REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BBC skelbia, kad viena privati mokykla Didžiojoje Britanijoje nusprendė pamokų pradžią perkelti iš 9 val. ryto į 13.30 val. Tai, pasak mokyklos vadovų, turės teigiamos įtakos moksleivių mokslo rezultatams ir sumažins stresą. Vėliau prasidedančios pamokos baigsis 19 val.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos išplatintame pranešime sakoma, kad paauglių biologinis laikrodis veikia taip, kad jie vėlai gulasi miegoti, ir vėlai pabunda.

REKLAMA

Miego srities ekspertas profesorius Francesco Cappuccio sako, kad „biologinis laikrodis“ reguliuoja žmonių norą miegoti ir prabusti, tačiau paauglių šis „laikrodis“ šiek tiek vėluoja.

Warwick Medicinos universiteto profesorius F.Cappuccio sako, kad „vėluojantis laikrodis“ lemia tai, kad paaugliai vėliau prabunda ir vėliau užmiega. Tačiau su amžiumi ši problema kaip taisyklė išnyksta.

„Jeigu esame mieguisti, tai tokios svarbios funkcijos kaip dėmesio koncentracija, gebėjimas mokytis, reakcija į aplinką ir kiti svarbus gebėjimai tampa prislopinti“, - sako profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak profesoriaus neišsimiegojimas dažnai nulemia prastą užduočių vykdymą ar net blogą elgesį ir kitas ilgalaikes neigiamas pasekmes. Mokyklos sprendimą pavėlinti pamokų laiką,

profesorius įvertino, kaip ryžtingą sprendimą, kuris pagerins žinių įsisavinimo kokybę ir leis sulaukti geresnių rezultatų.

„Tai dėmesio vertas eksperimentas, ir būtų gerai palyginti šių ir ankstesnių moksleivių mokymosi rodiklius“, - pabrėžė profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų