16
Škotija - Vokietija (nuotr. SCANPIX)

Pirmadienio vakarą, atrankoje į 2016 metų Europos čempionatą kovas tęsė D, F ir I grupės komandos.

16

Škotijos futbolininkai namuose priėmė pasaulio čempionus vokiečius. Škotai į pergalę kabinosi kaip tik galėjo, tačiau to jiems nepakako ir turėjo pripažinti Vokietijos pranašumą rezultatu 3:2. 18-ąją minutę vokiečius į priekį išvedė Tomas Miuleris, po puikaus prasiveržimo link baudos aikštelės.Po dešimties minučių rezultatas tapo lygus. Vokietijos vartininkas, Manuelis Neuris nesugebėjo pagauti kamuolio ir kamuolys netikėtai atsitrenkęs į Vokietijos gynėją Matsą Hummelsą įskriejo į vartus. Tačiau 34-ąją minutę svečius vėl į priekį išvedė Tomas Miuleris. Po stipraus Emre Cano smūgio kamuolys atšoko Vokietijos puolėjui šalia galvos ir šis iš kelių metrų antrą kartą nuginklavo Škotijos vartininką.Besibaigiant pirmajam kėliniui škotai rezultatą vėl išlygino. 43-ąją minutę po kampinio kamuolį į vartus pasiuntė Jamesas McArthuras.

Antrojo kėlinio pradžioje tempas nebuvo mažinamas ir 51-ąją minutę škotijos vartininką nuginkalvo Mario Gotze, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvartis nebuvo įskaitytas. Visgi po trijų minučių vokiečiai pelnė savo trečią įvartį, Tomas Miuleris pastebėjęs baudos aikštelėje nedengiamą Ilkay Gundoganą atliko perdavimą ir pastarasis vokiečius į priekį išvedė jau trečią kartą.

Kitose D grupės varžybose susitiko Lenkijos ir Gibraltaro rinktinės. Namuose žaidusi Lenkijos rinktinė surengė tikrą šou savo varžovams. Gibraltaro futbolininkus lenkai sutrypė net 8:1. Po 2 įvarčius pelnė Robertas Lewandowskis, Kamilis Grosickis ir Arkadiusz Milikas. Po vieną pridėjo Bartoszas Kaputska ir Jakubas Blaszczykowskis. Gibraltaro gretose pasižymėjo Jake Goslingas. R.Lewandowskis su 10 įvarčių yra rezultatyviausias atrankos žaidėjas, arčiausiai jo yra T.Miuleris su 8 įvarčiais.

I grupėje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Albanijos rinktinė. Ji namuose nusileido Portugalijos rinktinei 1:0. Vienintelis rungtynių įvartis krito per teisėjo pridėtą laiką. Įvarčio autoriumi tapo Miguelis Veloso. Po kampinio, smūgiu galva kamuolį į vartus pasiuntęs portugalas priartino savo komandą prie Europos čempionato. Portugalams per dvejas rungtynės užtenka bent vienas sužaisti lygiosimis.