Trečiadienį Saudo Arabijoje vykstančiame 45-ąjame Dakaro ralyje įvyko jau dešimtasis greičio ruožas, kuriame lenktynes tęsia ir šeši ekipažai iš Lietuvos.

Rokas Baciuška dešimtajame greičio ruože nuo motobagių lyderio atsiliko per  2 min. 30 sek. ir finišą pasiekė 4-tas. Lietuvis po šio greičio ruožo ir toliau pirmauja bendroje įskaitoje.

Laisvydas Kancius šiame greičio ruože nuo lyderio M. Medeiros atsiliko 10 min. 6 sek. ir užėmė 6-ą vietą.

Dešimtajame greičio ruože preliminariai 31-as finišavo Gintas Petrus, kuris nuo lyderio atsiliko per 29:55 min.

Vos po keleto minučių finišą pasiekė ir Tomas Jančys. Pastarasis preliminariai finišą pasiekė 21-as, o nuo lyderio atsiliko per 21:48 min.

Sunkvežimių įskaitos etape Vaidotas Paškevičius finišą pasiekė nuo lyderio atsilikdamas per 1 val. ir 40 sek.

Paskutinis iš lietuvių finišą pasiekė su sunkumais ir gedimais dešimtajame greičio ruože susidūręs Vaidotas Žala. Pastarojo laikas buvo 45-as, o nuo lyderio lietuvis atsiliko per 3:48:45 val.

Šį kartą greičio ruožas dalyviams buvo numatytas itin trumpas – tik 114 km, tačiau dar lenktynininkai turėjo įveikti 509 km pervažiavimų.

Pasak organizatorių, šiame greičio ruože dalyvių laukė tik 1 proc. smėlio, 9 proc. grunto ir net 90 proc. kopų.

Nepaisant to, kad greičio ruožas trumpas, tačiau dalyviai turėjo keltis itin anksti. Iš bivuako motociklininkai pajudėjo 2 val. 30 min. nakties, tuo tarpu kiti – 4 val. 40 min.

Etapo eiga:

16:27 val. V. Žala pasiekė finišą! Jo laikas šiandien 45-as.

15:34 val. V. Paškevičiaus finišas. Nuo lyderio lietuvis atsiliko per 1 val. ir 40 sek.

15:28 val. V. Žala sulaukė pagalbos ir pagaliau pajudėjo link finišo. Nuo lyderio lietuvis atsilieka per 3:40:44 val.

15:03 val. T. Jančys finišavo motobagių klasėje. Ekipažas preliminariai liko 21-oje vietoje, o nuo lyderio atsiliko per 21:48 min.

15:01 val. Finišavo G. Petrus. Nuo ruožo lyderio atsiliko per 29:55 min. ir užėmė maždaug 31-ą vietą.

13:24 val. R.Baciuška sėkmingai yra įveikęs 84 km ir juda link finišo.

13:01 val. R.Baciuška įveikė 60 km ir nuo E.Goczalo atsilieka 1 min. 18 sek.

13:04 val. V.Paškevičius įveikė 29 km ir rikiuojasi 7-as (+00:11:26).

12:39 val. 60 km jau įveikė 17 automobilių, V.Žala vis dar stovi jau daugiau nei 50 minučių.

11:58 val. V.Žala jau apie pusvalandį nejuda. 60 km įveikė jau ir lyderis S.Loebas.

11:27 val. L.Kancius pasiekė finišą! Šį kartą jis nuo lyderio M.Medeiros atsiliko 10 min. 6 sek. ir užėmė 6-ą vietą.

11:27 val. L. Kancius po 60 km išlieka šeštas.

11:28 val. V. Žala po 29 km yra antras.

10:20 val. R. Baciuška sako, kad šiandien reikės važiuoti atsargiai.

10 43 val. L. Kancius po 29 km yra šeštas.

Lietuvių startai:

10.00 val. Laisvydas Kancius („Story Racing“) | Bendra įskaita: 8 vieta, +18:21:19

10.48 val. Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“) | Bendra įskaita: 49 vieta, +67:59:32

11.56 val. Rokas Baciuška ir Oriol Vidal („Red BUll Can-Am Factory team“) | Bendra įskaita: 1

12.06 val. Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“) | Bendra įskaita: 24 vieta, +70:49:57

12.36 val. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“) | Bendra įskaita: 50 vieta, +70:12:53

12.37 val. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“) | Bendra įskaita: 20 vieta, +07:05:59