• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija ragina iki 2012 m. visoje ES uždrausti rūkyti viešose vietose. Šiuo metu visose ES valstybėse narėse nustatytos vienokios ar kitokios apsaugos nuo pasyvaus rūkymo ir nuo jo žalingų padarinių taisyklės, tačiau įvairiose šalyse jos labai skiriasi.

REKLAMA
REKLAMA

Griežčiausi teisės aktai – JK ir Airijoje: visiškai uždrausta rūkyti darbo patalpose ir viešose vietose, įskaitant viešus restoranus ir barus. 2010 m. tokios nuostatos turėtų įsigalioti ir Bulgarijoje. Graikijoje, Italijoje, Maltoje, Švedijoje, Latvijoje, Suomijoje, Slovėnijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose priimti draudimo rūkyti teisės aktai, kuriuose nurodyta, kad rūkyti galima tik specialiose uždarose patalpose.

REKLAMA

Dabar ES siūlo parengti visoms 27 valstybėms narėms vienodus teisės aktus, kad būtų galima griežčiau reguliuoti rūkymą viešose ir darbo vietose. Antriniai dūmai, kuriais kvėpuojant rūkoma pasyviai, yra susiję ligomis. Manoma, kad dar 2002 m. ES nuo pasyvaus rūkymo namuose arba darbe mirė apie 19 000 nerūkančiųjų.

Tabakas – pagrindinė europiečių mirties priežastis, kurios galima išvengti. Dėl jo kasmet miršta apie 650 000 žmonių. Tabako gaminius vartoja vienas iš trijų (maždaug 170 milijonų) europiečių. Naujos kovos su rūkymu kampanijos metu ES ragina europiečius į internetą įkelti filmukų, kuriuose rodoma, kaip jie atsisakė įpročio rūkyti. Į šį raginimą atsiliepė šimtai žmonių. Jų filmukus galima peržiūrėti kampanijos interneto svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA

Šios priemonės turėtų padėti ir programos "Help" populiarinimui Europoje. 2005 m. kovo 01 d. 25 Europos Sąjungos valstybėse narėse Europos Komisija pradėjo didelę žiniasklaidos kampaniją, kurios tikslas – tabako prevencija, rūkymo metimas ir informavimas apie pasyviojo rūkymo žalą.

Suorganizuota visose 27 ES šalyse, Europos Komisijos kampanija „HELP“ – už gyvenimą be tabako“ tapo viena iš didžiausių kada nors pasaulyje suorganizuotų iniciatyvų, supažindinančių su visuomeninės sveikatos problemomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų