REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tautininkų sąjungos pirmininkas parlamentaras Gintaras Songaila ketvirtadienį įregistravo Vyriausybės įstatymo pakeitimo projektą, suteikiantį teisę Ministrui Pirmininkui panaikinti ministrų, kurie tiesiogiai pavaldūs Vyriausybės vadovui, priimtų teisės aktų galiojimą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nario nuomone, tokia pataisa padėtų išspręsti tokias Vyriausybės krizes, kokia vyksta šiandien.

REKLAMA

„Tokia situacija, kai ministerija maištauja prieš Vyriausybės vadovą, yra absurdiška ir tvarkingoje valstybėje negalima“, – sako Seimo narys.

„Jei tai toliau tęsis, tai reikš, kad Lietuva neturi nebeturi nei Vyriausybės, nei civilizuotos tvarkos valstybėje.

Vyriausybės vadovas yra pirmiausia atsakingas už Vyriausybės darbą. Tokia situacija, kai ministras ar jo vadovaujamos ministerijos darbuotojai grasina teistis su Ministru Pirmininku ir net pačia Vyriausybe, kai pats ministras ir toliau lieka įsikabinęs į savąją ministro kėdę, netgi mėgina šantažuoti dėl savo kėdės energetinių projektų likimu, yra visiškai nepriimtina, o valstybės interesų ir politikų etikos prasme – daugiau nei apgailėtina,“ – pabrėžia parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau Skelbta, Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Teisės departamentas prieš porą dienų paskelbė, kad Vyriausybė negali atšaukti vidaus administravimo aktu laikomų vidaus reikalų ministro įsakymų dėl buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo, nes tai – ne jos, o administracinių teismų prerogatyva.

„Jei Vyriausybė vertins ministro įsakymų teisėtumą, bus peržengtos jai Konstitucijoje ir kituose teisės aktuose suteiktos kompetencijos ribos ir įsikišta į teisingumą vykdančių teismų sritį“, – sako VRM Teisės departamento direktorius Nerijus Rudaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo vadovaujamo departamento specialistai išaiškino, jog Vyriausybės įstatymo 34 str. numato jos teisę pripažinti netekusiais galios tik tuos ministrų priimtus teisės aktus, kurie prieštarauja Konstitucijai, tarptautinėms sutartims, įstatymams ir kitiems Seimo priimtiems teisės aktams, Prezidento dekretams, Vyriausybės nutarimams ar Ministro Pirmininko potvarkiams.

Tačiau vidaus reikalų ministro pasirašyti įsakymai dėl buvusių FNTT vadovų atleidimo neprieštarauja nė vienam iš šių teisės aktų, sakoma VRM pranešime.

Be to, šie įsakymai yra laikomi vidaus administravimo teisės aktais, dėl kurių kylantys ginčai sprendžiami remiantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 5 p., kurio nuostatose įtvirtinta administracinių teismų kompetencija sprendžiant ginčus, kuriuose viena šalis – valstybės tarnautojas, pareigūnas ar įstaigos vadovas.

REKLAMA

„Konstatuoti, ar šiuo atveju priimtas administracinis sprendimas yra teisėtas, gali tik administracinis teismas, deja, ne politikai. Priešingu atveju, būtų sugriauti teisinės valstybės pagrindai“, – teigia N. Rudaitis.

Jei Vyriausybė, pažeisdama Konstituciją ir Vyriausybės įstatymą, pripažins netekusiais galios vidaus reikalų ministro įsakymus, jos sprendimai bus skundžiami teismui, sakoma VRM pranešime.

Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kovo 5-ąją siūlė Vyriausybei, vadovaujantis Vyriausybės įstatymu, taisyti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio padarytas klaidas ir atšaukti jo įsakymus dėl buvusių FNTT vadovų atleidimo iš darbo.

REKLAMA

„Matant, kad vidaus reikalų ministras nelinkęs objektyviai vertinti Seimo Antikorupcijos komisijos išvadų ir neketina atšaukti savo įsakymo dėl teisės dirbti su slapta informacija atėmimo buvusiems FNTT vadovams Vitalijui Gailiui ir Vytautui Giržadui ir įsakymo dėl jų atleidimo iš einamų pareigų, iniciatyvos šiuo klausimu galėtų imtis Vyriausybė“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnas.

Jis citavo Vyriausybės įstatymo 34 straipsnį, kuris numato, kad Vyriausybė turi teisę pripažinti netekusiais galios Vyriausybės įstaigų ir įstaigų prie ministerijų vadovų, taip pat ir ministrų priimtus teisės aktus, jei jie prieštarauja Konstitucijai, įstatymams ir kitiems Seimo priimtiems teisės aktams.

„Šiuo atveju Antikorupcijos komisijos išsakyti argumentai dėl V. Gailiaus ir V. Giržado atleidimo Vyriausybei turėtų būti svarus teisinis pagrindas priimti nutarimą, kuriuo būtų panaikinti minėti R. Palaičio įsakymai“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas J. Razma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų