REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako pastebintis tam tikras „medžioklės“ apraiškas prieš 2024-ųjų prezidento rinkimus. Anot jo, politikai, rezervuotai žiūrėję į ne konservatorius atstovaujantį prezidentą, šiuo metu siekia silpninti G. Nausėdos pozicijas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako pastebintis tam tikras „medžioklės“ apraiškas prieš 2024-ųjų prezidento rinkimus. Anot jo, politikai, rezervuotai žiūrėję į ne konservatorius atstovaujantį prezidentą, šiuo metu siekia silpninti G. Nausėdos pozicijas.

REKLAMA

Apie tai G. Nausėda trečiadienį kalbėjo išskirtiniame interviu TV3 laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Trečiadienį paaiškėjo, kad G. Nausėda 1987 metais įstojo į Komunistų partiją.

„Ta būsena, kurią vadinu medžiojimo būsena, tampa labai sisteminga. Sakyčiau, veiksmai, kurie yra vykdomi, yra projektuojami į 2024 m. (rinkimus – red. past.), nors nei esu apsisprendęs, nei esu paskelbęs, kad dalyvausiu (rinkimuose – red. past.).

Ką noriu pasakyti? Tos partijos, kurios nuo pat pradžios turėjo rezervuotą požiūrį į prezidentą ne konservatorių partijos narį, jos gali siekti <...> daryti tam tikras akcijas, kurios susilpnintų dabartinio prezidento pozicijas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, mielieji, noriu pasakyti, kad tai jums nepadės parlamento rinkimuose. Jeigu norite pasirodyti gerai ir pakilti iš žemumų, kuriose esate, atsigręžkite į žmones. Jeigu neišeina visu veidu, atsigręžkite bent šonu, pradėkite nebe priešinti visuomenę, pradėkite klausytis žmonių“, – ragina G. Nausėda.

REKLAMA

Prezidento įsitikinimu, gyventojai yra linkę politikų klaidas atleisti, jei pamato, kad „politikai yra tokie patys žmonės“.

G. Nausėda sako, kad atėjęs į politiką tikėjo, jog padorumas ir tam tikrų taisyklių paisymas bus vertybė.

„Žinote, pačioje pradžioje pamačiau požiūrį į save – arba tampi vienu iš mūsų, arba būsi stranger‘is (svetimasis – red. past.). Nepaisant to, ir toliau laikiausi taisyklių, kurių maniau, kad reikalinga laikytis ir bandyti imtis moderavimo funkcijos. Bet moderavimas negali būti moderavimas su pačiu savimi. Tam reikalingas ir kitų politinių jėgų dalyvavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai jeigu tai lieka tik mano tikslu ir nebėra galimybių ieškoti bendrų taškų, belieka liūdnai konstatuoti, kad įžengėme į politinės kovos stadiją, kuri niekam nebus naudinga“, – pabrėžia G. Nausėda.

Prezidento vertinimu, šiuo metu, esant sudėtingai geopolitinei padėčiai, konfliktai vidaus politikoje yra itin pavojingi.

„Pabandykime dar kartą suremti pečius šioje labai sudėtingoje geopolitinėje situacijoje. Aš esu pasirengęs tam, ar kiti pasirengę – turi atsakyti jie“, – priduria jis.

Stojimą į Komunistų partiją Nausėda vadina klaida

Stojimą į Sovietų Sąjungos Komunistų partiją prezidentas Gitanas Nausėda vadina jaunystės klaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mokslininko ekonomisto gyvenimui vis dėlto pasišvenčiau ir pasistengiau vėlesniu savo gyvenimu, savo profesine veikla ir tarnyba Lietuvos valstybei ištrinti savo jaunystės klaidą“, – trečiadienį BNS atsiųstame komentare, kurį perdavė Spaudos tarnyba, sakė G. Nausėda.

Prezidentas teigė 1987 metais, baigdamas pagrindines ekonomikos studijas Vilniaus universitete, norėjęs pašvęsti gyvenimą mokslui, troškęs mokslininko karjeros.

„Iš karto po studijų susidūriau su viliojimu stoti į partiją vardan didesnių galimybių siekti mokslininko karjeros. Kurį laiką svarsčiau, kol galiausiai jam nusileidau“, – BNS sakė jis.

„Buvau ambicingas ir kvailai užsispyręs jaunuolis, nepaisiau net mamos atkalbinėjimo nuo tokio žingsnio“, – prisipažino G. Nausėda.

REKLAMA

Anot jo, 1988 metų birželį susikūrus Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinei grupei ir prasidėjus tautiniam Atgimimui, jis pasinėrė į jį, o ne į Komunistų partijos veiklą.

„Bet – kaip tik tuo metu įsikūrė Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, prasidėjo masiniai Sąjūdžio mitingai, tautinis Atgimimas, į kurį pasinėriau visa galva, o partijos, į kurią buvau ką tik nevykusiai įstojęs, veikloje visai nedalyvavau“, – sakė prezidentas.

Prezidentūra trečiadienį patvirtino, kad G. Nausėda priklausė Komunistų partijai, valdžiusiai Lietuvą sovietinės okupacijos metais. Į partiją jis įstojo 1988 metų gegužę, o prasidėjus Sąjūdžiui Komunistų partijos veikloje nedalyvavo.

REKLAMA

2019 metais dalyvaudamas prezidento rinkimuose G. Nausėda Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje neatsakė į klausimą, kokios partijos, politinės organizacijos nariu yra arba buvo.

Anot Prezidentūros, šis klausimas buvo neprivalomoje užpildyti anketos dalyje.

Apie tai, kad G. Nausėda priklausė Komunistų partijai, feisbuke pirmasis paskelbė „Laisvės TV“ žurnalistas Dovydas Pancerovas.

G. Nausėda 1987–1989 metais buvo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto aspirantas.

2009–2019 metais prezidente buvusi Dalia Grybauskaitė nuo 1979 taip pat priklausė Komunistų partijai, o 1989 metais tapo nuo jos atskilusios Algirdo Mykolo Brazausko vadovaujamos Lietuvos komunistų partijos nare. Iš šios organizacijos ji išstojo 1990 metų birželį.

Apie priklausymą Komunistų partijai D. Grybauskaitė nurodė VRK anketose tiek 2009, tiek 2014 metais, kai dalyvavo prezidento rinkimuose.

Geriau pasidomėkit Viktorija Čmilyte ir jos praeitimi, žurnalistai.
O gaujos vadas kažkodėl Marksizmą Leninizma dėstė
Daugiausia prieš komunistus reiškiasi komunistų vaikai...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų