REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užauginti sveiką, stiprų ir produktyvų gyvulį reikia įdėti nemažai pastangų ir darbo, o tam, kad sėkmingai veiktų visa gyvulininkystės šaka, būtinas bendras susitelkimas. Pirmieji žingsniai jau žengti – patvirtinta nacionalinė gyvulininkystės strategija. Tačiau gyvulininkystė neįsivaizduojama bei veislininkystės, todėl buvo suburta mokslininkų komisija, kurios vienas iš tikslų – skatinti naujoviškų technologijų diegimą veislininkystės ūkiuose, sakoma Žemės ūkio ministerijos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos iniciatyva Mokslo pasiekimų, inovatyvių technologijų diegimo veislininkystės ūkiuose komisijos nariai susirinko į pirmąjį posėdį, kuriame pasidalijo mintimis ir diskutavo apie veislininkystės ateitį.

REKLAMA

„Veislininkystė turi daug problemų, kurias reikia spręsti. Tikiuosi, kad ši komisija padės rasti sprendimus. Jeigu norima sektorių sutvarkyti nacionaliniu mastu, reikia daug dirbti, mažais žingsniais žengti į priekį. Svarbiausia, kad būtų tvarka ir argumentais grįsta diskusija, nepamirškime, kad privalome ginti valstybinį interesą“, – kalbėjo prof. habil. dr. Česlovas Jukna.

Veislininkystė – tai ilgas procesas, reikia dirbti ilgus metus, kad būtų pasiektas tinkamas rezultatas. Patirtį perduodant iš kartos ir kartą ir turint aiškią viziją bei perspektyvas, užtikrinama visos šakos sėkmė. Mokslas visada gali suteikti reikšmingų argumentų, kai reikia priimti vieną ar kitą sprendimą.

Anot kai kurių komisijos narių, ūkininkams trūksta informacijos, patirties apie tai, kaip tinkamai auginti gyvulius, kaip juos šerti ir prižiūrėti. Ir nors nėra vieno universalaus recepto, kai kurias rekomendacijas ūkininkams tikrai galima pateikti. „Šiandien ūkininkais neretai tampa mokytojai, teisininkai ar kiti išsilavinę, tačiau neturintys patirties ir žinių žemės ūkio sektoriuje žmonės, būtent jiems ir reikalinga pagalba ir profesionali nuomonė“, – pažymėjo dr. Andrejus Jerešiūnas, Marijampolės kolegijos Maitinimo ir žemės ūkio katedros docentas ir vedėjas. Svarbu, kad mokslas ir žemdirbiai bendradarbiautų. Juk būtent mokslas gali pateikti daug naujų ir inovatyvių idėjų, kurios didintų ūkių našumą ir produktyvumą, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų