REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogos rojuje 1,5 tūkstančio lietuvių per akimirką tapo tikru pragaru. Būriai trečiojo pasaulio šalyse užstrigusių tautiečių turi gerokai pakratyti savo kišenes, norėdami parvykti namo. Egzotinėse valstybėse užstrigę tautiečiai skundžiasi, kad ten jaučiasi labai nesaugiai, mat dėl Europoje siautėjančio koronaviruso neapykanta vakariečiams auga lyg ant mielių.

Atostogos rojuje 1,5 tūkstančio lietuvių per akimirką tapo tikru pragaru. Būriai trečiojo pasaulio šalyse užstrigusių tautiečių turi gerokai pakratyti savo kišenes, norėdami parvykti namo. Egzotinėse valstybėse užstrigę tautiečiai skundžiasi, kad ten jaučiasi labai nesaugiai, mat dėl Europoje siautėjančio koronaviruso neapykanta vakariečiams auga lyg ant mielių.

REKLAMA

Daugelis lietuvių, palikdami atostogų rojumi vadinamą Tenerifę, lengviau atsidūsta. Šie keleiviai žino – Vilnių pasieks jau už poros valandų. Už 500 eurų Užsienio reikalų ministerijos suorganizuotame lėktuve vietos greitai užsipildė. Tačiau tarp skrendančių laimingi ne visi.

„Tikrai buvo pasipiktinusių žmonių, ypač šeimų su vaikais, kurie išleido krūvas pinigų. Valstybė ir oro linijos nebuvo pasirūpinusios nei vienu dalyku – net paprasčiausiu buteliuku vandens asmeniui“, – sako keliautojas iš Tenerifės Justas.

REKLAMA
REKLAMA

Į uostamiestį ketvirtadienį keltu iš Vokietijos parplaukė ir šimtai namo grįžtančių, Lenkijos pasienyje įstrigusių lietuvių, latvių bei estų. Kelte esantys keleiviai atrodo ir nuvargę, ir suirzę.

REKLAMA

„Pirmadienį sakė, kad nuo šeštos valandos vakaro leis…Nieko ten nieks neleido, kol neatvažiavo ambasadorius.“

„Dabar nuotaika, tai jau visai nebloga, bet tokiam strese buvau, kol nepakliuvau į keltą. Labai buvo didelis stresas. Teko ir mašinoj miegot susirietus…“

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, suskaičiuoti užsienyje dar užstrigusius lietuvius sudėtinga. Egzotinėse, trečiojo pasaulio šalyse užsilikusių tautiečių, ministerijos duomenimis, apie 1,5 tūkstančio. Taip pat šeštadienį planuojamas skrydis iš Balio į Vilnių. Skrydžio kaina asmeniui – apie 1000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras neslepia, tikėtina, kad netolimoje ateityje sugrįžti į Lietuvą gali tapti nebeįmanoma.

„Kuo toliau, tuo daugiau užsidaro sienos. Labai gerai, kad dar išlaikyti skrydžiai į Frankfurtą ir Stambulą iki šio savaitgalio imtinai. Dar galima atskristi ir iš Londono. Jeigu Vokietijoje mūsų piliečiai gali naudotis keltais“, – pasakoja ministras Linas Linkevičius.

Kai kurie tautiečiai dėl daugelio valstybių uždarytų sienų šiuo metu išties nepavydėtinoje situacijoje. Nors Balyje skrydis į Lietuvą ir numatytas, šioje saloje žiemojanti kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė bijo priimti klaidingą sprendimą.

„Kiwi tur" tas gelbėjamasis skrydis – 1000 eurų žmogui, jei nori skristi. Kuris buvo 27 dieną, dabar staiga 23 dieną. Ir su viskuo dar neaišku, ar jis įvyks. Tai, kad jis ir yra – supranti, kai tau per savaitę tirpsta pinigai ir kaip sniegas byra tarp pirštų, tu nebenori nieko. Aš nebenoriu tų bilietų pirkti, nenoriu išleisti tų trijų tūkstančių, nes man galbūt jų ryžiams reikės“, – teigia keliautoja Balyje R. Kulvinskytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O keletą mėnesių keliaujančią Mariją koronaviruso sukeltos negandos pasiekė Kamerūne. Prieš gerą savaitę nuo maliarijos mirė kartu vykęs lietuvis verslininkas, tačiau likusi ekipažo komanda nusprendė kelionę bekele po retai turistų lankomas Afrikos valstybes tęsti.

„Mes atsidūrėm prie Gabono sienos ir pirmą sykį mes susidūrėm su agresyvesne reakcija į mus. Mane Vytis išleido į muitinę užsidėt štampų, o nuo manęs pradėjo tamsiaodžiai bėgti, šaukdami, kad korona, tai yra baisu“, – kalbėjo keliautoja M. Dubickienė.

Paaiškėjo, kad ir Kamerūnas dėl koronaviruso užsidaro visas sienas, tad kurį laiką pora nežinojo, ar jiems pavyks ne tik, kad grįžti į Lietuvą, bet ir dėl esą augančios neapykantos europiečiams.

REKLAMA

„Vakare atsiguliau, Vytis išėjo duonos. Pritemus, sako, ne taip kris odos spalva į akis. Nu ir ką, tuo momentu kas vyksta. Pas mane supypsi telefonas, mano draugės, kuri gyvena Kamerūne, žinutė: „yra skrydis“, – sako M. Dubickienė.

Pora per dvi valandas turėjo surinkti apie 5000 eurų grynais, nukakti iki oro uosto ir įsėsti į Etiopiją nuskraidinusį lėktuvą. O štai Indijoje užstrigusi Marina pasakoja, kad jau įsigijo porą bilietų atgal į Europą, tačiau visi jie buvo atšaukti, tad apie tūkstantį išleistų eurų lyg į balą.

„Čia po truputį prasidėjo panika Indijoje. Po truputį uždarinėja, uždarinėja, jau visi su kaukėm, baltaodžių šalinasi. Prašo irgi greičiau atlaisvinti jų šalį. Baiminasi dėl to, kad jeigu čia kartais kiltų viruso epidemija, sako, kad vaistų užteks tik vietiniams“, – pasakoja keliautoja Indijoje Marina.

REKLAMA

Europiečiai žūtbūt bando nusigauti bent jau iki sostinės Manilos. Ten šiuo metu užstrigę mažiausiai pusšimtis lietuvių. Užsienio reikalų ministerija ragina svetur užstrigusius lietuvius nuolat tikrinti informaciją ministerijos puslapyje ir pasirodžius informacijai apie skrydžius, į juos skubiai registruotis. Tai esą padidina jų įvykdymo galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų