• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvūnų teisių gynimo aktyvistai Lenkijos ir Čekijos pasienyje užblokavo sunkvežimį, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į, jų teigimu, netinkamas arklių gabenimo sąlygas iš Rytų Europos į Italijos skerdyklas. Agentūros AFP žiniomis, sunkvežimis buvo iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Po trečiadienį (08.27) įvykusio incidento Čekijos policija sulaikė ir apklausė 17 čekų aktyvistų, kurie teigė blokavę pasienio postą, nes neįtikino savo šalies veterinarijos tarnybos patikrinti, kokiomis sąlygomis Lietuvos sunkvežimiu buvo vežami 13 gyvų arklių. Protestuotojams gresia baudos iki 650 eurų.

REKLAMA

Lietuvos ambasada Prahoje negavo nei Lietuvos sunkvežimio vairuotojo prašymo, nei gyvūnų teisių gynėjų protestų dėl arklių gabenimo sąlygų.

Gyvūnų teisių gynėjų žiniomis, kasmet iš Rytų Europos į Italiją išvežama tūkstančiai arklių, dažnai - netinkamomis sąlygomis.

Lietuvos pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos duomenimis, šiemet iš įvairių Lietuvos ūkių iš viso jau išvežti į užsienį mėsai 2822 arkliai, iš jų į Europos Sąjungos valstybes - 2558. Didžioji dauguma arklių paskerdžiami Italijoje, kur arkliena laikoma delikatesu.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai į užsienį iš Lietuvos mėsai išvežti iš viso 3668 arkliai, iš jų į ES valstybes - 3013.

Kaip BNS sakė Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriaus viršininkas Algis Dranseika, Čekijoje sustabdytas sunkvežimis tikriausi arklius vežė ne iš Lietuvos, nes Lietuvos vežėjų maršrutai į Italiją driekiasi aplenkdami Čekiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Dranseikos nuomone, jei sunkvežimis išties buvo iš Lietuvos, jis tikriausiai buvo nusamdytas vežti arklius iš kitos šalies, galbūt - Lenkijos. Pasak jo, pastaraisiais metais smarkiai kritus arklių eksportui iš Lietuvos, šalies vežėjai vis dažniau priima užsakymus vežti gyvą krovinį specializuotais sunkvežimiais iš kitų šalių.

REKLAMA

A. Dranseika taip pat užtikrino, kad dabar arkliai iš Lietuvos vežami griežtai laikantis Europos Sąjungos standartų, nustatytų Europos Komisijos direktyvomis dėl gyvūnų gerovės. ES taisyklės, be kita ko, numato, kad arkliai turi būti vežami tik specialiai tam pritaikytu transportu su tinkama ventiliacija, paliekant arkliams pakankamai erdvės ir sudarant galimybes juos pašerti ir pagirdyti.

A. Dranseikos teigimu, Lietuvos vežėjų transportas atitinka ES reikalavimus.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų