REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu ženkliai išaugo Vokietijos reikšmė NATO šalių sąjungoje, teigiama „Focus“ leidinio Constantino von Harsdorfo publikacijoje. Rusijos keliama grėsmė privertė vieną iš galingiausių Europos valstybių susirūpinti dėl galimos agresijos.

Pastaruoju metu ženkliai išaugo Vokietijos reikšmė NATO šalių sąjungoje, teigiama „Focus“ leidinio Constantino von Harsdorfo publikacijoje. Rusijos keliama grėsmė privertė vieną iš galingiausių Europos valstybių susirūpinti dėl galimos agresijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Autoriaus teigimu, 80 Vokietijos karinių oro pajėgų karių dalyvauja Estijoje prasidėjusiuose kariniuose mokymuose „Siil 2015“ („Ežys 2015“). Viso juose dalyvauja 13 tūkst. žmonių. „Nereikia turėti lakios fantazijos, kad suprastum, jog šiuo metu vykdomų mokymų esmė yra visų pirma signalas Rusijai ir reakcija į putiniškas pastarųjų savaičių provokacijas“, – komentuoja autorius, primindamas, kad dar neseniai netoli Suomijos krantų buvo pasirodęs nenustatytas povandeninis laivas, kuris, pasak buvusio Švedijos laivyno vado Görano Frisko, buvo rusų, o taip pat prie Latvijos teritorinių vandenų plaukiojo Rusijos povandeninis laivas ir du kariniai laivai.

REKLAMA

Be to, Vokietija dalyvauja NATO šalių karinių jūros pajėgų mokymuose „Dynamic Mongoose“ („Judrusis mangustas“) Šiaurės jūroje. Vokiečių povandeninio laivo vadas Kai'us Nickelsdorfas nemato prasmės slėpti mokymų priežasties. „Rusai pastebimai suaktyvino savo aktyvumą, ir mums teko daryti tą patį“, – pareiškė jis. Pasak Švedijos karinių jūrų pajėgų vado Marcuso Björkgreno, „karinio aktyvumo lygis regione panašus į 1980-ųjų – 1990-ųjų pradžios situaciją. Perėmėjai ir kariniai laivai nuolat fiksuoja Rusijos agresijos požymius Baltijos jūroje“.

REKLAMA
REKLAMA

Vokiečių žurnalistas užduoda svarbų visai šaliai klausimą: nejaugi „artimiausiu metu Rusijos agresija bus nukreipta į Vokietiją ir vokiečių kariuomenei teks tvarkytis su rusų povandeniniais laivais ir lėktuvais, tuo labiau, kad Bundesveras (Vokietijos kariuomenė, – red. past.) yra svarbi NATO greitojo reagavimo pajėgų dalis“, – klausia C. von Harsdorfas.

„Šiuo metu Vokietija koreguoja savo santykius su Rusija“, – leidiniui pasakojo vokiečių politologas Kai'us-Olafas Langas. Vokietija, jo teigimu, „šiuo metu stengiasi dalyvauti praktiškai visuose kariniuose mokymuose“. Tačiau ekspertas nemano, kad tai privers Rusiją nukreipti savo agresiją prieš šią šalį. „Vokietija – tai pagrindinis žaidėjas, ir šiuo klausimu rusai yra racionalūs, – mano K. Langas. – Vargu ar Rusijai užtektų drąsos pradėti agresiją prieš tokią svarbią tarptautinėje skalėje organizaciją“. Jo teigimu, bet kokie grasinantys veiksmai prieš Vokietiją reikštų „NATO atsaką, o su NATO Rusija susitvarkyti nepajėgi“.

Rusijos armija, konstatuoja K. Langas, turi problemų, netgi kariaujant su Ukrainos kariuomene, kuri nėra tarp pirmaujančiųjų. „Ji negalėtų ilgai priešintis vieningiems NATO šalių veiksmams“. Taip pat K. Langas netiki tuo, kad Rusija pradėtų su Vokietija ekonominį karą, pavyzdžiui, grasinant nutraukti dujų tiekimą. Tačiau, straipsnio autoriaus teigimu, toks metodas galėtų būti naudojamas prieš Baltijos šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų