REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
„Susitikimo metu turėjome progą išsamiau susipažinti su Lenkijos energetikos kompanija. Dabar mes aiškiau regime galimą Lenkijos dalyvavimo projekte pridėtinę vertę,“ – pasibaigus posėdžiui sakė Sandoras Lyvė, „Eesti energia“ valdybos pirmininkas. „Lenkijos dalyvavimas jau prasidėjusiame atominės energetikos projekte turi akivaizdžių privalumų. Vis dėlto, dar liko keletas dalyvavimo sąlygų, dėl kurių reikėtų susitarti su Lenkija“, – pridūrė jis.
„Atominės elektrinės projektui bus naudinga, jei naujoji elektrinė elektrą tieks platesnei, nei tik Baltijos šalių, rinkai“, – sakė S.Lyvė. Pasak jo, sėkmingam Lenkijos dalyvavimui projekte reikia garantijų, kad bus pastatyta trūkstama elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Taip pat svarbu žinoti, kas galės šia jungtimi naudotis. „Eesti energia“ skaičiavimais, elektros jungtis galėtų būti pastatyta iki 2012 m. ir turėtų būti prieinama visoms energetikos įmonėms. Tai ir yra pagrindiniai klausimai, dėl kurių dar reikia susitarti.
Kitas svarbus neišspręstas klausimas yra susijęs su PSE akcijų dalimi projekte. PSE dalyvavimo  jame siekiai yra neabejotinai skirtingi nei Baltijos šalių, kurioms nauja atominė elektrinė – svarbiausias faktorius, padėsiantis užtikrinti energijos tiekimo saugumą. Atsižvelgdami į tai, „Eesti energia“ atstovai mano, kad Baltijos šalims turi atitekti lemiamas vaidmuo, įgyvendinant šį projektą.  Galutinis atominės elektrinės akcijų pasiskirstymas priklauso nuo to, kiek jos pajėgumų akcininkai ketina panaudoti  savoms reikmėms, todėl negali būti sprendžiamas, kol neįvyko konkursas dėl konstrukcijos, kuri ir nulems reaktorių kainą.
Susitikimo dalyviai taip pat patvirtino, kad PSE dalyvavimas projekte susijęs su daugybe praktinių klausimų. Todėl jo metu buvo sudaryta ekspertų grupė, į kurią bus deleguota po du kiekvienos energetikos kompanijos atstovus. Ši ekspertų grupė buvo įgaliota ištirti visas būtinas Lenkijos dalyvavimo projekte sąlygas, įskaitant sutarčių parengimą bei Lenkijos prisijungimo prie Baltijos šalių pradėto projekto planą.
Praėjusių metų vasarį trijų Baltijos šalių ministrai pirmininkai pasirašė bendrą komunikatą, palaikantį Galimybių studijos rengimą ir bendrą energetikos strategiją šiose šalyse. 2006 m. kovo 8 d. energetikos įmonės „Eesti Energia”, „Lietuvos energija” ir „Latvenergo” pasirašė memorandumą, kuriuo buvo nuspręsta pradėti rengti Galimybių studiją dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų