Latvijos sostinėje vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktąją vietą asmeninėse varžybose užėmė bei vieną iš aštuonių kelialapių į 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpines žaidynes iškovojo Tadas Žemaitis.

Šeštadienį finale Lietuvos penkiakovininkas surinko 5500 taškų bei tarp 36 dalyvių nusileido tik keturiems sportininkams. Šaudyme rungtyje T. Žemaitis surinko 1156 taškus, fechtavimosi takelyje - 904, plaukime - 1300, jojime - 1088, o bėgime - 1052.

Kitas į finalą patekęs Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis su 5204 taškais tenkinosi 23-čiąja pozicija.

Europos čempiono aukso medalį iškovojo vengras Viktoras Horvathas (5600 tšk.), sidabras atiteko rusui Rustimui Sabirchuzinui (5544 tšk.), o bronza - lenkui Marcinui Horbaczui (5528 tšk.).

Ketvirtąją vietą užėmė kitas Rusijos šiuolaikinės penkiakovės atstovas Andrejus Moisejevas, nuo kurio T. Žemaitį skyrė vos keturi taškai.

Be išvardintų sportininkų, kelialapius į Pekino žaidynes pelnė šeštąją-aštuntąją vietas Europos pirmenybėse užėmę sportininkai - vengrai Peteris Tibolya ir Gaboras Baloghas bei rusas Ilja Frolovas.

Sekmadienį Senojo žemyno šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse Rygoje vyks finalinės moterų varžybos.