REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų „Pelenės“ parodoje tarp daugybės įvairių grožio priemonių pardavėjų ieškojau mūsiškų natūralios kosmetikos gamintojų. Teradau tris prekystalius ir prie kvepiančių indelių užkalbinau moteris, noriai atsakančias į visus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl domino būtent lietuviškas gamintojas? Visų pirma, savotiškas patriotizmas: „pirk prekę lietuvišką“, o svarbiausia, juos gali „pagauti už rankos“, jei kažkas netiko ar nepatiko, jie „savo kailiu“ atsako už tai, ką parduoda, nes patys visa tai ir gamina, be to, tikrai sąžiningai paaiškina kokia jų prekės sudėtis, iš kur gauta žaliava ir žinoma, jei gaminys, pasirodė, besantis skirtas tikrai tau, galėsi užsisakyti jo ir dar, nes šis pardavėjas labai lankstus, dar neišpuikęs ir nesuverčia visos atsakomybės, kažkokiam Prancūzijoje (o gal Kinijoje?) esančiam gamintojui.

REKLAMA

Gyva kosmetika ir asmeninė patirtis

Visų pirma, kas ta gyva kosmetika, užklausiau „Ambrozijos" produktais prekiaujančios ir juos kuriančios Jurgitos Sėjūnaitės. Pasirodo, gyvąja kosmetika ji vadinama todėl, kad ją gaminant, augalas nepatiria žalojančių technologijų poveikio ir todėl išsaugo gyvybinę energiją ir visas sukauptas vertingas bioaktyvias medžiagas. Pvz., aliejus spaudžiamas presu, o hidroliatas (gėlių vanduo) ir eterinis aliejus – distiliuojami vandeniu arba garais.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų kosmetikoje tikrai nėra nė lašo chemijos! – tvirtina moteris, kurią išmokti gaminti natūralią kosmetikos privertė šeimyninės aplinkybės. Penkių vaikų, turinčių jautrią alergišką odą, mama jau buvo išbandžiusi visas priemones, kad palengvintų savo atžalų gyvenimą. Dabar šeima tepasi mamos ir jos kolegių praktika pagrįstais, jiems pritaikytais kremais ir sveiksta. „Ambrozija“ siūlo virš 80 rankų darbo produktų, skirtų moterų, vyrų ir vaikų veido, kūno, plaukų priežiūrai, produktų voniai, rankų darbo muilų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausta kuo gi šios priemonės išsiskiria iš kitų, ponia Jurgita paaiškino, kad jie vietoj paprasto distiliuoto vandens, kuris, pasak jos, naudojamas tam, kad sumažėtų produkto savikaina, naudoja distiliuotą gėlių, augalų vandenį, o natūralius nerafinuotus šalto spaudimo aliejus pila vietoj cheminių produktų, mineralinės alyvos, silikonų, chemiškai pakeistų augalinės ir gyvulinės kilmės lipidų. Nenaudojami cheminiai emulsikliai DEA, PEG ir pan., o kremų sudėtyje yra natūralus bičių vaškas ir natūralūs augaliniai emulsikliai. Kvapai ir konservantai taip pat natūralūs – natūralūs eteriniai aliejai, natūralus augalinis vitaminas E, greipfrutų sėklų, rozmarinų ekstraktai.

REKLAMA

„Daugumos iš mūsų oda tiesiog „pavargo" nuo cheminių kremų ar drėkiklių, kurie odą tik dar labiau išdžiovina, įvairiausių juose esančių sintetinių medžiagų. Pradėjus odą tepti mūsų ar bet kuria kita gyva kosmetika, oda nustos būti alinama bevertėmis ar juolab pavojingomis medžiagomis. Kosmetinio poveikio gali tekti laukti ilgiau, nes odai reikės atprasti nuo cheminių stimuliantų ir imti stengtis pačiai. Galimos net įvairios odos reakcijos, nes oda ims valytis ir atsinaujinti, o tai gali užtrukti net iki mėnesio. To nereiktų išsigąsti, o kreiptis į mus ir jei reiks, parinksime kitą priemonę ar paaiškinsime, kodėl taip vyksta. Užtikrinu, kad aliejaus riebalų sudėtis yra artimiausia odos išskiriamų riebalų sudėčiai, todėl gyvoji kosmetika yra žymiai geriau įsisavinama“, – sakė Jurgita Sėjūnaitė.

