„Roland Garros“ kortuose vykstančiose atvirosiose Prancūzijos teniso pirmenybėse ketvirtadienį pergales antrajame rate iškovojo visi keturi vyrų vienetų varžybų pirmojo aštuntuko žaidėjai.

Turnyro favoritu laikomas pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Rogeris Federeris antrojo rato mače 6:7 (5:7), 6:1, 6:0, 6:4 įveikė ispaną Albertą Montanesą, o ketvirtojo iš eilės nugalėtojo titulo siekiantis antrąjį reitingą turintis ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:0, 6:1 nugalėjo prancūzą Nicolasą Devilderą.

Iškovojęs jau 23-ąją pergalę iš eilės bei 110-ąją grunto aikštelėse iš 112-os galimų, R. Nadalis bandys pakartoti švedo Bjorno Borgo pasiekimą, kuris 1978-1981 metais laimėjo šį turnyrą keturis kartus iš eilės.

Pergales ketvirtadienį iškovojo ir ketvirtas pagal skirstymą rusas Nikolajus Davydenka, 7:6 (7:4), 6:2, 6:2 įrodęs savo pranašumą prieš tėvynainį Maratą Safiną ir penktoji turnyro raketė ispanas Davidas Ferreras, 6:0, 6:1, 6:0 sutriuškinęs prancūzą Fabrice`ą Santoro.

Kitų susitikimų rezultatai:

30-Dmitrij Tursunov (Rusija) - Guillermo Garcia-Lopez (Ispanija) 7:6 (7:4), 6:0, 6:0;

28-Ivan Ljubičič (Kroatija) - Diego Junqueira (Argentina) 6:3, 6:4, 6:2;

22-Fernando Verdasco (Ispanija) - Juan Ignacio Chela (Argentina) 7:5, 4:6, 6:3, 7:5

Gael Monfils (Prancūzija) - Luis Horna (Peru) 7:6 (7:5), 6:4, 7:5;

25-Lleyton Hewitt (Australija) - Mardy Fish (JAV) 6:4, 6:3, 6:2;

Robby Ginepri (JAV)
- 27-Igor Andrejev (Rusija) 4:6, 6:2, 7:6 (7:5), 6:2;

12-Tommy Robredo (Ispanija)
- Marc Gicquel (Prancūzija) 6:7 (7:9), 6:4, 6:4, 6:4.

Moterų vienetų varžybų antrajame rate staigmeną pateikė Estijos tenisininkė Kaia Kanepi, 6:4, 7:6 (7:2) įveikusi šeštąją turnyro raketę Anną Čakvetadzę iš Rusijos.

Kitos dvi Rusijos tenisininkės pirmojo aštuntuko atstovės nugalėjo varžoves ir pateko į trečiąjį ratą: ketvirtąjį reitingą turinti Svetlana Kuznecova 6:4, 6:2 įveikė amerikietę Vanią King, o septintoji pagal skirstymą Jelena Dementjeva 6:1, 6:4 nugalėjo lenkę Martą Domachowską.

Jie Zheng (Kinija) - 21-Marija Kirilenko (Rusija) 4:6, 6:3, 6:2;

29-Anabel Medina Garrgues (Ispanija) - Tsvetana Pironkova (Bulgarija) 4:6, 6:3, 6:1.

Prancūzijos atvirojo teniso čempionato prizų fondą sudaro beveik 15,6 mln. eurų.