REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Margarita Pūdžiuvienė

Kiekviena moteris, kuri rūpinasi savo išvaizda, susiduria su viena bjauriausių grožio puoselėjimo procedūrų – nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimu. Nelaimei, neradus sau tinkamos priemonės, neretai oda suerzinama.

REKLAMA
REKLAMA

Savo rūpesčiu pasidalino Jurgita. Moteris keletą metų naudojo epiliatorių ir po vienos procedūrų ant odos atsirado rausvų taškelių. Kodėl taip galėjo nutikti, pasiteiravome dermatovenerologės Danutos Sakalauskienės, Tauragės ligoninės konsultacijų poliklinikos gydytojos.

REKLAMA

– Kai plaukeliai šalinami juos pešant, sudirgintame plauko folikule (vietoje, iš kurios auga plaukas) gali prasidėti uždegimas. Iš pradžių ta vietelė parausta, vėliau patamsėja. Kodėl taip nenutiko anksčiau? Galbūt paskutiniosios procedūros metu organizmas buvo jautresnis. Uždegimas turėtų praeiti. Tokiais atvejais dermatovenerologas skiria odos minkštiklius, kuriais reikia tepti kūną, – dėstė dermatovenerologė.

Pasak medikės, vis dėlto labiausiai oda sudirginama epiliuojant kūną.

– Plauką išrovus su šaknimis po kurio laiko toje vietoje formuojasi naujas plaukas. Jis būna plonesnis. Neretai, neprasiskverbdamas pro odą, jis lieka augti po ja. Kyla uždegimas, – aiškino dermatovenerologė.

REKLAMA
REKLAMA

Alergiją gali sukelti ir cheminiai depiliatoriai: losjonai, kremai, putos.

Depiliaciją patartina patikėti specialistams, tačiau tai nemažai kainuoja, tad moterys dažniausiai ją atlieka namuose. Kaip šalinti plaukelius, paskaito ant depiliacijai skirto produkto pakuotės arba internete. Ko gero, populiariausias plaukelių šalinimo būdas yra naudojant skutimosi peiliukus. Kosmetologai pataria naudoti juos su specialiomis apsaugomis, kad nebūtų pažeista oda. Pravartu paklausyti kosmetologų patarimo prieš skutant kojas išsimaudyti karštame duše ir odą nušveisti aštresne kempine. Taip galima išvengti plaukelių įaugimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Epiliacija vašku tinkamiausia kojų, rankų ir bikinio zonai epiliuoti. Šiuo būdu plaukeliai išraunami kartu su svogūnėliais ir neatauga iki šešių savaičių. Bėda ta, kad vasarą šis būdas nelabai patogus – vašku patartina šalinti kelių milimetrų ilgio plaukelius. Kojas apnuoginančioms moterims tai kelia keblumų. Kosmetologai įspėja, jog epiliacijos vašku nepatartinos toms, kurių išsiplėtusios kojų venos arba ant odos yra karpų bei apgamų.

Gan populiarus epiliacijos būdas – šalto vaško juostelės. Jos tinka ir rankų, ir kojų, ir veido sričių epiliacijai. Šis būdas taupiausias toms, kurių kūnas nėra itin plaukuotas. Vienos pakuotės (apie 20 juostelių) užtenka vienam kartui.

Depiliaciniai kremai ar putos, kaip sakė dermatovenerologė, nepatartini turinčioms jautrią odą. Elektriniu epiliatoriumi naudotis patartina tik toms, kurių oda tvirta ir elastinga. Procedūra skausminga, tačiau plaukai neatželia apie mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų