REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Benine netoli Nigerijos sienos šeštadienį užsiliepsnojus kontrabandinių degalų sandėliui žuvo mažiausiai 34 žmonės, pranešė vyriausybės pareigūnas ir gyventojai.

Benine netoli Nigerijos sienos šeštadienį užsiliepsnojus kontrabandinių degalų sandėliui žuvo mažiausiai 34 žmonės, pranešė vyriausybės pareigūnas ir gyventojai.

REKLAMA

Pasak vietos gyventojų, gaisras kilo Seme Podži mieste Benino pietuose esančiame kontrabandinių degalų sandėlyje, į kurį automobilių, motociklų ir triračių taksi vairuotojai atvykdavo įsipilti degalų. 

Nigerija yra didelė naftos gamintoja, todėl šalyje ir prie jos sienų yra paplitusi degalų kontrabanda, o dėl nelegalių naftos perdirbimo gamyklų, degalų sąvartynų ir vamzdynų kartais kyla gaisrai.

„Aš vis dar esu šoke. Girdėjome žmones šaukiantis pagalbos. Tačiau liepsnos buvo per stiprios, kad žmonės bandytų prieiti“, – sakė vietinis dailidė Innocentas Sidokpohou (Inosentas Sidokpohus).

„Įsipyliau degalų motociklui, kad galėčiau važiuoti apsipirkti. Išvažiavau ir vos už penkių metrų išgirdau sprogimą. Kai atsisukau, viskas skendėjo juoduose dūmuose“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Benino vidaus reikalų ministras Alassane'as Seidou (Alasanas Seidus) žurnalistams sakė, kad mieste kilo rimtas gaisras, tačiau incidento nedetalizavo.

REKLAMA

„Deja, mirė 34 žmonės, įskaitant du kūdikius. Jų kūnai apdegę, nes gaisro priežastis – kontrabandinis kuras“, – sakė pareigūnas.

Ministras sakė, kad ligoninėje gydoma dar 20 žmonių, kai kurių jų būklė sunki.

„Gyvenu netoli tragedijos vietos“, – sakė vietinis dviratininkas Semevo Nounagnonas (Semevas Nunagnonas).

„Tikrai negaliu nurodyti gaisro priežasties, bet čia yra didelis benzino sandėlis, o automobiliai, triračiai ir motociklai atvažiuoja nuo ryto iki vakaro“, – pridūrė jis. 

Ilgus dešimtmečius pigus subsidijuojamas Nigerijos benzinas buvo nelegaliai gabenamas į kaimynines šalis, pirmiausia į Beniną, kur neoficialūs pardavėjai jį perparduodavo juodojoje rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužę pradėjęs eiti pareigas Nigerijos prezidentas Bola Ahmedas Tinubu atsisakė ilgą laiką galiojusios subsidijos, skirtos dirbtinai mažoms benzino kainoms nigeriečiams palaikyti.

Subsidijos vyriausybei kasmet kainuoja milijardus dolerių, todėl Bola Ahmedas Tinubu ėmėsi pirmosios iš daugelio reformų, kuriomis siekiama pertvarkyti Nigerijos ekonomiką ir pritraukti daugiau investicijų.

Dėl šio sprendimo benzino kainos Nigerijoje patrigubėjo, tačiau jis taip pat turėjo įtakos juodosios rinkos degalų, kontrabanda gabenamų per sieną į Beniną ir kitas šalis, kainai.

Nigerijos sprendimas dėl subsidijų rodo didelę Benino ekonominę priklausomybę nuo milžiniškos kaimynės, turinčios 215 mln. gyventojų, didžiausią žemyno ekonomiką ir vienos didžiausių Afrikos naftos gamintojų statusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų