REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandį pradėję mažinti palūkanų normas, Lietuvos bankai gegužę išlaikė šią kryptį. Tendencija buvo jaučiama tiek indėliams nacionaline valiuta, tiek eurais. Palūkanas už metinius terminuotus indėlius litais mažino 5 iš 12 Lietuvoje veikiančių bankų, eurais – 6 bankai. Dvylikos mėnesių trukmės terminuotų indėlių analizę pateikia palūkanų palyginimo sistemos Indeliai.lt atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužės mėnesį 5 iš 12 Lietuvoje veikiančių ir informaciją apie save Indeliai.lt tinklapyje skelbiančių bankų mažino metinių terminuotų indėlių litais palūkanas. Tai darė Medicinos bankas, Šiaulių bankas, bankas „Snoras“, Ūkio bankas ir „UniCredit bank“. „UniCredit bank“ normas keitė labiausiai – už dvylikos mėnesių indėlius mokėjo 9,2 proc. vietoj anksčiau siūlytų 11 proc.

REKLAMA

Tik du bankai - „Swedbank“ ir „Nordea“ - nepasidavė bendrai tendencijai ir šiek tiek didino palūkanas, mokamas už terminuotuosius indėlius nacionaline valiuta. „Swedbank“ daugiau mokėjo už 9 mėnesių trukmės indėlius, o „Nordea“ už metinius indėlius pasiūlė 9,1 proc. vietoj anksčiau mokėtų 8,8 proc. Likusios šešios kredito įstaigos palūkanų už metinius indėlius litais nekeitė.

Per pastarąsias keturias savaites palūkanos eurais irgi mažėjo. Normas už dvylikos mėnesių trukmės indėlius mažino  net pusė Lietuvos bankų: „Swedbank“, „UniCredit bank“, Ūkio bankas, bankas „Snoras“, Šiaulių ir Medicinos bankai. Ryškiausiai, net 1,1 procentinio punkto kirpo Šiaulių bankas (nuo 8 proc. iki 6,9 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

Vienitelis bankas „Nordea“, kaip ir su indėliais nacionaline valiuta, veikė prieš bendrą kryptį. Metų trukmės terminuotųjų indėlių eurais palūkanas jis padidino nuo 1,5 proc. iki 2,3 proc.  Kiti penki bankai gegužės mėnesį pakeitimų nedarė.

Kaip ir anksčiau, skirtumas tarp indėlių eurais palūkanų išliko itin ryškus. Mažesnieji bankai (Medicinos, Šiaulių, Ūkio ir „Snoras“) už dvylikos mėnesių indėlius eurais birželio pradžioje moka apie 7 proc., kai didieji tesiūlo apie 2 proc. palūkanų arba dar mažiau. Parex bankas ir „Finasta“ įsitaisė apie vidurį – siūlo atitinkamai 5,6 proc. ir 4,5 proc. metinių palūkanų. 


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų