• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos senbuvių vadovai nesugeba išaiškinti plėtros į Rytus naudos. Dalis Vakarų Europos spaudos sėja plėtros baimę, o vyriausybių vadovai pasiduoda jos įtakai, teigia britų dienraštis "Financial Times".

REKLAMA
REKLAMA

Dienraščio Briuselio biuro vadovas George’as Parkeris (Džordžas Parkeris) rašo, kad Sąjungos plėtra yra geriausias pavyzdys, kaip silpni politikai pasiduoda bulvarinės spaudos antraštėms ir pradeda kalbėti apie nežabotos migracijos iš Rytų pavojų.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras) trečiadienį pareiškė: "Svarbu pripažinti, kad stojančios šalys kelia tam tikrą riziką. Būtent todėl mes peržiūrime padarytas nuolaidas". Britų premjeras leido suprasti jog bus peržiūrėta laisvo darbo jėgos judėjimo nuostata. G. Parkerio nuomone, T. Blairas prabilo kraštutinės dešinės euroskeptiškos bulvarinės spaudos kalba.

REKLAMA
REKLAMA

Užuot gąsdinus nevaldomu pigios darbo jėgos antplūdžiu iš Rytų, politikai turi aiškinti plėtros naudą Vakarų Europai. ES naujokės - neturtingos, todėl gaus finansinę pagalbą. Bendros išlaidos dešimčiai naujokių šiemet kainuos 25 eurus kiekvienam ES piliečiui, tad bankrotas negresia, - rašo G. Parkeris. Tai labai nedidelė kaina, palyginti su pinigais, kuriuos gavo anksčiau stojusios šalys, ypač Portugalija ir Ispanija. Anot vieno Vidurio Europos diplomato, "Sąjunga plečiama už skatikus".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad ir kokia būtų plėtros kaina, nauja 80 mln. žmonių rinka yra patraukli ES bendrovėms. Naujokių ūkiai auga po 5 procentus per metus, kai Prancūzijos ir Vokietijos ekonomika merdi. Senojo žemyno vienybė pati savaime yra geras dalykas, ji kartu padidintų visos ES gerovę ir saugumą. Tuo tarpu daugelio ES šalių politikai, užuot aiškinę plėtros naudą, nebegali pasipriešinti populistiniam aliarmui dėl nekviestų imigrantų antplūdžio. Šią savaitę Europos Komisijos plėtros įgaliotinis Guenteris Verheugenas (Giunteris Ferhoigenas) skundėsi, kad nuo pat pradžių ragino vyriausybes labiau stengtis aiškinti plėtrą visuomenei.

REKLAMA

Anot G. Parkerio, politikai galėtų energingiau aiškinti migrantų darbininkų naudą Vakarų ūkiui; pabrėžti, jog įstojusios į ES šalys prasigyvens ir darbininkai nebenorės išvykti, o daug išvykusiųjų grįš. Tačiau Europa sako: "Sveiki atvykę į Europos Sąjungą. Užjaučiame jūsų istorinę kančią, tačiau nenorime, kad jūs čia gyventumėte", - ironizuoja G. Parkeris iš dienraščio "Financial Times".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų