REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena iš naujovių 2011 metų UCI World Tour kalendoriuje – „Tour of Pekin“ (arba „Tour of Beijing“) lenktynės Kinijoje. Kaip jas pristatė UCI prezidentas P. McQuaid ir kaip šią žinią sutiko Kinijoje lenktyniavę Lietuvos dviratininkai V. Kaupas ir M. Bernatonis, kviečiame paskaityti šiame straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei prieš 20 metų...

Prancūzų dviračių sporto garsenybė Bernard Hinault daugiau nei prieš 20 metų (taigi, būdamas maždaug 36-erių), jau buvo iškovojęs svarbiausias savo pergales, įskaitant 5 TDF (1978, 1979, 1981, 1982, 1985), kai buvo pakviestas garbės svečio teisėmis atvykti į „Tour of Pekin“ lenktynes Kinijoje.

REKLAMA

Po pertraukos atgaivintos, šios lenktynės, dar kitaip vadinamos „Tour of Beijing“,– viena iš naujovių 2011 metų UCI World Tour kalendoriuje.

Dviračių sportas populiarinamas

Kuo pasižymi dviračių lenktynės Kinijoje, lyginant su Europos šalių varžybomis, portalui „Balsas“ pasakojo du užsienio komandose važiuojantys Lietuvos dviratininkai – Marius Bernatonis ir Vytautas Kaupas.

23 metų dviratininkas Marius Bernatonis, prieš 11 metų pradėjęs sportuoti Alytuje, o kaip dviratininkas subrendęs Belgijoje, jau 2 metus atstovauja Šveicarijos kontinentinei komandai „Atlas Personal“.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai lenktyniaujantis Vakarų Europoje (Prancūzija, Italija, Šveicarija, Vokietija), lietuvis Kiniją atrado besibaigiant š. m. sezonui. Jo pastebėjimu, „Kinijoje nėra labai populiarus dviračių sportas, todėl į varžybas kviečiamos Europos komandos, kad populiarintų dviračių sportą Kinijoje“.

Viskuo pasirūpinta

Š. m. spalio 23 d. dalyvavęs pirmąkart surengtose vienadienėse „Tour of Taihu Lake“ (1.2.) lenktynėse Kinijoje (Wuxi, JiangSu Prov.), Marius Bernatonis portalui „Balsas“ sakė buvęs daug kuo nustebintas, bet ir daug kuo žavėjęsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Varžybos buvo suorganizuotos tikrai gerai. Pagal UCI jos 1.2. kategorijos, bet pasijautėm kaip Europos 1.1. kategorijoje. Keliai visiškai užtverti buvo. Dieną prieš tai važiavome trasa, nes trasa buvo ratais, tai buvo plaunamas kelias, tas mus irgi nustebino.Varžybas transliavo Kinijos TV, ko nebūna Europoje per 1.2. kat. varžybas“.– pasakojo Marius Bernatonis.

„Varžybų lygis truputį skiriasi, lyginant su Europa. Europoje tikrai kietesnės varžybos. Pas juos ir dviračiai, ir visa dviračių technika truputį silpnesniame lygyje. Aišku, yra ir gerų dviračių, ir gerų dviratininkų, bet lygis dar skiriasi. Tačiau organizatoriai apmoka viską – bilietus, pragyvenimą, viską. Kiekviena komanda turi po savo gidą, kuris(kuri) kalba angliskai, turi mašiną. Į oro uostą irgi atvažiuoja, pasiima ir nuveža atgal, niekuo nereikia rūpintis...“.– su pavydu prisiminė dviratininkas.

REKLAMA

Daugiau prizinių vietų!

Kaip vieną iš patraukliausių privalumų Marius Bernatonis paminėjo didesnius šansus „Tour of Taihu Lake“ lenktynių dalyviams patekti į prizines vietas, kurių, deja, nebuvo lemta pasiekti komandai „Atlas Personal“.

„Varžybas darė ne kinai, o Europos komandos, nes visi buvo suinteresuoti priziniais pinigais“.– pastebėjo Šveicarijos kontinentinei komandai atstovaujantis Lietuvos dviratininkas, paaiškinęs, kad „Kinijoje priziniai pinigai yra tikrai didesni ir iki 40 vietų, kuomet Europoje būna tik iki 20 vietų“.

REKLAMA

Lenktynės Kinijoje – neeilinės

Marių Bernatonį, su portalu „Balsas“ pasidalinusį įspūdžiais iš naujųjų Kinijos lenktynių „Tour of Taihu Lake“, sukvietusių daugiau kaip 100 dviratininkų iš 20-ies komandų, atvykusių iš 11 šalių ir regionų (įskaitant Kiniją), papildė kitas dviratininkas, šiemet tapęs Lietuvos plento čempionu,– Vytautas Kaupas.

Dviratininkas V. Kaupas (kairėje) su dviračių sporto gerbėjomis Kinijoje, Hainane (asm. nuotr.)

Dviratį pradėjęs minti Vilniuje, o užsigrūdinęs Belgijoje, Tomo Vaitkaus vienmetis Vytautas Kaupas (28) jau dvejus metus atstovauja Liuksemburgo kontinentinei komandai „Differdange“, kurios nariu nuo kitų metų (2011) bus ir jaunesnysis jo brolis – Gediminas Kaupas (buv. „Soenens-Jartazi“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būdamas Belgijos komandose, turėdavau dirbti komandos lyderiams, pvz., Stefanui van Dijkui, Janekui Tombakui ar Alanui Davisui ir t. t. O būdamas „Differdange“, galiu siekti savo rezultatų“.– džiaugėsi Vytautas Kaupas, šiemet turėjęs ir unikalią galimybę su komanda lankytis Kinijoje.

