REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemažą biudžetą padėjėjams samdyti gaunantys Europos Parlamento (EP) nariai talkininkais pasirinko daugiausia iš ankstesnės patirties pažįstamus arba kolegų rekomenduotus asmenis, o liberalcentristas Eugenijus Gentvilas sudarė paslaugų tiekimo sutartį su organizacija, kuriai anksčiau pats vadovavo,

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

EP narių padėjėjų statusas nėra išskirtinis, nes jie nėra laikomi Europos Sąjungos (ES) institucijų darbuotojais ir nesinaudoja pastariesiems teikiamomis privilegijomis.

REKLAMA

Lietuvos atstovai EP, kurių pasirinkimo neribojo nei privalomos taisyklės, nei rekomendacines normos, savo pagalbininkus jau turi. Nors EP darbo tvarkos taisyklės nenumato net maksimalaus padėjėjų skaičiaus, netiesioginio apribojimo ir čia esama -tik trims vieno parlamentaro talkininkams išduodamas leidimas įeiti į visus EP pastatus.

Tačiau svarbiausia, kad padėjėjus asmeniškai samdantys bei sutartis su paslaugų teikėjais sudarantis europarlamentaras neturi viršyti jam numatyto finansinio limito, šiek tiek viršijančio 12 tūkst. eurų (41,4 tūkst. litų). Atlyginimus savo padėjėjams kiekvienas europarlamentaras nustato pats. Jis taip pat turi atsižvelgti į kitas galimas išlaidas, susijusias, pavyzdžiui, su padėjėjų kelionėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Europarlamentaras savo nuožiūra disponuoja šiomis lėšomis, bet jas reikia "padengti sutartimis".

"Jei lėšos neišnaudojamos, jos lieka EP kišenėje", - sakė E.Gentvilas.

Jis kaip padėjėją yra pasisamdęs Kristiną Aleksiejūnienę, kuri anksčiau talkino Seimo nariui Sauliui Lapėnui. Jis pabrėžė pats mokąs už savo padėjėją mokesčius Lietuvoje, kuriuos vėliau EP kompensuoja.

E.Gentvilas taip pat yra sudaręs paslaugų teikimo sutartį su juridiniu asmeniu - visuomenine organizacija "Liberalios reformos". Ji europarlementarui turėtų rengti įvairias analizes. Anksčiau šiai organizacijai vadovavo pats E.Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EP narė Margarita Starkevičiūtė kol kas taip pat turi tik vieną padėjėją. Jai nuo rugpjūčio mėnesio talkina ekonomikos magistrė Vitalija Kvedaraitė, anksčiau dirbusi Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume.

Darbo partijos (DP) atstovės Jolantos Dičkutės padėjėja Justina Vitkauskaitė dirbti pradėjo tik nuo šios savaitės. Prieš tai mergina dirbo DP centrinėje būstinėje. Europarlamentarė tikino dar neapsisprendusi, ar samdysis daugiau talkininkų - tai priklausys nuo to, kiek bus darbo, kokias užduotis reikės jiems formuluoti.

REKLAMA

J.Dičkutė taip pat užsiminė, kad DP atstovai EP svarsto galimybę drauge atidaryti savo biurą Lietuvoje.

Kad tokį biurą šalia Seimo esančioje gatvelėje dar šio mėnesio pabaigoje planuojama atidaryti, patvirtino kita DP atstovė Europarlamente Ona Juknevičienė, kuri turi tris padėjėjas, kurias, kaip pati teigia, pasirinko atsižvelgdama tik į profesionalias savybes.

Pagal Liberalų demokratų partijos sąrašą į EP išrinktas Rolandas Pavilionis teigė patarėjus galėjęs rinktis iš gausaus besisiūlančiųjų būrio, tačiau kol kas teturįs vieną, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą baigusį Stanislovą Tomą.

Vieną padėjėją turi ir socialdemokratas Aloyzas Sakalas. Briuselyje jam talkina buvusi vienos Lietuvos ambasados sekretorė, Vilniuje - buvusi A.Sakalo padėjėja Seime.

Tuo tarpu konservatorė Laima Andrikienė Europarlamente turi tris oficialiai registruotas padėjėjas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų