REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors prieš savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys prabilo apie vieną naują priemonę siekiant spręsti eilių problemą, vėl sulaukęs klausimo apie tai atkreipė dėmesį, kad patiems pacientams reikia keisti įpročius, kad situacija gerėtų.

Nors prieš savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys prabilo apie vieną naują priemonę siekiant spręsti eilių problemą, vėl sulaukęs klausimo apie tai atkreipė dėmesį, kad patiems pacientams reikia keisti įpročius, kad situacija gerėtų.

REKLAMA

Vyriausybės metu Seime ministras vėl sulaukė klausimo apie eiles – ko vis tik dar be įvardytos švieslentės, kur bus skelbiamos mažiausiai laikų į e.sveikatą keliančios gydymo įstaigos, ministerija ketina imtis eilėms pas medikus pažaboti.

„Tam, kad eilių klausimą spręstume kompleksiškai, reikia matyti ir gydymo įstaigas, ir gydytojus, ir pacientus. Tai dėl gydymo įstaigų dabar svarbiausia ir stengiamės žiūrėti, kad būtų kuo daugiau reikiamų specialybių gydytojų. Nes eilių analizė rodo, kad eilės yra ne visur, o būtent tam tikrų specialybių gydytojų.

Čia keičiame ir specialistų užsakymo modelį, vien šiais metais 157 medicinos studentais yra daugiau priimama. Taip pat labai svarbu pritraukti specialistus, čia dirbame ir su rezidentūros bazėmis“, – komentavo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad taip pat labai svarbus srautų perskirstymas, nes beveik 50 proc. miestų ir miestelių gyventojų yra užplūdę didžiuosius miestus ir didžiąsias gydymo įstaigas.

REKLAMA

Net penktadalis pacientų neatvyksta

Kalbėdamas apie pačius gydytojus ministras pabrėžė esantis pasiryžęs stiprinti šeimos gydytojo komandą. Jis pripažino, kad silpnoji vieta yra biurokratija, kurios mastus taip pat žadama mažinti.

„Pripažįstu, kad čia esame per mažai nuveikę. Mes mojuojame 14 priemonių, kurias supaprastinome, bet, deja, medikų bendruomenės mes neįtikiname. Be abejo, dar yra apmokėjimo tvarka“, – komentavo jis.

Pacientams gi A. Dulkys linkėjo mylėti savo medikus ir atsikratyti kai kurių įpročių. „Jei jau užsiregistravai, tai reikia ir atvykti, nes penktadalis neatvykusių pacientų vis tik yra labai daug. Mes savo ruožtu ruošiamės didinti jų raštingumą, kad jie mokėtų naudotis tomis sistemomis. Ne tik 5 proc. Lietuvos gyventojų jomis naudojasi“, – konstatavo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad gydymo įstaigų vadovai ir medikai jau spėjo kiek kritiškai įvertinti ministro idėją skelbti viešą švieslentę.

Vien per dieną – 70 tūkst. vizitų

A. Dulkys pridūrė, kad ne mažiau svarbu akcentuoti ne eiles pas gydytojus, bet ir kiek pacientų pas juos sėkmingai pateko.

„Tą svarbu žinoti ir pačiai medikų bendruomenei, nes ji kartais jaučiasi labai jautriai ir neįvertinta, nes labai dažnai išskiriame tuos atvejus, kada pas medikus žmonės nepakliūna, bet pamirštame tai, kad labai daug žmonių pakliūna ir gal ne visi įsivaizduojam, kad vien per šiandien kokių 70 tūkst. kontaktų bus įvykę tarp medikų ir pacientų. Ir mažiausiai 50 tūkst. atvejų yra sėkmingi, laiku, su suteikta pagalba“, – kalbėjo SAM vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras kartu atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu bent šeimos gydytojai, kuriems tenka didžiausias krūvis, taip pat – vidaus ligų gydytojai ir vaikų gydytojai pagal priimamus pacientus ir tvarkosi geriau nei prieš pandemiją.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad šiandien pas gydytoją gali tekti laukti ir pusmetį ar daugiau.

Čia gal tie, kurie numirė nesulaukę vizito.
Kodėl susimokėjus už mokamą vizitą - talonėlis atsiranda jau sekančiai dienai ?
Jai tavimi nepasitiki ir sėdi ne savo rogėse, pakelk uzpakį imk ir atsistatydink
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų