• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Eiminta numetė 37 kilogramus: atskleidė, kaip pavyko (nuotr. asm. archyvo)

Kaune gyvenanti Eiminta Gelažnikaitė pasakoja, kad jos patirtis šiuo metu ją įkvėpė daryti tai, kas padeda kitiems žmonėms eiti geresniu gyvenimo keliu. Pati Eiminta teigia to išmokusi ir savo kailiu, kuomet per 8 mėnesius numetė 37 kilogramus. 

5

Kaune gyvenanti Eiminta Gelažnikaitė pasakoja, kad jos patirtis šiuo metu ją įkvėpė daryti tai, kas padeda kitiems žmonėms eiti geresniu gyvenimo keliu. Pati Eiminta teigia to išmokusi ir savo kailiu, kuomet per 8 mėnesius numetė 37 kilogramus. 

REKLAMA

Merginai maisto tema – nesvetima, kadangi darbo dienomis ji dirba maisto pramonėje, kurioje užsiima naujų produktų receptų kūrimu, o savaitgaliais ji dirba kurdama individualius mitybos planus, taip atliepdama unikalius klientų poreikius. 

Eiminta savo svorio metimo kelionę pradėjo karantino metu, kuomet vaizdas veidrodyje jai ėmė nebeteikti džiaugsmo. Kaip teigia ji pati, imtis permainų ji nusprendė vieną dieną. Nuo to laiko moteris kardinaliai pakeitė savo gyvenimo būdą ir pradėjo naują etapą. 

Būtent tuo metu pašnekovė kaip tik universitete studijavo su mityba susijusias studijas, o kad netrūktų palaikymo, jai padėjo draugas, kuris taip pat domėjosi sveika mityba ir subalansuotu gyvenimo būdu:

REKLAMA
REKLAMA

„Leisdama laiką namuose žiūrėdavau daug filmų, serialų, kuriuos „paskanindavau“ įvairiais užkandžiais. 

Galų gale pasižiūrėjus į veidrodį vaizdas tapo nemalonus. Prisimenu, kad vieną dieną atsikėliau ir pasakiau, kad keisiuosi. Tiesiog ėmiau ir nusprendžiau pradėti naują projektą su savimi.“

REKLAMA

Skaudi dietologės replika vaikystėje

Eiminta sako, kad jos gyvenime buvo pačių įvairiausių etapų, tačiau ypač įsiminė situacija, kai dar vaikystėje ji apsilankė dietologės kabinete. Būtent ten išgirsta replika merginai sukėlė daugybę skaudžių minčių. 

„Mokyklos laikais turėjau nemalonų vizitą pas dietologę, kuri pati buvo minkštesnių formų moteris. Man, kaip mokyklinio amžiaus merginai, jos replika įvarė kompleksą, kad būdama tokio jauno amžiaus negaliu turėti strijų, kurios atrodo baisiai ir negražiai“, – atvirai dalinasi pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors Eiminta užsibrėžto tikslo, kiek norėtų numesti kilogramų neturėjo, visgi, vos per 8 mėnesius ji atsikratė 37  kilogramų. Tačiau, kaip dabar pasakoja ji pati, svorio metimo pradžioje ji buvo priėmusi ir ne itin teisingų sprendimų, kurie būtų palankūs sveikatai. 

„Buvau sugalvojusi sau daug ribojimų su mažo kaloringumo dietomis. Nors akademinių žinių šiuo klausimu turėjau, tačiau buvo sunku išvyti iš galvos visuomenėje nusistovėjusius dietų kulto standartus: turi valgyti mažai ir atsisakyti specifinių maisto produktų.

Manau, kad kiekvienas norintis numesti svorio pirmiausiai turėtų kreiptis į specialistą, kuris paaiškintų, kad įvairiomis dietomis ir ribojimais galima labai lengvai nualinti savo kūną, paveikti emocinę būklę ar įsivaryti baimę valgyti daugiau“, – dalinasi įžvalgomis kaunietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina tikina, kad greitos svorio metimo dietos nebuvo ir nėra ilgalaikės, o savo kūno kankinimas gali sukelti ne tik fizinių, bet ir emocinių problemų:

„Kai kankini save mažo kaloringumo dietomis, vis tiek ateina diena, kai palūžti ir nori valgyti. O tuomet prisivalgai tiek daug ir imi save teisti, kad tai, ką padarei, yra labai blogai. 

Tai išmoko, kad gyvenimas neturi būti skirtas badavimui, o mityba turi būti palanki tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Reikia suprasti, kad per pasisėdėjimus prie stalo kuriame ryšį su artimaisiais ar draugais. 

Jeigu pradėsime galvoti kiek kalorijų turi močiutės padarytas kotletas ir jo nevalgysime, apvogsime tik patys save bei iškelsime niekam nereikalingus klausimus, kadangi laikas, kurį praleidžiame su šeima – turėtų būti skirtas atsipalaidavimui.“ 

REKLAMA

Sąmoningas požiūris į maistą

Eiminta pasakoja, kad pradėjus dirbti su individualiais klientais ir gilintis į jų asmeninę sveiko gyvenimo patirtį jai buvo sunkiausia kovoti su visuomenėje nusistovėjusiais standartais. 

Laimei, tiek jai pačiai, tiek ir kitiems pavyko suprasti, kad su maistu ir valgymu nereikia kovoti:

„Sunku, kai neatitikdamas galvoje savo paties suformuotų grožio standartų jautiesi blogai, o bandydamas juos pasivyti supranti, kad negyveni. Toks suvokimas, kad savęs negalima alinti padėjo, kai supratau, kad nėra nei blogo, nei gero maisto. 

Ne vieną kartą teko girdėti, kad reikia nevalgyti po šeštos valandos, turi būti griežtas angliavandenių, cukraus ribojimas, privalomi protarpiniai badavimai ir kad turi atsisakyti maisto, kuris teikia malonumą. Supratau, kad yra sveikatai palankesnis ir širdžiai mielas maistas, kurį svarbu subalansuoti ir atsižvelgiant į kiekvieno asmens individualų maistinių medžiagų ir kalorijų poreikį.“

REKLAMA

Pasak E. Gelažnikaitės, norint sėkmingai numesti svorio, reikia sureguliuoti maisto suvartojimą taip, kad per dieną sudegintumėte daugiau kalorijų nei jų suvalgytumėte. 

Tačiau pasiekus tikslus tenka į kalorijų balansą pažvelgti kitu kampu ir suprasti, kad norint išlaikyti pasiektą svorį reikia jas pakoreguoti – padidinti, sulyginant sudeginamų ir suvartojamų kalorijų skaičių..

„Sąmoningumas ir porcijų pažinimas yra taip pat labai svarbus aspektas. Svarbu suprasti, kad didelė porcija nėra lygi dideliam kalorijų skaičiui. Viskas priklauso nuo maisto produktų pasirinkimų ir jų maistinės sudėties, tinkamai subalansavus patiekalus – jų porcijos išauga kone dvigubai, nors kcal skaičius išlieka toks pat arba netgi mažesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu norima numesti svorio, dienos metu reikėtų sudeginti daugiau kalorijų nei jų suvalgyti. Visgi, atėjus laikui, kai norisi palaikyti pasiektą svorį, tenka šias kalorijas išlyginti. 

Tai turėtų būti daroma palaipsniui, nes kitaip organizmas gali patirti šoką. Be to, neteisinga save įsprausti į 1200 kalorijų deficitą, nes tai galiausiai priveda prie didelio persivalgymo, savęs peikimo, o numesti kilogramai grįžta su kaupu.

Kuomet supranti, kad ir mesdamas svorį, gali jaustis sotus, nebelieka baimės valgyti, pradedi gyventi, nes supranti, kad gali valgyti ką nori, nueiti su draugais pietų ir tai nebus pasaulio pabaiga“, – nusišypso.

REKLAMA

Pasikeitęs požiūris ir naujas gyvenimo etapas

Šiuo metu gyventi sąmoningai ir sveikai Eiminta padeda ir kitiems žmonėms. Neretai į specialistę klientai kreipiasi jau turėdami tam tikrų problemų. 

Mergina pabrėžia, kad kone kasdien jai tenka susidurti su žmonėmis, kurie jau iš anksto turi susidarę klaidingą nuomonę apie sveiką mitybą. 

Mitybos specialistė pasakoja, kad dezinformacijos apie maistą yra be galo daug, o tinkamą informaciją yra sunku surasti. 

„Merginoms įprastai būdinga badauti, nes dažniausiai jos priauga svorio ne dėl to, kad valgo daug, o dėl to, kad ilgą laiką badauja, dėl šios priežasties sulėtėja medžiagų apykaita ir organizmas gynybiškai viską pradeda kaupti riebalų pavidalu. 

REKLAMA

Taip pat žmonės turi angliavandenių baimę, pavyzdžiui, kad negalima valgyti duonos“, – dalinasi savo įžvalgomis apie problemas, kurias ji pastebi dirbdama su klientais.

Pabaigai Eiminta priduria svarbiausias taisykles, kurias turėtume žinoti kiekvienas. Būtent jas Eiminta išmoko ir pati per savo įvairialypę patirtį:

„Nėra kenksmingo maisto. Yra tiesiog sveikatai palankesnis ir širdžiai mielesnis maistas.  Tiek vienas, tiek kitas gali būti mūsų mitybos racione. Svarbiausia jį subalansuoti. Taip pat svarbu nepamiršti judėti, tačiau jeigu to padaryti dėl sveikatos problemų negalite, nenusiminkite, nes jis tikrai nėra būtinas norint numesti svorio.“

Gal į mokyklą nueik,kol rimtas streikas neprasidėjo.
pas turinčius viršsvorį būna ištampytas nuo per didelių porcijų skrandis ir tik sumažintos porcijos padės susitraukti skrandžiui, kol skrandis susitrauks, bus jaučiamas alkis, kas tai ištveria ir negrįžta prie besaikio valgymo, tas atsikrato viršsvorio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų