REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiro Putino elgesys, sprendimai ir nepamatuota rizika – pasikeitę ir kitokie negu ankščiau, teigia Linas Kojala.

Vladimiro Putino elgesys, sprendimai ir nepamatuota rizika – pasikeitę ir kitokie negu ankščiau, teigia Linas Kojala.

REKLAMA

Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas aiškino, kad pradeda nykti naratyvai, kuriais ankščiau V. Putinas galėjo neva pateisinti savo sprendimus. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ gynybos ekspertas Egidijus Papečkys aptarė ir Rusijos galimybes panaudoti branduolinį ar cheminius ginklus.

Pone Kojala, kaip jums atrodo, ar Putinas dabar elgiasi racionaliai? Ar reikėtų pasvarstyti, galbūt jis desperacijoje?

Putino elgesys tikrai yra pasikeitęs ir priimami sprendimai kitokie negu ankščiau. Kaip ir minėta, ankstesnė užsienio politika buvo agresyvi, ji perženginėjo raudonąsias linijas, pažeidinėjo tarptautinę teisę, bet ji turėdavo atsitraukimo kelius.

Prisiminkime, Kryme – neva tai žalieji žmogeliukai, neva referendumas Donbase, neva Rusijos karių ten nėra ir tą retoriką mes girdėjome iki pat praėjusios savaitės, kad Rusijos karių Donbase nėra ir tai yra vietinių gyventojų sukilimas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip tariant, Rusija vykdydama agresyvius veiksmus vis tik sukurdavo terpę teigti ir kažkam galbūt gana įtikinamai, kad ji nevykdo agresijos, kad ji tik remia tuos, kurie kovoja dėl savo neva tai laisvės ir ateities nepriklausomose Donecko ir Luhansko pseudorespublikose.

REKLAMA

Tai dabartiniai veiksmai, tokia atvira, primityvi agresija sugriauna visą modelį, kuriuo buvo aiškinamas Putino elgesys. Tai verčia mąstyti, jei kyla rizikos tolerancijos kartelė, kiek aukštai ji gali pakilti.

Antrasis klausimas, kaip tai traktuoja kiti Kremliaus elito atstovai. Aišku, mes nežinome jų realios įtakos, kiek jie turi priėjimą prie Putino, kiek jie gali sąlygoti jų sprendimus, bet turbūt galima teigti, kad jie, ypač oligarchai, savo turtus susikrovė tikrai ne dėl pseudoistorinių pasvarstymų apie tai, kur prasideda ir kur baigiasi Rusijos supratimas apie jos teritorines ribas.

REKLAMA
REKLAMA

Jie gerokai pragmatiškesni ir racionalesni žmonės, kurie turtus susikrovė todėl, kad ta sistema buvo sukurta jiems palankomis sąlygomis. Jie tikrai nenorėtų, kad ta sistema subyrėtų dėl pseudoistorinių ambicijų vieno ar keliolikos asmenų.

Tai tą reikia jiems įrodyti. Elitas taip pat turi įrodyti, jeigu mato, kad lyderis imasi veiksmų, kurie neturi palaikymo.

Pone Egidijau, jei Rusija matys, kad jiems nelabai sekasi kare su Ukraina, ar gali panaudoti branduolinį ginklą prieš juos?

Tai tikrai neatmestina tokia tikimybė, kol kas neatrodo, kad Rusija norėtų ir galėtų tokį ginklą panaudoti, bet nepamirškime, kad dar yra cheminis ginklas, kuris Rusijoje yra gausus ir kuris Rusijai leistų skelbti, bent jau savo visuomenei, kad neva tą cheminį ginklą panaudojo patys ukrainiečiai.

Tas arsenalas platus, bet kol kas manome, kad Rusija tiesiog telkia pajėgas ir bandys užspausti ukrainiečius, pralaužti jų gynybą ir palaužti jų ryžtą.

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų