REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso parlamento vardu pareiškė užuojautą dėl Seimo nario profesoriaus Justino Karoso mirties.

REKLAMA
REKLAMA

„Velionio biografija itin turtinga aktyvios veiklos – mokslinės, politinės, visuomeninės. Tačiau, manau, ryškiausias bruožas, visada lydėsiantis Justino Karoso atminimą, – Jo tolerancija, profesinė ir žmogiškoji kultūra, pagarba kitaip mąstančiam, gebėjimas ir noras kalbėtis, išgirsti ir suprasti. Šių nuostatų vedamas, a.a. Justinas Karosas profesoriavo Vilniaus universitete, aktyviai siekė savo partijos savarankiškumo ir dirbo partinį darbą, beveik dvidešimt metų darbavosi Lietuvos Respublikos Seime“, – užuojautoje teigia I. Degutienė.

REKLAMA

Seimo Pirmininkė pažymi, kad Velionio komentarai ir pasisakymai užsienio politikos ir bendraisiais šalies gyvenimo klausimais būdavo santūrūs ir diplomatiški, pagarbūs ir korektiški.

„Už visa tai, už gražius ir prasmingus darbus, už darbštumą ir pagarbą žmonėms Velionis visada buvo gerbiamas tiek savų rinkėjų bei kolegų, tiek ir kitaip mąstančių žmonių. Telydi ir ateityje ši pagarba ir dėkingumas Velionio Justino Karoso vardą ir atminimą“, – rašo I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ELTA jau skelbė, naktį į trečiadienį po sunkios ligos mirė Seimo narys socialdemokratas Justinas Karosas.

Justinas Karosas gimė 1937 m. rugsėjo 7 d. tuometinio Lazdijų rajono Sangrūdos kaime, valstiečių šeimoje. Baigęs Sangrūdos vidurinę mokyklą, studijavo Vilniaus universitete ir įgijo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę.

Nuo 1963 m. dirbo Vilniaus universiteto Filosofijos katedroje, studijavo Vilniaus universiteto Filosofijos katedros aspirantūroje. Vėliau metus stažavo Vienos universitete (Austrija). 1981 m. jam paskirta A. von Humboldto fondo stipendija, kuria naudodamasis studijavo filosofiją Frankfurto prie Maino bei Gieseno universitetuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apgynė filosofijos mokslo kandidato (daktaro) bei habilituoto humanitarinių mokslų daktaro disertacijas. Nuo 2000 m. J. Karosui suteiktas profesoriaus vardas. Iki 1992 m. dirbo Vilniaus universitete, kelerius metus buvo Filosofijos fakulteto dekanas.

Nuo 1992 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų