REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant pavasariui ir šiltiems orams, sodininkai jau pradeda galvoti apie tai, kokias daržoves vertėtų šį sezoną pasisodinti savo šiltnamiuose ir daržuose. Tam, kad vasarą džiugintų geras derlius, jau iš anksto reikia žinoti, kokias daržovių veisles reikia įsigyti. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė šį kartą patarė, kokios yra derlingiausios agurkų veislės bei kaip jomis rūpintis.

Artėjant pavasariui ir šiltiems orams, sodininkai jau pradeda galvoti apie tai, kokias daržoves vertėtų šį sezoną pasisodinti savo šiltnamiuose ir daržuose. Tam, kad vasarą džiugintų geras derlius, jau iš anksto reikia žinoti, kokias daržovių veisles reikia įsigyti. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė šį kartą patarė, kokios yra derlingiausios agurkų veislės bei kaip jomis rūpintis.

REKLAMA

TV3 laidoje „Svajonių sodai“ specialistė pasakojo, jog viskas prasideda nuo tinkamos sėklos pasirinkimo, tačiau ne ką mažiau svarbu žinoti ir agurkų auginimo bei priežiūros subtilybes.

Išvardijo geriausias agurkų veisles

Ekspertė išvardijo populiariausias agurkų veisles, kurios nėra naujos ir yra labai gerai visiems pažįstamos: „Pasalimo H“, „Mirabelle H“ bei „Pasamonthe H“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šias derlingas veisles galime auginti tiek mažuose, tiek dideliuose šiltnamiuose. Jos tinka ir rauginimui, ir konservavimui.

Visos trys veislės gali būti auginamos mažiems agurkėliams – kornišonams. Derliaus derėjimo metu, skiname juos kas 2–3 dienas.

REKLAMA

Pati ankstyviausia veislė yra „Pasamonthe H“. „Pasalimo H“ yra kiek vėlyvesnė, tačiau tas vėlyvumas skiriasi vos trimis dienomis, o „Mirabelle H“ iš šių trijų pati vėlyviausia.

Visos šios veislės pasižymi nuostabiomis savybės – jos atleidžia mums tręšimo klaidas. Net ir nepatręšus teisingai, šios veislės agurkai derės gausiai“, – tikina L. Kunigiškytė.

Kaip agurkus tinkamai pasodinti?

Specialistė teigia, kad šių agurkų veislių pakuotės būna dviejų tipų: mėgėjiškos ir profesionalios. Mėgėjiškoje pakuotėje yra 20 sėklų, o profesionalioje pakuotėje jos prasideda nuo 100. Tiems, kurie nori užsiauginti daugiau daigų, specialistė rekomenduoja rinktis profesionalią pakuotę. Taip išeis pigiau.

REKLAMA
REKLAMA

Nusipirkus agurkų sėklų pakuotę, būtina žinoti ir kaip teisingai jas pasodinti: „Į vieną kvadratinį metrą sodiname 3–3,5 daigo. Negalima jų pasodinti per arti vienas kito, nes kitu atveju turėsime mažai papildomų atžalų, kurias augalas vėliau išleidžia ir taip neteksime derliaus.“

Šių rūšių agurkų stiebai gali užaugti net gi iki 20–25 metrų, tačiau dažniausiai ūkininkai neturi šiltnamių, su tokiomis aukštomis lubomis, tačiau jų galimybės yra labai didelės.

„Apie augalo sveikumą mes sprendžiame iš viršutinių lapų. Dažnai pasitaiko, kad pradeda geltonuoti apatiniai agurkų lapai, tačiau tai nėra svarbu, nes apatinį derlių mes jau būname nuskynę, todėl mums svarbu tik tai, ar augalas sveikas viršuje. Pageltonavę lapai gali reikšti, kad augalui trūko kalio“, – laidoje „Svajonių sodai“ aiškino specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trąšos reikalingos agurkams

Tam, kad agurkų lapai negeltonuotų, o agurkai būtų nuostabaus skonio – juos būtina tręšti. Agurkams reikalingos kalio trąšos, kurios suteikia agurkui gaivumo, šviežumo bei traškumo.

„Kartais mes galvojame, kad kaimyno agurkai yra skanesni, tačiau gal kaimynas teisingai tręšią, o mes ne?“ – juokauja L. Kunigiškytė.

Specialistė pataria rinktis kompleksines trąšas, kur jau yra subalansuota ir išdirbta formulė. Ji siūlo nesirinkti vienanarių trąšų, nes jomis yra sudėtinga tręšti, skaičiuoti normas.

„Kompleksinės trąšos yra naujos kartos ir derėtų rinktis jas. Mes turime begalę biologinių trąšų. Nereikėtų jų baimintis, nes trąšos lemia skonines savybes, o kalio trūkumas turi įtakos augalo drėgmės pasisavinimui. Jei laistome augalą, kuriam trūksta kalio, tai vandens pasisavinimas bus mažesnis. Trąšų reikėtų berti 10 – 30 gramų, kvadratiniam metrui.

REKLAMA

Taip pat vietoj kalio trąšų, kiti žmonės renkasi agurkus barstyti pelenais, tačiau ne visi turi tam galimybę, nes ne visi turi židinius. Tačiau, įspėju, kad ne visi pelenai turi maistinių savybių, tokių kaip kals, fosforas, azotas“, – pasakoja moteris.

Ženklai, kad agurkas yra sveikas

Visiems atrodo, kad agurką jie nuskinti moka, tačiau tai gali būti netiesa. Ne visi žmonės tai sugeba padaryti teisingai. „Skinant agurką reikia ne plėšti, o stumti. Reikia stengtis padaryti uodegoje kuo mažesnę žaizdelę, nes jei žaizda yra didelė, tuomet gali įsimesti puvinys“, – paaiškino L. Kunigiškytė.

Specialistė laidoje taip pat papasakojo, kad visų lietuvių taip pamėgti kauburiuoti agurkai yra populiarūs visose Baltijos šalyse bei Lenkijoje, o Skandinavijos šalyse populiarūs yra ilgavaisiai ir lygūs agurkai, kurie nežaloja rankų.

REKLAMA

„Kalbant apie agurkų aštrumą, jei agurkui užtenka drėgmės ir maistinių medžiagų, tuomet jis nesibadys, tačiau jei jis badosi, vadinasi jam kažko trūksta. Jei augalas elastingas, lapai tamsiai žali, reiškia jam azoto, fosforo, kalio ir kalcio yra užtektinai“, – tikina specialistė.

Daugiau naudingų laidos „Svajonių sodai“ ekspertų patarimų – straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

Geriausia veislė nuo neatmenmų laikų yra rodničiokas. Tik dabar dėl politikos jų nebegalima auginti, nes vatniku būsi pramintas ir taurieji mūsų pariotai gal tau liepti važiuoti į Rusiją.
Pasirodo,jog ,,vatnikų,,šaika didėja::))Daug metų sodinu juos taip pat)))
Taip išeina,kad esu vatnikė
Taip išeina,kad esu vatnikė
ir aš tą patį norėjau rašyt,tie geriausi,o turgui daigai būna 2 k brangesni,negu kiti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų