REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas šeimos sąvokos apibrėžimas turėtų didesnę prasmę, nes šiuo metu gyvename per daug liberaliai, trečiadienį pareiškė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau buvo skelbta, Šeimos politikos pagrindų įstatymo projekte siūloma iš naujo apibrėžti šeimos sąvoką. Šeima būtų laikomi sutuoktiniai, jų vaikai (įvaikiai), kuriuos jie turi pareigą auklėti ir išlaikyti, bei sutuoktiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie turi vaikų, ar ne.

REKLAMA

Šeimos nariais būtų laikomi ir vaikai - tiek sutuoktinių bendri, tiek vieno iš sutuoktinių, kuriuos sutuoktiniai ar vienas iš jų, pagal dabar galiojančią tvarką, turi pareigą auklėti ir išlaikyti.

Tikimasi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyriausybei teikiamas Šeimos politikos pagrindų įstatymo projektas sustiprins šeimos pozicijas visuomenėje ir suteiks galimybę šeimoms dalyvauti kuriant šeimos politiką.

Pasak parlamento vadovės, naujas šeimos sąvokos apibrėžimas reikalingas.

„Žinote, turbūt yra du dalykai: viena yra emocijos ir, jeigu kas nesupranta, kas yra šeima, tai paklauskite vaikų, ir jie pasakys - tėvelis, mamytė, broliukas, sesytė ir dar močiutė su seneliu. Tai vaikams viskas aišku. Bet tikrai nenoriu kalbėti vien tiktai emocijomis, nes yra ir teisinė kalba. Šiuo atveju mano pozicija visiškai sutampa su Lietuvos Konstitucijos 38 straipsniu, kuris aiškiai sako, kad šeima yra visuomenės, valstybės pagrindas (...). Taigi, manau, kad Konstitucijoje viskas labai aiškiai apibrėžta šeimos sąvokos prasme, tačiau atskiro apibrėžimo, išplaukiančio iš Konstitucijos 38 straipsnio, iki šiol nebuvo. Tai dabar tą šeimos sąvoką iš tiesų bandoma apibrėžti pareigų ir teisių prasme. O jeigu kas mano kitaip, nei kalba mūsų Konstitucija, mano, kad tai yra diskriminacija, tai tada reikia taisyti LR Konstituciją", - trečiadienio rytą "Žinių radijuje" kalbėjo I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, ar šeimos apibrėžimai negali supriešinti visuomenės, turėti diskriminacinių pasekmių, I. Degutienė sakė, kad šiuo metu daug žmonių gyvena nesusituokę, yra partneriai, turi vaikų. Seimo Pirmininkės vertinimu, įstatyminis apibrėžimas būtų tikslingas.

„Tiesiog tai turėtų didesnę prasmę, nes šiandien gal mes per daug gyvename liberalioje atmosferoje. Iš tiesų Lietuva yra krikščioniškas kraštas, jeigu tu esi ypatingai tikintis žmogus, tai gyvenimas ne santuokoje yra lyg ir nuodėmė. Galų gale, ta ir moraline prasme, ir auklėjamąja prasme, tradicijų puoselėjimo prasme, ir kitas dalykas - turėtume visiškai atskirą temą gvildenti apie šeimų vadinamų santuokinių ir nesantuokinių ryšių patvarumą, ilgaamžiškumą ir panašiai", - sakė I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų