• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lombardų savininkai tikisi klientų antplūdžio jau šį rudenį, nes brangstančios prekės ir paslaugos gyventojus vis labiau spiečia į kampą, rašo pirmadienio „Lietuvos žinios“ (LŽ).

REKLAMA
REKLAMA

Nepaliaujamai kylant pragyvenimo kainai, taupymo režimu pradėjo gyventi ir žmonės, uždirbantys daugiau nei siekia vidutinis atlyginimas. Mažas pajamas turintys gyventojai perka tik būtiniausias prekes, nes pinigų aprangai, buitinei technikai ar pramogoms lieka vis mažiau.

REKLAMA

Studentė Raimonda LŽ pasakojo, kad anksčiau savaitę galėdavo išsiversti su 50 litų, tačiau dabar labai taupant šios sumos užtenka tik 3 dienoms. „Kadangi buto nuomai atiduodu didžiąją dalį gaunamų pajamų, jau seniai nebeperku varškės sūrelių, obuolių, pyragėlių ir net pieniškų dešrelių. Tenka pasitenkinti kruopomis, kiaušiniais, makaronais su sviestu ir lašeliu pieno. Nors esu dirbanti studentė, tačiau gardesnį kąsnelį nusiperku tik algos dieną. O jei su draugais papramogauti išeinu ar atsiranda nenumatytų išlaidų, tai kito atlyginimo laukiu tuščiu šaldytuvu. Kai visai striuka - skolinuosi iš draugų arba nunešu užstatyti į lombardą savo auksinę grandinėlę, už kurią duoda 100 litų. Iki šiol ją vis pavykdavo išsipirkti, bet bijau, kad kada nors jos neteksiu“, - guodėsi studentė, gaunanti 1000 litų „į rankas“ atlyginimą.

REKLAMA
REKLAMA

Užsuka du kartus per mėnesį

Sandros Božnytės, Radviliškio lombardo pardavėjos, teigimu, itin daug klientų sulaukiama mėnesio viduryje ir pabaigoje. Kadangi mėnesio pradžioje mokami atlyginimai - klientai tomis dienomis užsuka susigrąžinti užstatytų prekių, o mėnesio pabaigoje... jas vėl užstato.

„Pastebėjome, kad mūsų klientai gyvena, galima sakyti, nuo algos iki lombardo ir priešingai, t. y., vieno mėnesio pabaigoje užstatę kokį nors vertingą daiktą ar papuošalą, kito mėnesio pradžioje skuba jį išsipirkti. Klientai stengiasi susigrąžinti užstatytą daiktą, nors pasitaiko atvejų, kai jo savininkas nebepasirodo“, - LŽ pasakojo S.Božnytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Algirdas Kazimieras Butkus, Šiaulių lombardo savininkas, LŽ sakė manąs, kad lombardo paslaugomis besinaudojančių klientų netrukus padaugės. „Didelio žmonių antplūdžio kol kas tikrai nepajutome, priešingai, prieš kelis mėnesius į lombardą užsukdavo itin mažai žmonių. Tradiciškai daugiau jų sulaukiame rudenį. Per dieną aptarnaujame apie 10 klientų“, - LŽ sakė A.K.Butkus. Anot lombardo savininko, apie trečdalis žmonių užstatytų daiktų neišsiperka. Kadangi lombardas teikia parduotuvės paslaugas, neišpirktus daiktus parduoda mažesne kaina kitiems klientams.

REKLAMA

Sostinės lombardo „Odemas“ darbuotoja Inga LŽ sakė, kad mėnesio pabaigoje per dieną čia apsilanko apie 10 klientų, norinčių užstatyti papuošalus iš aukso. Pasak pašnekovės, norėdami susigrąžinti užstatytą žiedą, auskarus ar kitą papuošalą, klientai papildomai čia turi sumokėti dar 10 proc. gautos užstato sumos. Prekės, kurių savininkas neatsiima, lieka lombarde, nes šis teikia tik užstato paslaugas ir papuošalais neprekiauja.

REKLAMA

Pasak S.Božnytės, dažniausiai į lombardą žmonės atneša auksinių papuošalų, mobiliųjų telefonų, kiek rečiau - kompiuterių, filmavimo kamerų ar įvairių buitinių prietaisų. Užstatyti savo daiktus gyventojai gali vienam mėnesiui. S.Božnytė aiškino, kad atneštų daiktų užstato kaina nustatoma, atsižvelgiant į jų kokybę bei išlaikymo lygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mobilieji telefonai lombarde dažniausiai vertinami nuo 30 iki 100 litų. Auksinio žiedo gramas kainuoja 30 litų. Auksinis žiedas sveria vidutiniškai apie 10 gramų, vadinasi, žmogus už užstatytą vestuvinį žiedą gauna apie 300 litų. Juvelyrinėse parduotuvėse paprastas auksinis vestuvinis žiedas kainuoja apie 1000 litų. Taigi, jeigu žmogui nepavyksta per mėnesį ar du surinkti reikiamos pinigų sumos žiedui - jis praranda apie 700 litų.

REKLAMA

Užsuka ir policija

Panevėžio V.Juzėno lombardo pardavėja, nenorėjusi skelbti savo vardo, LŽ sakė, kad itin padidėjusio klientų antplūdžio kol kas nejaučia. Pasak jos, į lombardą dažniausiai ateina vis tie patys, sunkiai besiverčiantys klientai, kurie gyvena tame pačiame rajone. „Dažniausiai atneša užstatyti mobiliuosius telefonus arba auksą. Paprastai klientai gavę atlyginimą tuos daiktus išsiperka, nes piniginės sumos nėra labai didelės, dažniausiai apie 50-100 litų“, - pasakojo lombardo pardavėja.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad didesnį klientų antplūdį pajuto šią žiemą, o vasarą norinčiųjų užstatyti prekes yra šiek tiek mažiau. „Manau, kad didėjančios maisto, šilumos ir kitos kainos rudenį į lombardą atgins daugiau sunkiai besiverčiančių žmonių“, - sakė ji. Pasak pardavėjos, pastaruoju metu į lombardus vis dažniau užsuka ir policijos pareigūnai - patikrinti, ar lombarde nėra atneštų vogtų daiktų.



Eglė KAPOČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų