Prisiminę daugiau nei prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui.

Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė. Dėl jos atleidimo Seimas balsuos ketvirtadienį.

Rugsėjo viduryje R.Knašienė kartu su grupe Darbo partijos frakcijos narių viešėjo Maskvoje, kur dalyvavo V.Uspaskicho spaudos konferencijoje. Į Rusijos sostinę Darbo partijos frakcijos atstovai išvyko be Seimo valdybos pritarimo.

Seimo nariai primena, kad ir R.Šukys su V.Uspaskichu Maskvoje susitiko savo iniciatyva.

"Susiskambinau su savo buvusiu kolega vidaus reikalų ministru Gintaru Furmanavičiumi ir per 15 minučių buvo sutarta, ir iš tikrųjų netrukus atvyko ponas V.Uspaskichas", - R.Šukio ankstesnius paaiškinimus cituoja interpeliacijos iniciatoriai.

"Akivaizdu, jog abu šie atvejai yra analogiški, tačiau pasekmės pareigūnams kardinaliai skiriasi. Aukštesnes ir atsakingesnes pareigas einantis R.Šukys iki šiol vadovauja ministerijai, o R.Kšanienė nedelsiant atleidžiama iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pareigų", - rašoma interpeliacijos tekste.

REKLAMA

Jame ministro klausiama, ar susitikdamas su V.Uspaskichu jis nesukūrė "blogo precedento, išprovokavusio ir kitų Lietuvos pareigūnų analogiškus veiksmus" ir ar nemano, kad kad šiuo susitikimu diskreditavo Seimo nario mandatą bei ministro statusą.

Dėl inperpeliacijos R.Šukiui antradienį pavakarę buvo pasirašę 13 parlamentarų - Petras Gražulis, Romualda Kšanienė, Algimantas Salamakinas, Jonas Juozapaitis, Antanas Stasiškis, Algirdas Monkevičius, Antanas Matulas, Remigijus Ačas, Saulius Lapėnas, Aldona Staponkienė, Dalia Teišerskytė, Manfredas Žymantas, Petras Baguška.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui, reikalaudami paaiškinti priimtų sprendimų motyvus, gali pateikti ne mažiau kaip penktadalis - 29 parlamentarai iš 141.

Gavęs interpeliaciją ministras per dvi savaites turi perduoti Seimui raštišką atsakymą, kurį Seimas sesijos metu turi apsvarstyti posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų