REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė tiek buvusio Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento Bronislavo Vyšniausko ir dviračių sporto trenerio Antano Jakimavičiaus, tiek prokurorų skundus ir paliko galioti ankstesnį teismo sprendimą, kuriuo sporto treneriams už dopingo platinimą buvo skirtos 5 tūkst. eurų baudos. 

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė tiek buvusio Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento Bronislavo Vyšniausko ir dviračių sporto trenerio Antano Jakimavičiaus, tiek prokurorų skundus ir paliko galioti ankstesnį teismo sprendimą, kuriuo sporto treneriams už dopingo platinimą buvo skirtos 5 tūkst. eurų baudos. 

REKLAMA

Pasak teismo, abu nuteistieji apeliaciniais skundais siekė išteisinimo ir teigė dopingą laikę tik savo reikmėms, dėl turimų sveikatos problemų. 

Bylą nagrinėję teisėjai šiuos argumentus atmetė ir nusprendė, kad platinimo faktą įrodo B. Vyšniauskio ir A. Jakimavičiaus laikytų medžiagų kiekis ir jų rūšių įvairovė bei kiti byloje surinkti įrodymai. 

Šių metų sausį Klaipėdos apylinkės teismo priimtą sprendimą buvo apskundę ir prokurorai, kurie nuteistiesiems prašė skirti 102,5 tūkst. eurų siekiančias baudas. Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, tokio dydžio bauda prieštarautų bausmės proporcingumo ir teisingumo reikalavimams. 

REKLAMA
REKLAMA

Teisėjų teigimu, baudos abiem treneriams paskirtos teisingai, jas skiriant tinkamai atsižvelgta į nusikaltimo pobūdį bei nuteistųjų charakteristiką. 

REKLAMA

Pirmosios instancijos teisme kaltinimų buvo sulaukęs ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, jį Klaipėdos apylinkės teismas išteisino, o šios nuosprendžio dalies nei viena iš bylos šalių neskundė. 

Bylos duomenimis, B. Vyšniauskas neteisėtai gabeno daugiau nei 1 tūkst. įvairių tablečių, kapsulių ir gelių, kurie priskiriami anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat treneris ir federacijos vadovas visa tai laikė bute turėdamas tikslą šiuos preparatus platinti.

Tuo metu A. Jakimavičius turėdamas tikslą platinti neteisėtai laikė ir gabeno vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, taip pat 48 ampules su preparatais, kurie įrašyti į dopingo medžiagų sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip anksčiau skelbė prokuratūra, 2018-aisiais, per kratas B. Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta apie 20 flakonų, 40 pakuočių, 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių draudžiamų medžiagų, priskiriamų anabolinių ir androgeninių steroidų grupei.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros skundą.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nedelsiant, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Prabilo apie susidorojimą

Tv3.lt primena, kad dar 2018 m. B. Vyšniausko namuose buvo atliktos kratos, jų metu buvo rasta nemažai draudžiamų medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su manimi nori susidoroti. Kito paaiškinimo neturiu. Niekam jokio dopingo niekada nedaviau ir neplatinau, net atvirkščiai – visada savo auklėtiniams kartojau, kad nieko neleistino negalima vartoti“, – tada teisintis bandė B. Vyšniauskas.

Šiais metais Lietuvos antidopingo federacija paskelbė, kad B. Vyšniauskas dėl draudžiamų metodų naudojimo ir medžiagų laikymo yra diskvalifikuojamas 10 metų.

Lietuvos antidopingo agentūra 73 metų vyrą nubaudė iki šiol rekordine bauda. Tokios trukmės nuobaudos Lietuovje dar nėra buvę, o oficialiai į sportą B. Vyšniauskas galės grįžti tik 2030 metais.

Pažeidimai nustatyti ir įrodyti tiriant sunkiaatlečių Žygimanto Stanulio ir Irmanto Kačinsko bylas. Šie du sportininkai yra nušalinti dviem metams. Nustatyta, kad treneris B. Vyšniauskas šiems sportininkams skyrė uždraustus metodus.

REKLAMA

B. Vyšniauskas 2017 metais buvo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijoje buvo išrinktas antrai kadencijai ir taip beveik du dešimtmečius buvo šios federacijos prezidentas.

2018 metais Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) B. Vyšniauską paskelbė garbės nariu. B. Vyšniauskas laikomas Lietuvos sunkios atletikos tėvu, tačiau jo auklėtiniai turėjo daug bėdų dėl dopingo.

Jo sūnus, keturių olimpinių žaidynių dalyvis Ramūnas Vyšniauskas per karjerą du kartus buvo diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilas. Diskvalifikuotas buvo ir pasaulio vicečempionas bei olimpinis prizininkas sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų