Oficialu: pirmasis masinės vakcinacijos etapas – jau nuo gegužės 10 d. atnaujinta 11.19 val.: masinė vakcinacija – nuo gegužės 31 d.

Jau nuo kitos savaitės žadama visose savivaldybėse leisti skiepyti vyresnius nei 55 m. amžiaus žmones, o jau mėnesio pabaigoje tą galės padaryti visi norintieji.

Ministras konstatavo, kad vakcinacijos pažanga dėl savivaldybių specifikos yra skirtinga, bet pradėta diskusija, kaip suvienodinti procesą, ypač kai Lietuvą pradeda pasiekti didesni vakcinų kiekiai.

„Nuo gegužės 10 d. mes startuotume su plačiosios visuomenės vakcinacija ir kiekvieną savaitę skiepijimas būtų atveriamas vis naujai amžiaus grupei. Tai reiškia, kad nuo gegužės 10 d. būtume stengtis būti vieningi ir sudaryti galimybę skiepytis visiems 55+ metų amžiaus gyventojams“, – aiškino A. Dulkys.

Nuo gegužės 17 d. būtų kviečiami vyresni nei 45 m. amžiaus asmenys, nuo 24 d. – vyresni nei 35 m. O nuo gegužės 31 d. – jau ir visi kiti, vyresni nei 16 m.

„Tačiau prioritetinių grupių sąraše esantys žmonės, kurie dar nevakcinuoti, jie taip pat būtų kviečiami skiepytis bet kuriuo metu, kaip buvo ir iki šiol“, – pridūrė ministras.

Jis teigė besiviliantis, kad gegužės 17 d. jau veiktų bendra registracijos sistema vakcinacijai.

Veiks bendra registracijos sistema

„Registruotis būtų galima spustelėjus savivaldybių svetainėse būsimas tam tikras nuorodas, taip pat – koronastop puslapyje. Visi keliai nuvestų į vieną tą pačią sistemą. Taip pat veiktų vienas skambučių centro numeris – karštoji linija 1808“, – tvarką aiškino ministras.

Taip pat jis nurodė, kad bus galima ne tik pačiam registruotis, bet ir užregistruoti kitą asmenį.  

„Šiai dienai jau 17 savivaldybių yra prisijungusios, reiškia, jau vyksta vakcinavimo laikų takelių kėlimas į sistemą ir kai tik bus pasirengta, bus kviečiama gyventojus registruotis būtent elektroniniu būdu“, – teigė ministras.

„Tos savivaldybės, kurios šiuo metu naudojasi savo elektronine registravimo sistema, vėliau pereis prie bendros. Vilnius ir Kaunas jau tai darys automatiškai, nes ta sistema yra ta pati“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Šiuo metu kai kurios savivaldybės jau yra pradėjusios vakcinaciją pagal amžiaus grupes: kviečia skiepytis 55-erių ir vyresnius, o kai kurie ir 45-erių bei vyresnius gyventojus.

Kartu ministras įspėjo, kad vakcinacijos planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Kaip pažymi minsiterija, asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.  

Intervalo tarp dviejų „AstraZeneca“ dozių trumpinti neplanuoja

Savivaldybės siekiant spartinti vakcinaciją siūlo trumpinti terminą, kada suleidžiama antra „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozė.

„Turime rimtų iššūkių siūlydami arba įkalbindami gyventojus pasiskiepyti vieno gamintojo – visiems žinomo – vakcina. Ji tikrai nepopuliari, nepriklausomai, ar organizuojamos gyvos eilės, ar kažkaip kitaip“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Paklaustas, ar visgi neketinama ankstinti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina, A. Dulkys teigė, kad jei tai taptų pagrindine priežastimi, kodėl vakcinos užsiguli, teks persvarstyti sprendimus.

Dar trečiadienį po Vyriausybės posėdžio jis sakė, kad  startuoti su etapine vakcinacija pagal amžiaus grupes vis tik planuojama  su tuo pačiu savaičių skirtumu:

„Mėginsime pasieti kuo platesnį žmonių skaičių, kurie vakcinuotųsi. Vėliau, aišku, žiūrėsime, kas vyksta, kokia situacija su vakcinų likučiais, atsargomis, kita logistika. Ir gali būti, kad ateityje peržiūrėsime šį sprendinį priklausomai nuo to, kokią turėsime bendrą situaciją, kiek turėsime vakcinų, kaip vyks vakcinacija.“


Rašyti komentarą...
T
Teisibe
2021-05-06 10:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu dulkis ir simonite ta vakcina susileidzia sau i gera vieta nesirosiu buti badomasis triusis nesileisiu sau nuodu :-)
Atsakyti
-8

J
Jonas
2021-05-06 11:03:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas iš tos vakcinacijos: kaukės, atstumai, dezinfekcija išlieka.
Atsakyti
-5

A
Asa
2021-05-06 11:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepykites kam yra noras, kas nenorit nesikiepykite. Sergamumo rodikliai keisis tada kada reikes o ne tada kada kazkas pasiskiepys ar ne. Siaip rekomenduoju skiepytis- nzn kas nutiks po kurio laiko su jusu sveikata bet juk PSO tikrai negali zaloto zmoniu samoningai rekomenduodami skiepus. As tikiu kad visos farmacijos kompanijos mums tik nori padeti. Jei turite kitokia nuomone tai ja ir turekite. Dar tikejau sviesiu rytojumi komunizme.. kaip zinote neisauso.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų