REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar, balandžio 23 dieną, į valdybos susitikimą Bukarešte (Rumunija) susibūrusi Europos studentų sąjunga (anlg. European Student's Union - ESU) skubos tvarka priėmė rezoliuciją, kurioje raginama skaidresnio aukštojo mokslo valdymo Lietuvoje siekti stiprinant studentų atstovavimą. Dokumente teigiama, kad Tarybose turėtų veikti du studentų atstovai, taip pat akcentuojamas šio organo vaidmuo renkant rektorių ar direktorių, kontroliuojant aukštosios mokyklos finansus ir strateguojant jos plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

Ši rezoliucija priimta reaguojant į balandžio 19 dieną Seime priimtą Mokslo ir studijų įstatymo projektą, pagal kurį rektorių ar direktorių rinktų visa akademinė bendruomenė, o dėl rinkimų tvarkos savarankiškai apsispręstų kiekviena aukštoji mokykla.

REKLAMA

„ESU rezoliucijos tikslas – paskatinti priimti Mokslo ir studijų įstatymą, numatantį aukštųjų mokyklų rektorių ar, kolegijų atveju, direktorių rinkimus Tarybose, o į jas įtraukti du studentų atstovus, vieną iš jų – ne iš aukštosios mokyklos vidaus. Tokiu būdu būtų užtikrintas proporcingas studentų atstovavimas“, – sako Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis. Rezoliucijoje rašoma, kad įgyvendinus šį modelį, būtų pasiekta skaidresnio aukštųjų mokyklų valdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesioginių rektoriaus ar direktoriaus rinkimų modelis, pasak D.Dikšaičio, ne tik neužtikrina proporcingo studentų atstovavimo, bet ir eliminuoja ne aukštosios mokyklos bendruomenės narius, kurie aukštųjų valdymui galėtų suteikti skaidrumo. Be to, rinkimų modelis dalyvaujant ir Senatui, ir Tarybai leidžia užtikrinti, kad trijų valdymo institucijų bendras darbas bus darnus. Renkant rektorių ar direktorių atskirai nuo šių organų, iškiltų rizika, kad vėlesnis darbas bus neefektyvus.

Primename, kad įtraukti į Tarybas antrąjį studentų deleguojamą narį, kuris būtų ne iš aukštosios mokyklos vidaus, nuspręsta specialioje Seimo Valdybos sudarytoje darbo grupėje. Šios darbo grupės tikslas buvo koreguoti Mokslo ir studijų įstatymą po to, kai praeitų metų gruodį Konstitucinis Teismas paskelbė, jog dalis šio įstatymo straipsnių neatitinka Konstitucijos. Darbo grupės parengtam Įstatymo projektui pritarė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

ESU vienija 47 nacionalines organizacijas iš 38 šalių. Lietuvos studentų sąjunga yra šios organizacijos tikroji narė nuo 1998-ųjų. Per savo nares ESU atstovauja daugiau nei 11 milijonų studentų Europoje ir bendradarbiauja su Europos Taryba, Europos Komisija, Europos universitetų asociacija bei UNESCO.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų