REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviprasmiškas Vakarų lyderių vizitas Maskvoje

 Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai planuoja trečiadienį susitikti Minske ir tęsti galimų Ukrainos krizės sprendimų derinimą. Kaip vertinti nesibaigiančias derybos dėl konflikto Ukrainoje sureguliavimo?

 Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai planuoja trečiadienį susitikti Minske ir tęsti galimų Ukrainos krizės sprendimų derinimą. Kaip vertinti nesibaigiančias derybos dėl konflikto Ukrainoje sureguliavimo?

REKLAMA

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir mokslo instituto direktorius profesorius Ramūnas Vilpišauskas, „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso,“ komentuodamas praėjusio penktadienio Vokietijos ir Prancūzijos lyderių vizitą Maskvoje teigė, kad jį galima vertinti dviprasmiškai:

„Viena vertus, tai rodo,kad Angela Merkel ir Fransua Olandas linkę imtis iniciatyvos, nestebėti pasyviai to, kas vyksta Ukrainoje, kur kasdien žūva žmonės. Tokia iniciatyva sveikintina. Bet, kita vertus, vizitas į Maskvą, Rusijos vadovybės požiūriu, rodo Vakarų silpnumą. Tai Rusijos vadovai panaudoja, kaip įrodymą, kad Vakarai nori daryti nuolaidų. Vadinasi, Rusijos pozicija teisinga. Būtent tokia nuostata pristatoma Rusijos gyventojams. Derybų rezultatų kol kas nematyti. Tik girdime apie, kad jos bus tęsiamos. Labai sunku suderinti tokias skirtingas pozicijas. Rusija, kai kalbama apie procesą, kalba panašiai, kaip ir Vakarai, kad reikia stabdyti karinį procesą, bet iš tiesų daro visiškai priešingai ir nerodo jokio noro, kad paliaubos būtų įtvirtintos. Jeigu Vakarai laikysis tų vertybių,tarptautinių principų, kurie galioja daugiau, nei pusę šimtmečio, sunku įsivaizduoti, kad Vakarai sutiks su tuo, ką veikiausiai norėtų įgyvendinti Rusija ir jos remiami separatistai“,– kalbėjo R. Vilpišauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Rytų Europos studijų centro analitikas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad Rusijos prezidentas siekia kelių pagrindinių tikslų:

REKLAMA
REKLAMA

„Putinas yra labai aiškiai apibrėžęs, ko jis nori. Būtent prie to jis ir stumia Vakarų lyderius. Jis siekia gauti garantijų,kad Ukraina niekada neteps NATO, galbūt ir ES nare,kad Ukraina judėtų federacinės sanklodos link. Ukrainos prezidentas P. Porošenka jau užsiminė, kad šitą klausimą gali atiduoti spręsti referendumu. Aišku, jis nori padaryti taip, kad Donbaso regionas liktų Ukrainos sudėtyje. Bet realiai jį kontroliuos Rusija. O visi tie žmonės, kuriuos drąsiai galime vadinti teroristais, tame regione taps kone valstybės tarnautojais, merais ar gubernatoriais. Štai ko nori Putinas“, – sakė L. Kaščiūnas.

REKLAMA

Tuo metu Vašingtone viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel, L. Kasčiūno teigimu, bandys įkalbėti JAV prezidentą Baraką Obamą netiekti Kijevui letalinių ginklų. Analitikas įsitikinęs, kad Vašingtonas turėtų teikti ginklų UKrainai, nes būtent tai ir atgrasytų Rusiją, padidintų jos intervencijos Ukrainoje kaštus ir leistų perimti iniciatyvą Vakarams.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų