REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartografinis „Google Maps“ padalinys paskelbė apie pergalę kovoje su pasaulio „baltosiomis dėmėmis“ – pirmą sykį publikuotas išsamus, kiek tai yra įmanoma, Šiaurės Korėjos žemėlapis.

Kartografinis „Google Maps“ padalinys paskelbė apie pergalę kovoje su pasaulio „baltosiomis dėmėmis“ – pirmą sykį publikuotas išsamus, kiek tai yra įmanoma, Šiaurės Korėjos žemėlapis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėja yra viena labiausiai uždarų valstybių pasaulyje. Didelė dalis valstybės vis dar lieka „terra incognita“. Tačiau Šiaurės Korėjos sostinės ir kai kurių strateginių objektų detalės pasiekė iki šiol neregėtą lygį, „The Washington Post“ interaktyviame žemėlapyje demonstruoja pokyčius „iki“ ir „po“.

REKLAMA

Pavyzdžiui, maksimaliai priartinus Pchenjano žemėlapį galima identifikuoti netgi atskirus pastatus – teatrus, muziejus, parduotuves, viešbučius, vadų statulas, geležinkelio stotis ir, be abejo, kelių bei pagrindinių magistralinių kelių pavadinimus. Be abejonės, liko dar daug darbo, nes palydovų išgautose Pchenjano nuotraukose dar gausybė nepažymėtų objektų.

Tačiau Google kartografų darbo neįvertinti būtų sunku. Visos Šiaurės Korėjos žemėlapis buvo papildytas įvairiais objektais, taip pat ir koncentracijos lageriais, įeinančiais į vietos GULAG sistemą. Dabar galima aptikti lagerį „Jodok“, pagal žemėlapio duomenis, užimantį šimtus kvadratinių kilometrų. Neoficialiais duomenimis, „Jodok“ lageryje laikomi dešimtys tūkstančių politinių kalinių, be abejo, oficiali KLDR valdžia tai neigia. Pchenan–Namdo teritorijos centre galima įžiūrėti „Pukchong“ koncentracijos stovyklos (IK-18) ribas.

REKLAMA
REKLAMA

Hamgen–Pukto provincijoje atsirado IK-16 koncentracijos stovykla. Reiktų pažymėti, kad iki šiol, šios ir kitų koncentracijos stovyklų buvo žinomos tik apytikrės dislokacijos vietos.

Duomenys buvo surinkti su „Google“ priemonės „Map Maker“ pagalba. Žmonės gali prisidėti prie duomenų kaupimo, suteikdami informacijos per šią programą, skelbia BBC.

Žemėlapio duomenys nėra plačiai prieinami Šiaurės Korėjai.

2008 metais pradėjus naudotis „Map Maker“ dauguma šios programos duomenų, įskaitant Irako ir Afganistano, buvo perkelta į „Google Maps“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ši paslauga buvo aktyvi programoje „Map Maker“ kelerius metus. Tačiau šiandien naujas Šiaurės Korėjos žemėlapis jau paruoštas ir prieinamas „Google Maps“, – sakė „Google Map Maker“ vyresnysis produkto vadybininkas Jayanthas Mysore. – Pasaulis gali prieiti prie Šiaurės Korėjos žemėlapių, kurie suteikia gerokai daugiau informacijos ir detalių nei ankstesni“.

Tai paskelbta po privataus bendrovės „Google“ vadovo Erico Schmidto vizito Šiaurės Korėjoje.

Pagrindinis duomenų apie Šiaurės Korėją šaltinis buvo palydovinės nuotraukos. Šiaurės korėjiečiai neturi priėjimo prie „Google“.

REKLAMA

Bendrovės teigimu, didelė dalis pietų korėjiečių, suteikdami informacijos, padėjo sukurti praktiškus Šiaurės Korėjos žemėlapius.

Patys šiaurės korėjiečiai, žinant labai ribotą jų prieigą prie interneto, vargu ar galėjo dalyvauti sudarant šiuos žemėlapius.

Numanomi branduoliniai objektai, kuriuose šiuo metu, kaip pranešama, vyksta eiliniai bandymai, į žemėlapį nepateko.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų