REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutiniu masinės vakcinacijos etapu, kuris prasidės gegužės 31 d. nuo COVID-19 jau numatyta skiepyti ir 16–34 m. amžiaus asmenys. Vis dėlto kol kas yra tik viena vakcina, kuria galima skiepyti 16 m. jaunuolius. Kaip teigė ministras Arūnas Dulkys, apskritai vaikų skiepijimas nuo koronaviruo infekcijos dar yra ateities klausimas.

Paskutiniu masinės vakcinacijos etapu, kuris prasidės gegužės 31 d. nuo COVID-19 jau numatyta skiepyti ir 16–34 m. amžiaus asmenys. Vis dėlto kol kas yra tik viena vakcina, kuria galima skiepyti 16 m. jaunuolius. Kaip teigė ministras Arūnas Dulkys, apskritai vaikų skiepijimas nuo koronaviruo infekcijos dar yra ateities klausimas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus masinės vakcinacijos etapų planą į jį įtraukti ir pilnametystės nesulaukę asmenys. Tačiau kol kas jie gali būti skiepijami tik viena iš turimų vakcinų.

„Manau, labai svarbu yra pasakyti, kad asmenims nuo 16 m. šiuo metu gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų. Tai yra „Pfizer-BioNTech“ gamintojo „Comirnaty“ vakcina. Kitos vakcinos skirtos žmonėms nuo 18 m.“, – spaudos konferencijos metu pažymėjo ministras.

Kaip tikslino ministerija, jiems gali būti pasiūlyta tiek minėtoji vakcina, tiek „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

REKLAMA
REKLAMA

A. Dulkys negalėjo pasakyti, kiek šalių vakcinuoja vaikus nuo 16 m. Kita vertus, jis pabrėžė, kad apskritai vaikų skiepijimas nuo koronaviruso yra ateities klausimas.

REKLAMA

„Dėl vaikų vakcinavimo: šita tema kovido kontekste yra dar tik tyrimų eigoje. Čia, matyt, yra ateities klausimas“, – sakė ministras.

Dar nuo birželio tikisi, kad bus leista skiepyti ir 12–15 m. paauglius

Bendrovė „BioNTech“ neseniai pranešė besitikinti, kad jos vakcina nuo COVID-19, sukurta bendradarbiaujant su farmacijos milžine „Pfizer“, nuo birželio mėnesio bus leidžiama skiepyti 12–15 metų vaikus Europoje.

Ši vokiečių bendrovė yra „baigiamajame etape“ ruošiantis paprašyti Europos priežiūros institucijų suteikti reikiamą leidimą, savaitraščiui „Der Spiegel“ pareiškė „BioNTech“ vadovas Uguras Sahinas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo duomenų vertinimas „vidutiniškai trunka nuo keturių iki šešių savaičių“, pridūrė jis. Vaikų skiepijimas laikomas svarbiausiu kitu žingsniu kolektyvinio imuniteto ir pandemijos nutraukimo link.

Galimybė imunizuoti vyresnius vaikus iki kitų mokslo metų pradžios taip pat sumažintų įtampą tėvams, priverstiems derinti nuotoliniu būdu besimokančių vaikų priežiūrą su savo darbu.

„Labai svarbu sudaryti vaikams galimybę grįžti į įprastą mokyklinį gyvenimą ir leisti jiems susitikinėti su šeimos nariais ir draugais“, – „Der Spiegel“ sakė U. Sahinas. „BioNTech“ ir „Pfizer“ anksčiau šį mėnesį jau kreipėsi į JAV priežiūros tarnybas prašydamos skubos tvarka leisti skiepyti jų preparatu 12–15 metų vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

U. Sahinas teigė besitikintys netrukus pateikti panašų prašymą Europos vaistų agentūrai (EVA). Toks žingsnis žengtas „BioNTech“ ir „Pfizer“ kovo pabaigoje paskelbus, kad 3-ojo etapo klinikiniai jų vakcinos tyrimai su 12–15 metų vaikais parodė, kad jiems suteikiama 100 proc. apsauga nuo koronavirusinės infekcijos.

Abi kompanijos taip pat siekia kuo skubiau gauti leidimą skiepyti vyresnius nei šešių mėnesių vaikus. „Liepą galėtų būti gauti pirmieji 5–12 metų asmenų rezultatai, o rugsėjį – jaunesnių vaikų rezultatai“, – pažymėjo U. Sahinas. Jo teigimu, atliekami tyrimai „tekia daug vilčių“, kad „vakcinos suteikia vaikams labai gerą apsaugą“.

REKLAMA

Serga rečiau, bet neišvengia komplikacijų

Pasak specialistų, nors vaikai nors ir serga rečiau ir lengviau, visgi susirgus gali pasireikšti ir labai rimtos komplikacijos.

Nors COVID-19 laikoma pavojingiausia vyresniems gyventojams, štai Vilniaus ir Kauno ligoninėse gydyti ir keli šimtai šia liga užsikrėtusių vaikų, kai kurie jų sirgo sunkiai, teigia įstaigų medikai.

Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Vaidotas Gurskis tikina, kad nuo sausio į klinikas buvo atvežta 10 vaikų, kurie sirgo koronavirusu – vienas jų sunkiai. Šiuo metu čia gydomas vaikas, kuriam nustatyta itin sunki koronaviruso forma.

„Tai dabar vienas pacientas pas mus gydosi, kuris reikalauja deguonies terapijos, būklė gerėja. Jau jam šiandien deguonies terapija yra nebeskiriama. O iki tol buvo tiekiama didelės tėkmės deguonies terapija būtent sergantis pneumonija“, – sako Vaikų intensyvios terapijos skyriaus vadovas Vaidotas Gurskis.

Pasak Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėjos, per visus metus į ligoninę atvyko apie 500 vaikų, kurie sirgo koronavirusu. Kai kurie jų po apžiūros buvo paleisti gydytis į namus, kitiems gi prireikė ir deguonies terapijos. Pasak medikės, sunkiau serga vyresni vaikai nei darželinukai. Tiesa, daugėjant sergančiųjų atsiranda ir daugiau vaikų su komplikacijomis, kurios pasireiškia po koronaviruso. Kai kuriuos tenka guldyti ir į Intensyvios terapijos skyrių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų