• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus dailės akademija (VDA) taps pirmąja visuomeninės paskirties įstaiga Lietuvoje, kuriai bus pasiūlytos inovacinės kelrodžių sistemos idėjos.

REKLAMA
REKLAMA

Kelrodžių koncepcijos bus sukurtos rugsėjo 14-30 d. Europos kultūros sostinėje Vilniuje vyksiančio tarptautinio dizaino projekto „Dizainas miestui“ dalies „KELRODŽIAI/WAYSHOWING“ metu.

REKLAMA

„KELRODŽIAI/WAYSHOWING“ – viena iš daugialypio projekto „Dizainas miestui“ dalių, kurioje dalyvaus 9 dizaino studentai iš Lietuvos ir 9 jaunieji kūrėjai iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Olandijos, Suomijos. Jaunųjų menininkų kūrybinėms dirbtuvėms ir visam „KELRODŽIAI/WAYSHOWING“ projektui vadovaus profesorius Per Mollerup, dizaino technologijas ir pritaikymą dėstantis Danijos, Norvegijos, Australijos ir kitų šalių universitetuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis projekto tikslas – išanalizuoti esamą kelrodžių situaciją Vilniuje, Dailės akademijoje ir pateikti idėjas, kaip dizaino priemonėmis palengvinti nuolatiniams lankytojams ir svečiams kelią į norimą vietą, kaip sukurti harmoningą kelrodžių informacinę terpę, natūraliai įsiliejančią į miesto infrastruktūrą. VDA buvo pasirinkta, nes joje vyksta aktyvus visuomeninis gyvenimas, rengiamos parodos, seminarai, konferencijos, o akademiją sudaro skirtingi pastatai, todėl lankytojams ir svečiams yra sunku orientuotis ir rasti norimą tašką, šlubuoja ir vidinė komunikacija. Tuo labiau kad pastatus skiria Šv. Onos ir Šv. Bernardinų bažnyčios, gamtos objektai – Sereikiškių parkas, Vilnelė. Projekto metu akademijai bus pasiūlytos kelios novatoriškos idėjos, pagelbėsiančios pagerinti orientacijos sistemą tiek vidaus patalpose, tiek aplinkoje“, – pasakojo projekto kuratorius VDA Dizaino katedros profesorius Audrius Klimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, norint pritraukti kuo daugiau svečių reikia ne tik turėti ką pristatyti, bet ir sugebėti tai aiškiai, paprastai ir įvairiomis kalbomis parodyti.

„Gera kelrodžių sistema taupo laiką, leidžia išvengti sumaišties ir parodo miesto ar įstaigos rodomą dėmesį svečiams – tuo prisidedama prie bendro teigiamo įvaizdžio formavimo. Tuo tarpu pas mus itin dažnai išgirsi klausimą iš miesto svečių, kaip nuvykti į oro uostą, parką ar viešąjį tualetą. Vadinasi, kelrodžių problema yra aktuali visam Vilniaus miestui. Bandymai kurti pavienius, nesistemingus sprendimus tikrai neduos rezultatų. Ar daug svečiui iš kitos šalies pasako nuoroda lietuvių kalba „vaizdingas maršrutas“, - svarstė VDA dėstytojas.

REKLAMA

Projekto metu tarptautinė studentų grupė išklausys įžangines paskaitas, kūrybinių dirbtuvių metu surinks, išanalizuos ir apibendrins medžiagą apie dabar egzistuojančių kelrodžių būklę. Tyrimo metu išryškintas problemas projekto dalyviai pamėgins išspręsti pasiūlydami kompleksinę, novatorišką, racionalią kelrodžių sistemą Vilniaus dailės akademijai. Kūrybinės dirbtuvės vyks rugsėjo 14-29 d. Dailės akademijoje, Dizaino katedroje, o rezultatai bus pristatyti rugsėjo pabaigoje.

REKLAMA

Projekto vadovas profesorius Per Mollerup jau ne pirmą kartą analizuoja Lietuvos dizaino panaudojimo praktikoje galimybes. 2008 m. Vilniaus dailės akademijos įgaliojimu Mollerup vadovaujama Dizaino laboratorija www.mollerup-designlab.com išanalizavo Lietuvos profesionaliojo dizaino naudojimą kaip konkurencinį faktorių ir pasiūlė praktines Lietuvos dizino vartojimo skatinimo priemones. 2008 m. kovą pristatytas tyrimas sulaukė didžiulio valdžios institucijų, dizaino profesionalų ir plačiosios visuomenės susidomėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Mollerup yra Nacionalinės Oslo Menų akademijos (Norvegija) ir Swinburno technologijos universiteto (Australija) profesorius, Mollerup Dizaino laboratorijos Kopenhagoje generalinis direktorius, žinomas tarptautinių dizaino studijų ir publikacijų autorius, žurnalų „Mobilia Design Magazine“ ir „Tools Design Journal“ leidėjas bei redaktorius. Būtent jis pirmasis pasaulyje parašė knygą apie nuorodų sistemas „Wayshowing“.

REKLAMA

Šis žymus dizaino specialistas rugsėjo 14 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje skaitys viešą paskaitą, į kurią kviečiami visi besidomintys dizaino aktualijomis.

„KELRODŽIAI/WAYSHOWING“ yra viena iš dizaino praktinę naudą miesto gyvenimui atspindinčio projekto „Dizainas miestui“ dalių. Iki š.m. lapkričio pabaigos vyksiantį daugialypį projektą taip pat sudaro: „Uniformos miestui“, kur bus bandoma sukurti uniformų projektus Vilnių prižiūrinčių įstaigų darbuotojams; „Raidės iš miesto – žodžiai į miestą“, padėsiančios spręsti kultūros paveldo problemas; „Tarptautinės dailininko knygos kūrybinės dirbtuvės Vilnius 2009“ ir „Judantis peizažas“, pristatysiantys naujus dizaino, žmogaus ir erdvės sąveikos būdus; „TM Miestas“, perteiksiantys modernias šilkografijos naudojimo metodikas; filmų festivalis „Dizaino dokumentika“ ir tarptautinis socialinių plakatų konkursas „Vilnews of the World“.

„Dizainas miestui“ yra vienas iš trylikos edukacinės meno programos „Europos menų mokykla“ projektų. Šiuo projektu Lietuvos visuomenei, Vilniaus gyventojams bei užsienio svečiams siekiama pristatyti įvairias dizaino panaudojimo formas ir galimybes gerinant miesto aplinkos kokybę, drauge su užsienio šalių menininkais sukurti ir pasiūlyti naujus dizaino objektus Vilniaus mieste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų