REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas žymiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laursas prieš dešimtmetį savo mobiliųjų programėlių verslą pradėjo su 10 tūkst. JAV dolerių kišenėje. „GetJar“ JAV padalinys praėjusią savaitę parduotas kinams už 58,4 mln. JAV dolerių.

Vienas žymiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laursas prieš dešimtmetį savo mobiliųjų programėlių verslą pradėjo su 10 tūkst. JAV dolerių kišenėje. „GetJar“ JAV padalinys praėjusią savaitę parduotas kinams už 58,4 mln. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sulaukęs tarptautinio pripažinimo ir tapęs rimtu konkurentu „Apple“, šiandien jis „pinigine balsuoja už Lietuvą“.

REKLAMA

Pardavęs „GetJar“, pasitraukėte iš Silicio slėnio. Ar planuojate ten dar grįžti?

Ir taip, ir ne. Iš tikrųjų sandoriu įvyko mūsų JAV padalinio susiliejimas su kinų kompanija „Sungy mobile“. Visa komanda lieka Silicio slėnyje, akcijos liks kinams, o mes esame suinteresuoti tą kompaniją plėtoti JAV ir tarptautiniu mastu. Tam tikras interesas lieka, bet dalį veiklos perkeliame į Didžiąją Britaniją.

Šiuo metu deramės dar dėl kelių partnerysčių ir artimiausiu metu liksime savarankiški, plėtosime programėlių parduotuvę. Planuojame tą veiklą tęsti su nepriklausomu prekės ženklu, bet tikėtina, kad ir jis bus pakeistas.

REKLAMA
REKLAMA

Rudenį išleidote knygą apie savo bendrovę. Ar tada jau žinojote, kad atsisakysite jos dalies?

Derybos su „Sungy Mobile“ buvo pradėtos maždaug prieš pusmetį, taigi laikas sutapo. Su šia kompanija jau keletą metų sieja partnerystė, dabar nusprendėme imtis bendros veiklos.

Turite konkrečių investavimo sričių Lietuvoje?

Be abejo. Niekada negali žinoti, kuris projektas pasiseks, todėl rizikingų sričių stengiuosi atsisakyti. Pirmiausia norisi investuoti ten, kur turiu daugiausia patirties, ryšių ir supratimo – tai mobiliosios, interneto ir programėlių technologijos. Įdomūs tie projektai, kurie yra reikšmingi tarptautiniu mastu ir turi devynženklę grąžą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar galėtumėte atskleisti, į kokias įmones ar projektus planuojate investuoti?

Šiuo metu esame paskelbę, kad aktyviai investuojame į dvi bendroves. Tai yra pigių roumingo paslaugų tiekėja „Cheap Data Communications“ ir dalijimosi platforma „Dalinuosi.lt“. Esame investavę į trimačio spausdinimo bendrovę, bet apie tai dar nepaskelbėme. Per artimiausią pusmetį planuojame pristatyti dar dvi tris bendroves.

Koks yra šių investicijų kapitalas?

Mes turime galimybę investuoti pagal poreikį, nes tai nėra iš išorės pritraukti pinigai. 90 proc. rizikos kapitalo fondų veikia naudodami svetimus pinigus. Mūsų kapitalas yra nuosavas, neturime nei valstybės, nei Europos Sąjungos paramos. Pagal poreikį investuosime milijonus arba tiek, kiek šie projektai reikalaus.

REKLAMA

Ar Lietuvoje palanki aplinka investuoti?

Investavimu domėtis ir dalyvauti šioje veikloje pradėjau prieš metus. Per šį laiką teko nuodugniai išsiaiškinti, kokie projektai ir komandos veikia. Kita priežastis – nusprendžiau savo pinigine balsuoti už Lietuvą. Tai rodo, kad ta aplinka tikiu. Čia yra pranašumų, palyginti su Silicio slėniu, reikia juos išnaudoti. Viena iš inovatyviausių kompanijų, prie kurių man itin džiugu prisijungti, yra „Dalinuosi.lt“. Ji keičia vartojimo modelį. Visi mes turime daug daiktų, kurių nenaudojame, todėl galime jais pasidalyti su kitais. Tai socialiai atsakinga.

REKLAMA

Lietuvos mastu galime pasiekti puikių rezultatų. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su kompanija „Nokia“ įdiegtas modelis, leidžiantis prietaisą išbandyti prieš jį įsigyjant. Jei žmogus abejoja, ar jam verta investuoti keletą tūkstančių į prietaisą, už keliasdešimt litų gali savaitę jį išbandyti ir patikrinti, ar tikrai tas daiktas yra naudingas, ir tik tuomet pirkti. Tokiu atveju partnerystė yra nesudėtinga, nes šalis maža, pasiekti rinką yra lengva, rinkodara paprasta. Silicio slėnyje tai užtruktų metus. Ten inercija yra gana didelė. Nekalbant apie bazines prielaidas – infrastruktūrą, interneto tinklo išvystymą, pažengusius vartotojus, patyrusius inžinierius, programuotojus ir specialistus, – mažos mūsų rinkos aplinka yra palanki išbandyti tokius globalius projektus ir, be abejonės, plėsti tarptautiniu mastu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių buvote verslininkas, o dabar – investuotojas. Kas paskatino imtis tokių permainų?

Iš tikrųjų norėčiau užimti tarpinę poziciją. Turiu verslininko patirties ir domiuosi investicijomis. Veiklą, kurioje dabar dalyvauju, vadinu aktyviomis investicijomis. Ne tik skiriu kapitalą, bet ir dalijuosi patirtimi, stengiuosi dalyvauti kuriant projektą ir panašiai. Iš principo man visada buvo įdomios naujosios technologijos, verslo modeliai ir komandos, kurios bando daryti tai, ko dar pasaulyje nėra. Šiuo požiūriu Lietuvos startupų pozicija yra gana aukšta, todėl norisi prisidėti ir dar, turint finansines galimybes, tam procesui padėti. Man atrodo, kad tokia kombinacija gali būti labai sėkminga.

Faktai: „GetJar“

Kompanijos JAV padalinys Silicio slėnyje pradėjo veikti 2009 metais 2011-aisiais pasaulio ekonomikos forume „GetJar“ įtraukta į technologijų pionierių sąrašą Šiandien paslauga turi 200 mln. vartotojų visame pasaulyje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų