europos turistams duris atvėrusi Graikija, nevaržo ir savo piliečių. Jau gerą mėnesį šalyje be didesnių apribojimų gali griaudėti štai tokie, graikų išsiilgti vakarėliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų