2024 m. Dakaro raliui Žala privalės ieškoti naujo pagrindinio partnerio

205
Vaidotas Žala oficialiai pasidalijo žinia, jog 2024 m. Dakaro raliui turės ieškoti naujo pagrindinio komandos partnerio. „2024 m. Dakarui ieškosime naujo pagrindinio komandos partnerio. Kiek netikėtas sprendimas, bet esame dėkingi „Teltonikai“ už suteiktą galimybę varžytis su Dakaro greičiausiais. Mums tai buvo istorinis šansas ir jį labai vertiname“, - savo socialiniuose tinkluose rašė V. Žala.

Į Lietuvą iš Dakaro sugrįžęs Kancius: „Šis Dakaras buvo gerokai lengvesnis“

Antradienio vakarą iš Dakaro ralio sugrįžo ir keturratininkas Laisvydas Kancius. Oro uoste lenktynininkas sakė, kad nors šis ralis jam buvo nesunkus, tačiau dabar labiausiai reikia poilsio. Nors nemaža dalis Dakaro dalyvių sakė, kad 2023 m. ralis buvo ypač sunkus, L. Kancius pateikė kitokią nuomonę. Anot jo, šiųmetinės lenktynės buvo daug lengvesnės nei prieš tai. „Šis Dakaras, man atrodo, buvo gerokai lengvesnis nei praeitais metais. Gal čia lėmė pasiruošimas.

Paaiškėjo Dakaro legendos traumos rimtumas: Sainzui lūžo du stuburo slanksteliai

Legendinis lenktynininkas Carlosas Sainzas šių metų Dakaro ralio devintajame greičio ruože suknežino „Audi“ automobilį. Po avarijos C.Sainzas buvo skraidinamas į ligoninę, tačiau tada persigalvojo, paprašė apsisukti ir sugrįžęs prie automobilio mėgino jį pataisyti. Avarija įvyko praėjus vos 6 devintojo greičio ruožo kilometrams, kuomet C.Sainzas su automobiliu šoktelėjo ir nusileido ant „nosies“ bei virto.

Susipažinkite: Dakaro etapą laimėjusios gražuolės istorija

Šių metų Dakaro ralyje istoriją toliau kūrė ispanė Cristina Gutierrez. 31-erių sportininkė buvo vienintelė moteris šių metų ralyje, kuriai pavyko laimėti greičio ruožą. Iš pradžių C.Gutierrez T3 motobagių įskaitoje laimėjo prologą, o paskutinę dieną triumfavo 14-ajame greičio ruože. Tiesa, tarp šių dviejų pergalių ispanei teko ištverti daugybę gedimų ir įvairiausių problemų, kurie ją nubloškė žemyn bendroje įskaitoje.

Rokas Baciuška: mes turėjome sustoti, nes kitaip iš mano kojų būtų likęs faršas

Su gėlėmis ir džiaugsmo šūksniais Lietuvos lenktynių sporto entuziastai vidurdienį pasitiko iš Dakaro grįžusį Roką Baciušką, iškovojusį aukščiausią apdovanojimą. Vos 23-ejų Rokas Dakare važiavo tik antrą kartą ir iškovojo antrąją vietą.  TV3 žinių „Dienos komentare“ lenktynininkas atsakė, su kokiomis nuotaikomis grįžo ilgą laiką lyderiavęs lietuvis.  Ilgą laiką rungtynių metu jūs buvote pirmas, tačiau paskutinę minutę nukritote į antrą vietą.

Juknevičius: apie pinigus Dakaro organizatoriams ir patirtas problemas karštųjų taškų beieškant

Praėjus kiek daugiau nei dviem savaitėms, 2023-ųjų Dakaras pasiekė finišą. Kartu su juo baigėsi ir Antano Juknevičiaus sau pačiam mestas iššūkis, tautiečiams parodyti ir papasakoti tai, kas lieka už kadro. Jis lydėjo Dakaro karavaną į kiekvieną greičio ruožą, atsidurdavo pačiame įvykių epicentre ir realiu laiku pranešdavo apie susiklosčiusią situaciją. Jau judėdamas Dubajaus link, A. Juknevičius dalijasi savo mintimis apie tai, kokių išvadų priėjo šiame Dakare.

Į Lietuvą Dakaro sidabrą parvežęs Baciuška: „Viduje esame čempionai“

667
Pirmadienio rytą iš Saudo Arabijos sugrįžo Dakaro ralyje dalyvavę lietuvių ekipažai. Antrąją vietą motobagių įskaitoje iškovojęs Rokas Baciuška buvo sutiktas su skanduotėmis ir garsiais plojimais. „Pirma vieta geriau būtų, bet yra kaip yra“, – paklaustas, ar sunki antroji vieta, šypsojosi lietuvis. Paskutiniame Dakaro etape su problemomis susidūręs jaunasis vairuotojas paleido iš rankų pergalę ir iškovojo Dakaro sidabrą.

Dakarą įveikusi Jančio komanda: „Išsitaškėm“

Sekmadienį paskutiniame Dakaro ralio greičio ruože Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas T4 motobagių įskaitoje finišavo 28-i. Bendroje įskaitoje „Mediafon team“ ekipažas užėmė 18-ą vietą. Tai – vos vienas iš dviejų lietuviškų ekipažų, šiemet užbaigusių visus Dakaro greičio ruožus ir gavusių tuos medalius, kurie skiriami oficialiai Dakare finišavusiems sportininkams. „Nepaleido mūsų nuotykiai net paskutinę dieną.

Paskutinį Dakaro ralio etapą laimėjęs Paškevičius: „Iš sunkvežimio išspaudėme viską“

Paskutinis Dakaro ralio greičio ruožas „Constra Racing“ komandai tapo ėjimu „Va Bank“. Lietuviai nusprendė iš gendančio sunkvežimio išpausti maksimumą. Rizika nebetausoti technikos davė vaisių – ekipažas laimėjo Dakaro ralio epilogą ir taip vainikavo šių metų pasirodymą sunkiausiose pasaulyje ralio reido lenktynėse.
Dakaras 2023 2023-01-15

Pasiekus finišą – Baciuškos ir jo šturmano emocijos: komanda nesutvardė ašarų

111
Rokas Baciuška Dakaro ralio T4 motobagių klasės bendroje įskaitoje finišavo antras. Iki galutinio finišo likus 20 km lietuviui neatlaikė priekinis kardanas, o tai mūsiškiui kainavo Dakaro Karaliaus titulą. Pasiekus finišą 23-ejų lietuvis R. Baciuška tramdė emocijas, o jo šturmanas Oriolo Vidalis nesulaikė ašarų. Kiek vėliau susigraudino ir už motobagio vairo buvęs R. Baciuška. „Ačiū visiems, kurie palaikė. Aišku, gaila, bet turėsime laiko atsigauti Lietuvoje. Čia yra gyvenimas.

Į Lietuvą grįžęs Žala: „Tai buvo greičiausias automobilis, kuriuo man yra tekę važiuoti“

89
Sekmadienį priešpiet į Vilnių iš Dakaro ralio grįžo Vaidotas Žala su komanda. Lenktynininką oro uoste pasitiko būrys artimųjų ir draugų, taip pat nuotaikingų staigmenų paruošė komandos pasveikinti susirinkę partneriai. Dėl pavarų dėžės gedimo V. Žalos ekipažas iš lenktynių automobilių klasėje buvo priverstas pasitraukti 12-ąjame greičio ruože ir Dakaro finišo nepasiekė.

Paskutinį Dakaro etapą laimėjęs Kancius: „Tai buvo mano greičio ruožas“

89
Paskutiniuosius pusantro šimto šių metų Dakaro kilometrų klaipėdietis Laisvydas Kancius tiesiog praskriejo ir užtikrintai laimėjo paskutinį Dakaro ralio greičio ruožą, kuris driekėsi Persijos įlankos pakrante. Finiše jį dainomis ir skanduotėmis pasitiko kelios dešimtys sirgalių iš Lietuvos. „Tai buvo mano greičio ruožas. Tokie man labai patinka – greiti, kur visą laiką važiuoji iki galo nuspaudęs akseleratorių,“ – įspūdžiais dalinosi L. Kancius.

Per plauką nuo Dakaro titulo: paaiškėjo, kas lemiamu metu nutiko Baciuškai

Sekmadienį lietuviai laukė istorinio momento – prestižiniame Dakaro ralyje T4 motobagių klasėje dėl čempiono vardo varžėsi Rokas Baciuška. Ilgą laiką bendros įskaitos lyderiu buvęs lietuvis lyderio poziciją itin apmaudžiai užleido paskutiniuose kilometruose. R. Baciuška galutinėje įskaitoje liko antras ir iškovojo vicečempiono titulą.  Iki finišo likus 20 km R. Baciuškos motobagis sustojo, o tai jam kainavo apie 20 min. itin brangaus laiko ir Dakaro čempiono titulą.

Jančys: „Pati nuobodžiausia diena per visą Dakarą – nesąmonė kažkokia“

Dakaro ralis jau netrukus pasibaigs, nors popieriuje liko vos viena diena, tačiau dalyviai puikiai žino - pozityvus planas pasikeisti gali bet kurią minutę. Ne išimtis ir 13-oji diena, būtent šiandien dar daugiau ekipažų ir solo lenktynininkų prarado viltį kovoti dėl medalių. „Mediafon“ komanda dar prieš pat ralį yra minėjusi, jog jų strategija - saugumas ir protas, būtent tai jiems padėjo išlaikyti 18-ąją vietą po visų 13 greičio ruožų.
Dakaras 2023 2023-01-14

Keturračių klasėje solidų rezultatą fiksuojantis Kancius: „Šiandien buvo žiauriai sunku“

Šiandien vyko priešpaskutinis, tryliktas Dakaro greičio ruožas. 185 km ilgio trasoje dominavo kopos – sportininkai palieka “Empty Quarter” dykumą ir važiuoja link finišo Persijos įlankos pakrante. Šiame greičio ruože L. Kancius parodė šeštą rezultatą, nuo lyderio atsilikęs kiek daugiau nei aštuonias minutes. „Buvo žiauriai sunku. Pirmus penkiasdešimt kilometrų dar pravažiavau gerame tempe, bet šitos kopos mane labai nukankino.
Dakaras 2023 2023-01-14
Į viršų