REKLAMA

Mano įvertinimas: pasirodė patikima, nes suteikia išsamios informacijos; nedidelė indelių talpa – jei netiks, nereikės pusės išmesti, nes nėra pigu, platus pasirinkimas įvairiems odos tipams; jaučiama didelė gamintojų atsakomybė. Prekės moteriai, kuri žino, ko reikia jai ir jos šeimai. Turi Eco-cert sertifikatą.

Dvi „uogos“ ir studijos Londone

Vis prasibroviau pro jaunų merginų – pirkėjų būrį prie spalvingos iškabos „Uoga Uoga“ Jaunos, bet jau baigusios Londone specialius mokslus, yra ir šios įmonės įkūrėjos bei natūralios kosmetikos gamintojos Jovita Vyšniauskienė ir Lena Sokolovska. Londone jos lankė natūralios kosmetikos gaminimo seminarus ir užmezgė ryšius su laboratorija, tvirtinančia jų receptų saugumą. Pirmuosius savo kremus draugės sumaišė pagal pirktus receptus. Dabar jos kuria pačios, pagal standartus, aprašytus specialioje literatūroje ir pagrindus gautus iš pirmųjų receptų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar turite sertifikatus“, – klausiu vienos iš savininkių – Lenos.

„Kadangi gamyboje jokių cheminių produktų nenaudojame, gauti sertifikatą nėra sunku, tačiau to dar laukiame – patikina ji. – „Tačiau visai neseniai sveikatos priežiūros inspekcija patvirtino, kad mūsų gaminiai yra saugūs naudojimui ir neturi savo sudėtyje jokių agresyvių cheminių ingridientų“.

O kaina? Pasirodo, kaina nedaug didesnė už savikainą, nes jaunos moterys žaliavas perka tiesiogiai, o ne iš tarpininkų. Pvz., prancūziškas žalias molis yra vežamas iš Prancūzijos, medus perkamas iš vietos bitininkų, vaistažolės – taip pat tiesiai iš augintojų. Be to, abi moterys viską daro savo rankomis, tad jų pagaminti kremai kainuoja apie 20 Lt.

REKLAMA

Mano įvertinimas: Ant prekystalio uogomis kvepiantys natūralios kosmetikos produktai skirti veidui, kūnui, plaukams, ir tinkantys įvairaus tipo odai, vilioja smagiais pavadinimais ir pardavėjų entuziazmu. Paauglė dukra – sužavėta.

„Įkandama“ kaina, ir mokslų daktaras

Augaliniai aliejai, jūros druskos, šveitikliai, kurių abrazyvinės medžiagos yra paprastas cukrus ir natūralūs muilai už neįtikėtinai „normalią“ kainą. „Gal čia kas ne taip, juk aliejai tikrai brangūs, o natūralių muilų už tokią kainą – nemačiau, mačiau tiek kainuojančius tik chemija „išgražintus“ angeliukus?“ – klausiu UAB „Saflora“, gaminančios natūralią kosmetiką be sintetinių priedų komercijos direktorės Teresos Rinkevičiūtės. „Nieko nuostabaus nėra, nes mes 100proc. natūralius aukštos kokybės augalinius aliejus, kurie ir yra mūsų produkcijos pagrindas, gauname tiesiai iš gamyklos Vokietijoje. Turime sudarę palankias sutartis, tad galime išlaikyti ir prieinamą bet kuriam vartotojui kainą“. – sakė ji. „O kaip suderinami aliejai, darant muilą, kad jis turėtų atitinkamą poveikį? Juk aš noriu, kad mano rankas drėkintų, lygintų odą, vyras pageidauja, kad jam tiesiog gerai nuplautų nešvarumus, o dukrai patinka kvapas“ – nerimstu aš. Atsakymas yra ir čia. „Visų mūsų produktų receptūrą kuria mokslų daktaras iš Sankt Peterburgo, chemikas Piotr Petrovskij, jis pats savo rankomis ir pagamina pirmą pavyzdį, pagal kurį vėliau čia Lietuvoje gaminami ir kiti. O kad muilas kvepėtų, greta augalinių aliejų dedama šiek tiek eterinio aliejaus“, – mano smalsumą patenkino ponia Teresa.

Mano įvertinimas: muilas – puikus, tvirtos konsistencijos, tad matosi, kad bus skalsus, natūralus, neįkyrus kvapas. O pvz., avokadų ar migdolų aliejų būtina turėti, jei oda sausa, jau nori raukšlėtis, kokosų aliejumi puikiai nuvalysite makiažą, juodieji kmynai padės atsikratyti spuogų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų