Dar prieš mirtį, 2022-ųjų gegužę, Deborah pasidalijo paskutiniu įrašu savo socialiniuose tinkluose. Jame ji nuoširdžiai atskleidė, kad ligai progresavus, aktyvus gydymas buvo nutrauktas ir ji perkelta į slaugos skyrių.
„Tai žinutė, kurios niekada nenorėjau rašyti. Mes išbandėme viską, bet mano kūnas daugiau tiesiog nebegali. Mano aktyvi priežiūra sustojo... Dabar svarbiausia – užtikrinti, kad man neskaudėtų ir galėčiau leisti laiką su savo šeima“, – rašė ji.

Po jos mirties buvo įsteigtas „Bowelbabe Fund“ fondas, skirtas vėžio tyrimų finansavimui ir visuomenės švietimui. Fondas surinko milijonus svarų sterlingų, o Deborah šeima bei ją pažinojusieji ir toliau tęsia jos pradėtą misiją – kalbėti garsiai apie žarnyno vėžį, dalytis informacija ir skatinti žmones laiku kreiptis į gydytojus.
Žarnyno vėžys – klastingas ir dažnai nepastebimas
Žarnyno vėžys yra viena iš dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų pasaulyje. Kasmet nuo šios ligos kenčia šimtai tūkstančių žmonių. Tai viena pavojingiausių vėžio formų, ypač jei nepastebima laiku. Todėl svarbu žinoti pagrindinius simptomus.
Pagrindiniai žarnyno vėžio požymiai:
- Tuštinimosi įpročių pasikeitimai, ypač jei jie trunka ilgiau nei tris savaites – pavyzdžiui, dažnesnis ar laisvesnis tuštinimasis.
- Kraujas išmatose – ypač jei jis pasireiškia be kitų paaiškinamų priežasčių, tokių kaip hemorojus.
- Nuolatinis pilvo skausmas, pūtimas ar diskomfortas.
- Nepagrįstas svorio kritimas ar apetito sumažėjimas.
- Nuovargis, kurio neįmanoma paaiškinti poilsiu.
- Guzeliai ar gumbai pilvo srityje.
„Dauguma žmonių, kuriems pasireiškia šie simptomai, neserga žarnyno vėžiu. Tačiau jei jie išlieka ar neramina – būtina kreiptis į gydytoją“, – teigia specialistai iš „Bowel Cancer UK“.
Ką galime išmokti iš Deborah istorijos?
Deborah James gyvenimas ir kova – tai priminimas, kad kalbėti apie ligas nėra silpnumo ženklas. Priešingai – tai drąsa. Ji ne tik įkvėpė tūkstančius žmonių visame pasaulyje, bet ir realiai pakeitė požiūrį į ligos prevenciją.
Kiekvienas iš mūsų gali sekti Deborah pavyzdžiu – rūpintis savo kūnu, pastebėti pokyčius ir nedelsti kreiptis į gydytojus. Būtent šie veiksmai gali padėti anksti diagnozuoti klastingą ligą ir išgelbėti gyvybę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!