REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karo prievolės administravimo tarnyba pastebi, kad į būtinuosius karinius mokymus ateina vis jaunesni, motyvuoti ir išsilavinę jaunuoliai. Tokius mokymus jau baigė apie du šimtai vaikinų ir apie pusė jų liko kariuomenėje, praneša LTV informacinė laida „Šiandien“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors savaitės pradžioje dalį būtinųjų karinių mokymų karių į lovas išguldė karščiai, po kelių dienų daugelis ranką ir akį jau miklino šaudymo pratybose.

REKLAMA

Netrukus tarnybą baigs trečioji būtinųjų karinių mokymų laida – 32 kariai. Tokie mokymai Rukloje pradėti rengti atsisakius šauktinių kariuomenės.

„Studijavau ir istorijos mokytoju dirbau, bet visada traukė karyba ir pasitaikė tokia proga išbandyti tuos tris mėnesius, patiko ir ketinu pasilikti. (...) Dabar valstybei mokytojų nelabai reikia“, – sakė vienas LTV naujienų tarnybos kalbintas jaunuolis.

„Esu kūno kultūras mokytojas. Kol kas sekasi labai gerai, kaip bus toliau, dar nežinau. Planuoju išvažiuoti į misiją“, – būsimais planais dalijosi kitas karinių mokymų dalyvis.

REKLAMA
REKLAMA

Būrio vadas sako, kad sunkiausia naujokams priprasti prie režimo, fizinių krūvių – apie 12 iš 50 pradėjusiųjų toliau mokytis nepanoro.

„Žinoma, visada būna tokių, kurie čia ateina iš civilio gyvenimo, ten turėjo kažką pasiekę, ir jie supranta, kad kariuomenėje – ne vieta“, – teigia būrio vadas ltn. Artūras Čiuberkis.

Pernai rudenį pradėtus rengti mokymus jau baigė apie du šimtai jaunuolių, maždaug pusė jų pasiliko kariuomenėje. Karo prievolės administravimo tarnyba pastebi, kad į kariuomenę ateina vis jaunesni ir labiau motyvuoti vaikinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal mūsų paskaičiavimus, maždaug 20–30 proc. jų turi aukštąjį universitetinį ar kolegijos išsilavinimą, dar du trečdaliai yra įgiję vidurinį išsilavinimą arba netgi profesinį“, – pasakoja mjr. Gintaras Valentukevičius, Karo prievolės administravimo tarnybos atstovas.

Nors likti kariuomenėje nori apie 80 proc. jaunuolių, ne visiems 13 savaičių mokymus baigusiems kariams siūloma pasirašyti profesinės tarnybos sutartį.

„Kadangi tai yra mokymas, tai mokslas ir kurso instruktorių vertinimas didžiąja dalimi lemia, ar jie gali toliau tęsti ir tapti profesionalais, ar ne“, – sako mjr. Raimondas Ivanauskas, Mokomojo bataliono vadas.

Šiemet į būtinuosius karinius mokymus planuojama pakviesti 300, kitąmet, jei bus lėšų, 400 jaunuolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų