Šeštadienį Europos čempionato kovas tęsė D grupės komandos. Insbruko mieste susitiko grupės lyderiai švedai bei ispanai. Rungtynes 2:1 laimėjo Luiso Aragoneso auklėtiniai. Įvarčius ispanams pelnė puolėjų duetas Fernando Torresas bei Davidas Villa, o skandinavų gretose pasižymėjo Zlatanas Ibrahimovičius.

Švedijos rinktinės treneris Larsas Lagerbackas šiose rungtynėse buvo priverstas atlikti porą keitimų. Vietoje traumas patyrusių Niclaso Aleksanderssono bei Christiano Wilhelmssono aikštėje pasirodė Fredrikas Storas bei Johanas Elmenderis. Tuo tarpu ispanų treneris Luisas Aragonesas pergalingai su Rusija sužaidusios sudėties nekeitė.

Pirmieji Insbruko stadione iššovė ispanai. Joano Capdevila‘os perdavimą 15 minutę uždarė iš švedų gynėjų globos išsivadavęs F. Torresas. Tai buvo pirmasis šio „Liverpool“ ekipos atakų lyderio taiklus smūgis šiame čempionate.

Praleistas įvartis švedų nė kiek nesutrikdė. Progą išlyginti rezultatą jau po poros minučių turėjo J. Elmanderis, tačiau, užuot pabandęs perduoti kamuolį į baudos aikštelės vidurį, jis nusprendė smūgiuoti į artimąjį Ikero Casillaso ginamų vartų kampą. Kamuolys praskriejo greta vartų.

Kiek vėliau iššauti galėjo ir Henrikas Larssonas, tačiau, gavęs kamuolį baudos aikštelėje, šis švedų ekipos simbolis smūgiavo itin netiksliai. 24 minutę ispanai neteko savo pagrindinio vidurio gynėjo Carleso Puyolio. „Barcelona“ ekipos gynėjas patyrė traumą, o jo vietoje išvydome Raulį Albiolį.

Galiausiai 33 minutę rezultatą išlygino snaiperio taikiklį atstovaujant rinktinei vėl suderinęs Z. Ibrahimovičius. Gavęs kamuolį baudos aikštelėje, jis išvengė Sergio Ramono globos ir pasiuntė kamuolį į vartus. Ne itin gerai šioje situacijoje sužaidė ir I. Casillasas.

Kėlinio pabaiga susiklostė itin nervingai. Visų pirma ispanai reikalavo 11 metrų baudinio, kai baudos aikštelėje po susidūrimo su J. Elmanderiu krito Davidas Silva, o po to arbitras Pieteris Vinkas susimanė sušvilpti kėlinio pabaigą, kai ispanai rengė ataką švedų baudos aikštelės prieigose. Emocingieji Pirėnų pusiasalio atstovai vos susilaikė neišaiškinę šiam olandui visų teisėjavimo ypatybių.

Antrajame kėlinyje aikštelėje jau nebeišvydome Z. Ibrahimovičiaus. Jam progą pailsėti suteikė Bremeno „Werder“ puolėjas Markusas Rosenbergas.

61 min. švedai tik kažkokiu stebuklingu būdu išvengė įvarčio į savo vartus. Visų pirma Davidas Silva smūgiavo itin nevykusiai, tačiau Davidas Villa neleido Andresui Isakssonui išlaikyti kamuolio savo rankose, o Fernando Torresas, smūgiuodamas jau į vartininko neginamus vartus, sugebėjo pataikyti į gynėją. Po susidūrimo su Davidu Villa A. Isakssonas atrodo patyrė nokdauną.

Iniciatyva antrajame kėlinyje priklausė ispanams, tačiau įvarčio pasiekti vis nepavykdavo. Tuo tarpu 79 minutę pavojingą išpuolį surengė skandinavai, tačiau po Peterio Hanssono smūgio kamuolys prariedėjo išilgai vartų linijos ir nė vienas puolėjas nesugebėjo kištelėti kojos.

Galiausiai, kai jau atrodė, jog situacijos aikštėje pakeisti jau nebepavyks ir grupės lyderiai pasidalins po tašką, iššovė rezultatyviausias ispanų žaidėjas Davidas Villa. Jau per teisėjo pridėtą laiką jis iššoko vienas prieš A. Isakssoną ir pelnė savo 4 įvartį – 2:1. Rungtynės taip ir baigėsi – ispanai netvėrė džiaugsmu, o švedų sirgalių akyse sublizgo liūdesio ašaros.