Varžybos – aukšto lygio

Po š. m. spalio 11 – 19 d. vykusių 5-ųjų daugiadienių lenktynių „Tour of Hainan“ (2.HC; 9 etapai), Hainano saloje, V. Kaupui susidarė įspūdis, kad „kinai mėgsta dviračių sportą ir organizacija lenktynes buvo labai aukštame lygyje“.

REKLAMA

„Lenktynių organizacija buvo aukštam lygy. Keliai, palyginus, buvo geri. Kai trasos eidavo pakrante ar kai pasukdavome į kalnus, tik tada jau reikėjo apvažinėti duobes. O daugiau – prabangūs viešbučiai, kiekvienos vakarienės metu būdavo šou programa, koncertai ir pan. Lenktynių atidarymas vyko paplūdimyje. Tokios organizacijos galėtų pavydėti daugelis Europos lenktynių“.– teigė dviratininkas, kuriam 9 dienas trukusios lenktynės Hainano saloje „buvo sunkios dėl aklimatizacijos ir karščio“, tačiau neišdildomą įspūdį paliko pačią pirmąją lenktynių dieną netikėtas „Mis Pasaulis“ merginų paradas ir pažintis su „Mis Lietuva“.

REKLAMA

Didelė konkurencija

„Dviračių sportas Kinijoje dar tik pradeda populiarėti ir kilti, vis atsiranda naujų lenktynių kaip šitos daugiadienės, organizuojamos tik 5-tą kartą. Pačių kinų [dviratininkų] lygis nėra aukštas, bet didelę konkurenciją sudarė komandos iš Europos ir Kazachstano. Žiūrovų būdavo pilnos gatvės, tiek prieš startą, tiek finiše. Dėl spaudos negaliu nieko pasakyti, nes jų hieroglifų nesuprantu“.– juokėsi Vytautas Kaupas, galintis patvirtinti tik tai, kad „laikraščiuose mirgėdavo nuotraukos iš lenktynių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norisi sugrįžti...

„Apie „Tour of Pekin“ nelabai ką galėčiau pasakyti, nes nesu jose dalyvavęs, bet šiaip yra geras ženklas, kad lenktynės atsiranda, būtų blogiau – jei jos būtų stabdomos“.– mano Vytautas Kaupas.

„Kinija – nuostabi šalis... Pasitaikius progai, norėčiau dar kartą ten nuvykti vien dėl to, kiek daug galima pamatyti to, ko nėra čia, Europoje. Pvz., ten beveik nėra eismo taisyklių! Visi važiuoja, kaip kas moka“.– negalėjo atsistebėti dviratininkas, kuriam, kaip pats sakė, „kas keisčiausia (!), kad per dvejas savaites nemačiau nei vienos avarijos“, užtat patyrė gamtos stichijos galią, kai dėl prasidėjusio uragano ir smarkaus lietaus buvo anuliuoti keli etapai.

REKLAMA

UCI mondializacija

UCI prezidentas Pat McQuaid išreiškė didžiulį pakylėjimą, sakydamas, kad, įtraukiant „Tour of Pekin“(„Tour of Beijing“) į Pasaulinį UCI varžybų kalendorių, UCI dviračių sporto mondializacijos strategija išsiplėtė į Rytus.

„Dėka šių aukšto lygio lenktynių, papildysiančių jau esamas plataus pasirinkimo galimybes, Azijos dviračių sportas leis pristatyti savus dviratininkus, komandas ir rėmėjus, o taip pat gausius industrijos gamintojus. Po „Tour Down Under“ Australijoje ir „GP de Quebec“ ar „GP de Montreal“ Amerikoje, UCI World Tour yra garbė praplėsti savo horizontą į Azijos kontinentą, ir ypač šią nuostabią šalį – Kiniją, pasiūlusią mums savąjį „Tour of Pekin“.– džiaugėsi UCI prezidentas Pat McQuaid.

REKLAMA

Paskatino – 2008-ųjų Olimpiada

„Mes visi puikiai žinome, kad Azija yra didžiulis talentų ir mūsų sporto aistruolių okeanas, ir aš esu įsitikinęs, kad šis judėjimas atneš begalinę naudą“.– sakė P. McQuaid.

Beijing sporto būstinės direktorius M. Li, savo ruožtu, pareiškė, kad „mintis suorganizuoti tokias lenktynes kaip „Tour of Beijing“ būtų likusi neįgyvendinta, jei jų šalis ir miestas „nebūtų turėję garbės surengti olimpines žaidynes [2008 m.,– balsas.lt]: tai unikalus paveldas, davęs didžiausią postūmį mūsų iniciatyvai“.

REKLAMA
REKLAMA

Tour of Beijing skatins savo gyventojus atsisakyti automobilių ir dažniau sėsti ant dviračių, kurie, be kita ko, yra tradicinė transporto priemonė Kinijoje“.– sakė M. Li.

Pat McQuaid, pristatydamas šią naujovę, pabrėžė, kad „lenktynių dosjė yra nepriekaištingos kokybės“ ir kad tai „teikia perspektyvų „Tour of Beijing“ varžyboms UCI World Tour kalendoriuje“.

*

„Tour of Hainan“ – nuo 2006 m., o „Tour of Taihu Lake“ – nuo 2010 m. sudaro UCI Asia Tour kalendorių, o „Tour of Pekin“ (arba „Tour of Beijing“) bus įtrauktas į UCI World Tour kalendorių nuo 2011 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų