• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internete apstu įvairių grėsmių, ir jos kelia rimtą pavojų jaunesniems vartotojams. O mobiliaisiais įrenginiais besinaudojantys vaikai gali būti dar labiau pažeidžiami, nes jie gali laisvai naršyti internete bet kuriuo metu be suaugusiųjų priežiūros, teigia bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ atliktos apklausos rezultatais, per 12 mėnesių 22 proc. respondentų vaikai buvo patekę į kibernetinius incidentus. Tarp šių incidentų – patyčios internete arba lankymasis svetainėse, kurių turinys kenkia jaunimui.

REKLAMA

Naršydami internete vaikai gali atsidurti netinkamuose tinklalapiuose, pavyzdžiui, erotinio turinio ar skelbiančiuose informaciją apie ginklus ar narkotikus. Kita dažna problema, kai paieškos pateikia kitokios informacijos, nei ieško vartotojas. Pavyzdžiui, vaikas gali ieškoti vaikiškų filmukų, bet rasti skirtų suaugusiesiems.

Pasak ekspertų, socialiniai tinklai taip pat yra rimtas grėsmių šaltinis. Vaikai gali nesukdami galvos nepažįstamą priimti kaip draugą savo vartotojo paskyroje ir bendrauti su žmonėmis, kurie gali juos sutrikdyti ar suklaidinti, bandyti gauti konfidencialios informacijos. Kaip parodė apklausa, 21 proc. tėvų dėl savo atžalų veiklos prarado pinigus arba jų įrenginiuose saugomą konfidencialią informaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikiniai telefonai ir planšetės dažnai tarnauja kaip universalūs žaidimų pulteliai, ir nemažai vaikų jais naudojasi tik dėl to. Tačiau ne visi žaidimai tinkami vaikams: kai kurie pasižymi smurto scenomis, nešvankybėmis ar erotika. Žaidimai ne vienintelis pavojus – bet kurioje iš oficialių parduotuvių atsisiųstoje programėlėje gali būti nepageidaujamos informacijos.

Svarbu turėti omenyje, kad kai kurios grėsmės yra universalios ir gali turėti įtakos visų amžiaus grupių žmonėms. Tačiau kadangi vaikai yra mažiau patyrę, jie gali būti labiau pažeidžiami. Pavyzdžiui, jie negali tinkamai suvokti, kokia pavojinga gali būti svetainė ar failas – juk galima atsisiųsti užkrėstų failų arba įrašyti duomenis padirbtame puslapyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kodėl taip svarbu įsitikinti, kad prietaisas yra tinkamai apsaugotas nuo virusų, duomenų vagystės ir kitų interneto grėsmių, ypač „Android“ valdomi prietaisai, nes apie 99 proc. visų mobiliųjų kenkėjiškų programų skirta operacinei sistemai „Android“.

Šiais laikais daugelis vaikų per daug laiko praleidžia prie savo prietaisų. Dauguma draudimų ir prieigos apribojimų sunkiai pritaikomi mobiliesiems įrenginiams, kurių vaikas nepaleidžia iš rankų, tačiau yra daug techninių priemonių, kurios gali padėti apriboti vaiko mobiliojo įrenginio naudojimo laiką. Žinoma, problemos negalima išspręsti vien techninėmis priemonėmis. Vaikams reikia alternatyvų jų įrenginiams, ir tik tėvai gali tai užtikrinti – daugiau laiko praleisti su vaikais; skatinti juos sportuoti arba įsitraukti į mėgstamą veiklą, kad jie mažiau laiko praleistų su mobiliuoju telefonu rankoje. Patartina, kad tėvai žinotų apie naujus kibernetinius pavojus ir pasakotų apie juos savo vaikams. Supratimas apie saugų elgesį internete ir racionalus požiūris į informaciją, kuria dalijamasi internete, padės išvengti daugelio nemalonių incidentų, sakoma pranešime.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų